MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 14 sierpnia
im. Maksymiliana, Alfreda

Harówka za święto

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Sobota, 6 maja 2006, 0:00
Autor: Konrad
Fot. Konrad, Jack
Pracownicy Urzędu Miasta w Gryfowie Śląskim odpracowują w sobotę, 6 maja, środowe Święto Konstytucji 3 Maja. Dla wielu pracowników jest to kolejny ponury żart burmistrza, który usiłuje zdyscyplinować urzędników.

Ale tutaj burmistrz ma rację. Wszędzie tam, gdzie w instytucjach wolny był 1 i 3 maja, jeden dzień jest do odpracowania.

Od ubiegłego roku obowiązują zmiany w prawie pracy, które mówią, jak należy ustalać limit godzin pracy w danym miesiącu. Jeżeli w jednym tygodniu przypadają dwa święta, nie obejmujące niedzieli, jeden dzień jest do odpracowania. Mówi o tym art. 130. § 1. Kodeksu Pracy.

Jak się dowiedzieliśmy, w sobotę pracują niektóre instytucje w Jeleniej Górze, ale odpracowują one nie świąteczną środę 3 maja, ale międzyświąteczny wtorek, który był dla nich dniem wolnym.
W przyszłym tygodniu w niektórych szkołach dzień ten będzie odpracowany również w sobotę.

W święta Bożego Narodzenia do odpracowania będzie jeden z dwóch dni. Jeśli jednak pracodawca nie wyznaczy terminu na odpracowanie, to przysługuje nam wynagrodzenie za pełny wymiar czasu pracy.

Tak postąpią zapewne ci pracodawcy, którzy w sobotę nie są w stanie dać żadnego zatrudnienia swoim ludziom. Być może będzie to sposób na przedłużone weekendy, fundowane sobie przez pracowników.

Ogłoszenia

Czytaj również

Narodziny gnu białobrodych we wrocławskim zoo

Skalne ławki pod Szrenicą

I love Nielestno

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~_JJ_ 7-05-2006 22:14
Harówka :_)) żarty na bok przeca urzędnicy mogą się zestresować a wtedy o wypadek przy pracy łatwo np.poparzenie kawą :-))

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zebrali 2000 baterii

Środowisko LGBT ze wsparciem KOD–u

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Bardzo słabe wyniki matur

Serca pełne nakrętek

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
830
Tak
37%
Nie
58%
Nie wiem
6%