MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Harówka za święto

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Sobota, 6 maja 2006, 0:00
Autor: Konrad
Fot. Konrad, Jack
Pracownicy Urzędu Miasta w Gryfowie Śląskim odpracowują w sobotę, 6 maja, środowe Święto Konstytucji 3 Maja. Dla wielu pracowników jest to kolejny ponury żart burmistrza, który usiłuje zdyscyplinować urzędników.

Ale tutaj burmistrz ma rację. Wszędzie tam, gdzie w instytucjach wolny był 1 i 3 maja, jeden dzień jest do odpracowania.

Od ubiegłego roku obowiązują zmiany w prawie pracy, które mówią, jak należy ustalać limit godzin pracy w danym miesiącu. Jeżeli w jednym tygodniu przypadają dwa święta, nie obejmujące niedzieli, jeden dzień jest do odpracowania. Mówi o tym art. 130. § 1. Kodeksu Pracy.

Jak się dowiedzieliśmy, w sobotę pracują niektóre instytucje w Jeleniej Górze, ale odpracowują one nie świąteczną środę 3 maja, ale międzyświąteczny wtorek, który był dla nich dniem wolnym.
W przyszłym tygodniu w niektórych szkołach dzień ten będzie odpracowany również w sobotę.

W święta Bożego Narodzenia do odpracowania będzie jeden z dwóch dni. Jeśli jednak pracodawca nie wyznaczy terminu na odpracowanie, to przysługuje nam wynagrodzenie za pełny wymiar czasu pracy.

Tak postąpią zapewne ci pracodawcy, którzy w sobotę nie są w stanie dać żadnego zatrudnienia swoim ludziom. Być może będzie to sposób na przedłużone weekendy, fundowane sobie przez pracowników.

Ogłoszenia

Czytaj również

Rajd zdewastował las?

Droga ku wieczności Beaty Niemiec

Lewica Razem o ochronie zdrowia

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~_JJ_ 7-05-2006 22:14
Harówka :_)) żarty na bok przeca urzędnicy mogą się zestresować a wtedy o wypadek przy pracy łatwo np.poparzenie kawą :-))

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

200 pieczątek w 24 godziny

Koło ratunkowe dla Flory?

Od poniedziałku będą utrudnienia w ruchu (komunikat)

Medale dla złotych par

Pojadą kolarze – utrudnienia dla kierowców

Sonda

Rowerzyści też powinni zdawać egzamin na prawo jazdy?

Oddanych
głosów
505
Tak
52%
Nie
43%
Nie mam zdania
5%