MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

“Hawaje, czyli przygody siostry Jane” w Karkonoszach

Wiadomości: Region
Sobota, 3 września 2016, 7:34
Aktualizacja: 7:37
Autor: Manu
Fot. Teatr Capitol
“Hawaje, czyli przygody siostry Jane” to komedia Allana Strattona w reż. Marcina Sławińskiego, zrealizowana przez Teatr Capitol w Warszawie. Spektakl wystawiony będzie 15 października (w sobotę) o godz. 20.00 na scenie teatralnej Hotelu Gołębiewski w Karpaczu oraz 14 listopada (w poniedziałek) o godz. 17.30 i 20.30 na Dużej Scenie jeleniogórskiego Teatru im. Cypriana Kamila Norwida.

Pomysłodawcą i koordynatorem wydarzenia w Karpaczu jest firma EMY. Rezerwacja telefoniczna: 533-509-857, e-mail: scenateatralna@gmail.com.

“Hawaje, czyli przygody siostry Jane” pióra kanadyjskiego dramaturga i powieściopisarza Allana Strattona, którego tytuł w oryginale brzmi “Nurse Jane Goes to Hawaii”, to sztuka pełną intryg, miłosnych wątków i nieoczekiwanych zwrotów akcji.

W roli głównej wystąpi Daria Widawska. Na scenie towarzyszą jej popularni i lubiani aktorzy, między innymi Przemysław Sadowski, Dominika Ostałowska, Agnieszka Warchulska, Bartosz Żukowski, Aleksandra Popławska, Barbara Kurzaj, Piotr Nowak, Iza Zwierzyńska, Wojciech Rotowski oraz debiutujący na deskach teatralnych: Marta Manowska i Alan Andersz.

Na Hawajach szalona pisarka harlequinów Vivien Bliss (w tej roli Daria Widawska), jest związana umową z wydawnictwem na koleją powieść, ale – jak to zwykle bywa - brak jej natchnienia. Poza tym za wszelką cenę pragnie przeżyć swój pierwszy raz...Sytuacja zdaje się jej sprzyjać, by połączyć przyjemne z pożytecznym, gdyż żona potencjalnego kochanka, fajtłapy Edgara Chisholma (Przemysław Sadowski), ma właśnie wyjechać z miasta. Vivien przybywa więc do jego domu, żeby spędzić tam romantyczny weekend. Po pewnym czasie niedoszli kochankowie odkrywają, że żona Edgara – Doris (Dominika Ostałowska), jednak została w domu. Wydarzenia nabierają tempa i sprawy jeszcze bardziej się komplikują, gdy do domu Edgara i Doris zaczyna przybywać coraz więcej nieproszonych gości, którzy jak się później okaże nie do końca są przypadkowi! Sprytna pisarka w zaistniałej sytuacji dostrzega jednak pewną korzyść, a nadciągająca awantura może stać się inspiracją do jej nowej powieści!

“Hawaje, czyli przygody siostry Jane” to seria komicznych wydarzeń i zaskakujących sytuacji, pomyłek, trzaskających drzwi i historii z przeszłości tworzących nieprawdopodobny chaos. Dzięki głównej bohaterce uzbrojonej w dyktafon wszyscy wkoło zostają bohaterami gorącego romansu, który rozgrywa się w pięknej scenerii Hawajów.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

„Muflon” po japońsku

Spotkanie emerytów służb mundurowych

Protest oświaty

Wsparcie strajkujących

Łotrzyce w Norwidzie

Egzaminy gimnazjalne w mieście (mimo strajku) trwają

Wpadka z 1,5 tony suszu tytoniowego

W sztuce i przyjaźni

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
146
Tak
68%
Nie
30%
Nie wiem
2%