MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

“Hawaje, czyli przygody siostry Jane” w Karkonoszach

Wiadomości: Region
Sobota, 3 września 2016, 7:34
Aktualizacja: 7:37
Autor: Manu
Fot. Teatr Capitol
“Hawaje, czyli przygody siostry Jane” to komedia Allana Strattona w reż. Marcina Sławińskiego, zrealizowana przez Teatr Capitol w Warszawie. Spektakl wystawiony będzie 15 października (w sobotę) o godz. 20.00 na scenie teatralnej Hotelu Gołębiewski w Karpaczu oraz 14 listopada (w poniedziałek) o godz. 17.30 i 20.30 na Dużej Scenie jeleniogórskiego Teatru im. Cypriana Kamila Norwida.

Pomysłodawcą i koordynatorem wydarzenia w Karpaczu jest firma EMY. Rezerwacja telefoniczna: 533-509-857, e-mail: scenateatralna@gmail.com.

“Hawaje, czyli przygody siostry Jane” pióra kanadyjskiego dramaturga i powieściopisarza Allana Strattona, którego tytuł w oryginale brzmi “Nurse Jane Goes to Hawaii”, to sztuka pełną intryg, miłosnych wątków i nieoczekiwanych zwrotów akcji.

W roli głównej wystąpi Daria Widawska. Na scenie towarzyszą jej popularni i lubiani aktorzy, między innymi Przemysław Sadowski, Dominika Ostałowska, Agnieszka Warchulska, Bartosz Żukowski, Aleksandra Popławska, Barbara Kurzaj, Piotr Nowak, Iza Zwierzyńska, Wojciech Rotowski oraz debiutujący na deskach teatralnych: Marta Manowska i Alan Andersz.

Na Hawajach szalona pisarka harlequinów Vivien Bliss (w tej roli Daria Widawska), jest związana umową z wydawnictwem na koleją powieść, ale – jak to zwykle bywa - brak jej natchnienia. Poza tym za wszelką cenę pragnie przeżyć swój pierwszy raz...Sytuacja zdaje się jej sprzyjać, by połączyć przyjemne z pożytecznym, gdyż żona potencjalnego kochanka, fajtłapy Edgara Chisholma (Przemysław Sadowski), ma właśnie wyjechać z miasta. Vivien przybywa więc do jego domu, żeby spędzić tam romantyczny weekend. Po pewnym czasie niedoszli kochankowie odkrywają, że żona Edgara – Doris (Dominika Ostałowska), jednak została w domu. Wydarzenia nabierają tempa i sprawy jeszcze bardziej się komplikują, gdy do domu Edgara i Doris zaczyna przybywać coraz więcej nieproszonych gości, którzy jak się później okaże nie do końca są przypadkowi! Sprytna pisarka w zaistniałej sytuacji dostrzega jednak pewną korzyść, a nadciągająca awantura może stać się inspiracją do jej nowej powieści!

“Hawaje, czyli przygody siostry Jane” to seria komicznych wydarzeń i zaskakujących sytuacji, pomyłek, trzaskających drzwi i historii z przeszłości tworzących nieprawdopodobny chaos. Dzięki głównej bohaterce uzbrojonej w dyktafon wszyscy wkoło zostają bohaterami gorącego romansu, który rozgrywa się w pięknej scenerii Hawajów.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czyżby Andrzej Duda?

Układanka na budynku ośrodka kultury

Polacy wybierają prezydenta (aktualizacja)

O knajpach w przedwojennym Lwowie

Zauroczeni Karkonoszami – zaproszenie na wernisaż

Wyjątkowa wystawa

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Cieplickie place

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
480
Tak
47%
Nie
39%
Nie wiem
14%