MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Harley mój, to jest to... Ryk silników i blues w rynku

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 30 czerwca 2012, 16:11
Aktualizacja: Niedziela, 1 lipca 2012, 8:12
Autor: Petr
Fot. Petr
Ryk silników, koncert bluesowy, konkursy i możliwość „przewiezienia się” na oryginalnym motocyklu Harley–Davidson a potem zjedzenia gorącej grochówki, oto co odbyło się dzisiaj na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze. – Harley mój, to jest to... W tym roku zjechało się tutaj ponad 400 maszyn ciężkich nie tylko z Polski, lecz także z Czech, Niemiec czy Szwecji. Jest super – mówił nam Aleksander Chodakowski z klubu Renegades, organizator.

Impreza harleyowców w rynku w Jeleniej Górze odbyła się już po raz czwarty. Jak się okazuje, z roku na rok Międzynarodowy Zlot Motocykli Harley-Davidson – bo taką nazwę nosi, zyskuje coraz większą popularność wśród jeleniogórzan i mieszkańców regionu. Ryk silników, koncert bluesowy, konkursy z nagrodami i – co wzbudziło największą radość i zainteresowanie wśród przybyłych dzisiaj na Plac Ratuszowy – możliwość przejechania się na oryginalnym Harleyu to coś, co potrafi wyciągnąć z domu nawet największych malkontentów.

– W naszym zlocie biorą udział harleyowcy z całej Europy. W tym roku towarzyszą nam Czesi, Niemcy i Szwedzi. W sumie jest ponad 400 maszyn; po raz kolejny bazujemy w Karpaczu, bo tutaj jest naprawdę super. W Jeleniej Górze i regionie ludzie wychodzą nam naprzeciw. Chcą z nami porozmawiać, cieszą się, że coś takiego się u nich dzieje i nie robią żadnych przeszkód. Chyba nas nawet trochę lubią, gdyż pomoc otrzymujemy z każdej strony – ocenił Aleksander Chodakowski z klubu Renegades, organizator.

Wśród uczestników Międzynarodowego Zlotu Motocykli Harley-Davidson w rynku w Jeleniej Górze znalazła się m.in. Hanna Śleszyńska znana polska aktorka filmowa i teatralna, od której dowiedzieliśmy się dlaczego pokochała Harleye.

– W sumie to najpierw pokochałam faceta, a potem Harleye. Do kawalkady dołączyłam dziś, jeszcze wczoraj grałam w teatrze w Warszawie. Harley daje poczucie wolności – wakacje „na motocyklu przez Europę” spędzamy już trzeci rok z rzędu. Teraz, z bazy w Karpaczu ruszymy do Pragi. Największe emocje wzbudziła we mnie liczba Harleyów oraz harleyowców, z którymi przyjechałam do Jeleniej Góry. A mam wielki sentyment do tego miasta i regionu, chodziłam tu wiele razy po górach; będąc tutaj przypominają mi się dawne czasy – mówiła nam Hanna Śleszyńska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Akcja ratunkowa w Kotle Łomniczki

