MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Harówka za święto

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Sobota, 6 maja 2006, 0:00
Autor: Konrad
Fot. Konrad, Jack
Pracownicy Urzędu Miasta w Gryfowie Śląskim odpracowują w sobotę, 6 maja, środowe Święto Konstytucji 3 Maja. Dla wielu pracowników jest to kolejny ponury żart burmistrza, który usiłuje zdyscyplinować urzędników.

Ale tutaj burmistrz ma rację. Wszędzie tam, gdzie w instytucjach wolny był 1 i 3 maja, jeden dzień jest do odpracowania.

Od ubiegłego roku obowiązują zmiany w prawie pracy, które mówią, jak należy ustalać limit godzin pracy w danym miesiącu. Jeżeli w jednym tygodniu przypadają dwa święta, nie obejmujące niedzieli, jeden dzień jest do odpracowania. Mówi o tym art. 130. § 1. Kodeksu Pracy.

Jak się dowiedzieliśmy, w sobotę pracują niektóre instytucje w Jeleniej Górze, ale odpracowują one nie świąteczną środę 3 maja, ale międzyświąteczny wtorek, który był dla nich dniem wolnym.
W przyszłym tygodniu w niektórych szkołach dzień ten będzie odpracowany również w sobotę.

W święta Bożego Narodzenia do odpracowania będzie jeden z dwóch dni. Jeśli jednak pracodawca nie wyznaczy terminu na odpracowanie, to przysługuje nam wynagrodzenie za pełny wymiar czasu pracy.

Tak postąpią zapewne ci pracodawcy, którzy w sobotę nie są w stanie dać żadnego zatrudnienia swoim ludziom. Być może będzie to sposób na przedłużone weekendy, fundowane sobie przez pracowników.

Ogłoszenia

Czytaj również

Jesienne remontowanie – jakich fachowców potrzebujemy?

Trudny dojazd do SP 3

Nowa sygnalizacja świetlna  

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~_JJ_ 7-05-2006 22:14
Harówka :_)) żarty na bok przeca urzędnicy mogą się zestresować a wtedy o wypadek przy pracy łatwo np.poparzenie kawą :-))

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Stop marginalizacji średnich miast

Wirtuozi jazzu

Równowaga między kulturą a naturą

Spór o edukację seksualną

Park już gotowy

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
775
Tak
15%
Nie
64%
Nie wiem
21%