Będzie bezpieczniej

Jest wykonawca klubu seniora

Komentarze (20) Dodaj komentarz

~STARCY 30-06-2012 18:37
LUDZIE Z NUDÓW WIERZĄ, ŻE HARLEY DUSZE MA, ŻE HARLEY TO, HARLEY TAMTO ! ZWYKŁE MOTORKI, JAK KAŻDE INNE ! SKUTER WESPA TEŻ FAJNY DO TEGO KURTECZKA Z JAKIMŚ NAPISEM : WESPA GANG HELLS MADA KRIEG FACKA ! I SIĘ ŻYJE.ALE SWOJĄ DROGĄ, TRZEBA MIEĆ NASRANE ŻEBY TYLE SIANA PŁACIĆ ZA KAWAŁEK STALI . MÓJ ZIOMEK MA ROMETA, WYPAS BO POMALOWAŁ NA POMARAŃCZOWO ! CZYM ROMET OD HARLEYA SIĘ RÓŻNI ? NICZYM ! DWA KÓŁKA WSZYSTKIE MOTORKI MAJĄ, ROBIĄ BRUUM I JEŻDŻĄ MOŻE JEDEN SZYBCIEJ INNY WOLNIEJ ALE TO WCIĄŻ MOTORY
~Krem 30-06-2012 19:37
a ty masz czapeczkę najka, buty adasia i wierzysz, że jak kupisz koszulkę za 89 to będzie lepsza od tej z lidla za 11 .. twój ziomek niech lepiej zrobi prawo jazdy na motór i może kiedyś wyjedzie dalej za osiedle, może nawet do lasu dojedzie .. Fajnie, że tak wielu renegatów przyjechało..)
~STARCY 30-06-2012 20:20
JA JAK UBIERAM CZAPKE NIKE, TO SPODNIE NIKE MAM I BUTY TEŻ ! ALE JAK ZAŁOŻE SPODNIE Z ALDIKA, TEŻ WYRWE ŁADNE KOBIETY- NIE POTRZEBUJE MOTORU ZA 60 TYSIĘCY DO TEGO :)
Niggers™ 30-06-2012 20:22
MAM DO SPRZEDANIA BEZ DOKUMENTACJI Z NIEMIEC SILNICZEK DO TEJ MASZYNY I WIELE CZĘŚCI- A NAWET I CAŁY BY SIĘ ZNALAZŁ :) JAKOŚC NIE KRĘCĄ MNIE TE MASZYNY-ROMET FAJNY, ZA DZIECIAKA SIĘ JEŹDZIŁO TO I DZISIAJ WSPOMNIEĆ JEST CO ! A CI Z HARLEYA MAŁE WACKI MAJĄ, TO POTRZEBUJĄ HARLEYA
~ 30-06-2012 21:16
To jest to wsioki , jazda na ratusz , aha przedtem nie zapomnijcie zerzreć mielonego z ziemniakami i kupić piwo w biedronce ,żeby nie dorobić restauranta.
~olo 30-06-2012 21:27
okradadaja OSP Jagniatkow (wiedza kto) remik i janek
~newer_D 30-06-2012 22:49
W Polsce kultura Harley'owa jest bez kultury...W PL traktowane jest to jak sport dla leniwej elity. Nie ma to jak się przy pucować i pokazać. Żal mi takich partaczy, dlatego w Polsce od 18 lat jeżdżę sam!
mała_mi 1-07-2012 0:29
do STARCY, żal ci dupę ściska, bo cię zwyczajnie na niego nie stać. Skoro się nie znasz na Harley'ach, to się nie wypowiadaj, bo tylko świadczy to o tym, że słoma ci z butów wystaje, ot co. a czym się różni? KLASĄ... której ty za pewne nie będziesz miał nigdy *żenujące
~t.s 1-07-2012 2:41
głupia krowa, bez pasji, na pastwisku głupia krowa... ludzie bez pasji to krowy takie na pastwisku... myślę, żę większość pooprzednich wypowiedzi to ryk krowy... Pasja uczy tolerancji dla innych... czy to Romet, tourrr de.., czy Harley... ryczcie krowy a nigdy z tego marnego pastwiska nie wyjdziecie... pozdrawiam.
~gosc81 1-07-2012 9:14
czy na 16 zdjeciu jest p.SleszyNska
~ 1-07-2012 9:15
wyjechałem z Jelonki kilka lat temu,nic się nie zmieniło,szkoda...
Niggers™ 1-07-2012 11:10
A WAS NA HARLEYA BYŁO STAĆ WSIOKI ? CZY KREDYTEM SIĘ ZASŁONILIŚCIE ŻEBY POKAZAĆ JAKIE MACIE KOHONES ! ! JA SWÓJ SAMOCHÓD ( NIE JAKAŚ FIATOSKA TACZKA ) KUPIŁEM ZA GOTÓWKĘ .
~karolekkk 1-07-2012 16:29
Tak, na szesnastym zdjęciu JEST Hanna Śleszyńska :-)
~do ~newer_D 1-07-2012 22:43
30-06-2012 22:49 ja również. wiedząc, że jeżdżę motorem ludzie często pytają "z kim" jeżdżę, lub "w jakiej grupie" jeżdżę. a mnie nie ciągnie do stada.
rymcycymcy 2-07-2012 0:56
Ja tam zawsze staram się pamiętać, że jazda na motorze może być po prostu przyjemna ! :) http://www.youtube.com/watch?v=phj_JITflkQ
~życiowy 2-07-2012 8:24
Oj zaczęło się :) Głupie paplanie i płytkie myślenie. Do klasy nie jest potrzebny ( w tym przypadku motor) KLASĘ możesz reprezentować Swoją osobą. A może wartości ludzi się zmieniły ?
~dwawa 2-07-2012 11:28
okrutnie te harleye straszną reakcję wywolują wśród romeciaży - czemu? Bo coś robią w sposób zorganizowany, też dla innych? Bo się bawią? Jak latasz japońcem to idz z kolegami na sushi i też się baw a nie wylewaj żale.
~Molin 3-07-2012 7:01
Czeskie dziewczyny są tak gruby?
~joanna19 10-08-2012 13:45
Ale zawiało wiochą co od niektórych. Widać że zazdrość tyłek ściska. Jak lecisz Harleyem to przynajmniej miło posłuchać, a jeśli dla ciebie jazda pierdzącą kosiarką jest tym samym co harleyem to gratuluje.Przynajmniej ludzie mają pasję i ciężko na nią pracują, ale chołota woli tylko krytykować, oceniać i narzekać, że mnie to się należy. Oni przynajmniej honor mają i nie żebrają od Państwa każdej złotówki jak co niektórzy powyżej.
~joanna19 10-08-2012 13:55
Ale zawiało wiochą co od niektórych. Widać że zazdrość tyłek ściska. Jak lecisz Harleyem to przynajmniej miło posłuchać, a jeśli dla ciebie jazda pierdzącą kosiarką jest tym samym co harleyem to gratuluje.Przynajmniej ludzie mają pasję i ciężko na nią pracują, ale chołota woli tylko krytykować, oceniać i narzekać, że mnie to się należy. Oni przynajmniej honor mają i nie żebrają od Państwa każdej złotówki jak co niektórzy powyżej.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Woda z kranów już czysta

Kredyt czy karta kredytowa. Co się bardziej opłaca?

Nowa rada ds. osób niepełnosprawnych

"Czyste Powietrze" – nabór wniosków  

Protest pod sądem

Sonda

Czy majątki żon i dzieci polityków również powinny byc jawne?

Oddanych
głosów
167
Tak
77%
Nie
19%
Nie mam zdania
4%