MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 30 września
im. Hieronima, Zofii

Harcerski sztab WOŚP zmienił siedzibę

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 9 stycznia 2015, 7:56
Aktualizacja: 7:57
Autor: Mea
Fot. Archiwum
Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy działający przy Karkonoskim Hufcu ZHP w Jeleniej Górze zostanie otwarty w budynku po bibliotece, na terenie Szkoły Podstawowej nr 13, przy ul. Piotra Skargi 19. Od 1 stycznia jest to nowa siedziba Hufca, który ma również nowy numer telefonu – 75 30 00 035.

Harcerze współorganizują festyn WOŚP na Placu Ratuszowym, który rozpocznie się o godz. 12.00. Od godz. 15.45 będą trwały koncerty oraz licytacje.

- Domykamy jeszcze listę przedmiotów, które zostaną wystawione na licytację. Jak co roku, będą to na pewno maskotki, dzień w straży pożarnej, wjazd na Śnieżkę ze strażą graniczną oraz różne gadżety m.in. od prezydenta Jeleniej Góry oraz posłów związanych z regionem jeleniogórskim – mówi Maria Łabaziewicz, komendantka hufca.

Najbliższy XXIII Finał WOŚP ma na celu zbiórkę pieniędzy „Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów.”

Ogłoszenia

Czytaj również

Alarmy bombowe

Odkrycia w kościele

Senator zachęca do głosowania na maszty

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~Anzelm B. 9-01-2015 9:46
Nie dziwię się, że Wielcy Polacy - pisarze, poeci, dziennikarze, zaniechali uczestniczenia w życiu społecznym. Szkoda, że tak szybko umierają. Cóż mam począć ja, mała szara, która nie godzi się z kłamstwami tego świata ? Ruch Owsiaka stworzył wokół siebie środowisko, które wydaje więcej pieniędzy na reklamę i promocję WOŚP niż Wolontariusze są w stanie zebrać: całodzienne relacje telewizyjne ( minuta reklamy kosztuje dziesiątki, może setki tysiące ), angażowanie samorządowych pieniędzy, darmowa praca, opłacana z pieniędzy podatników praca straży, policji, urzędników, ogrzewanie i wynajem sal, światełka do nieba i ich sprzątanie przez miejskie służby, itd., itp. Zakłamanie, które rozpętuje wielką histerię typu "atak na Paryż" a przemilcza mordy w Afryce z broni sprzedanej m.in. z Europy.
~jel 9-01-2015 10:01
tak robi się z syna milicjanta świętego świeckiego. Zachowuje się jak cham i wsiowy cwaniak bo mu sie wydaje że prawda nigdy nie wyjdzie na jaw ale myli się ten Jerzy Obciach
~@ 9-01-2015 11:31
Księdzu po kolędzie dałam w kopercie 50 zł, bo go lubię i mam nadzieję, że nie strwoni tej kasy, rodzice dali 100 zł, siostra też 50 zł...czyli w sumie 200 zł od naszej rodziny plus to, co na tacę...Moher z głowy mi nie spadnie, jak wrzucę do puszki WOŚP te 5 czy 10 zł. Widziałam salę operacyjną w szpitalu, nowoczesny sprzęt został kupiony ze zbieranych przez "orkiestrę" środków, a więc jakieś dobro tego wynika! Oczywiści jeśli ta akcja się przeje Polakom, to umrze śmiercią naturalną, albo sam Owsiak będzie swoją strategię musiał zmienić, ale nie oszukujmy się, bez tego kontrowersyjnego Owsiaka nie będzie akcji charytatywnej na podobną skalę. Największe zagrożenie od strony Owsiaka, że działa poza kościołem i tego wielu mu nie wybaczy. Ale powstrzymajmy się przed ohydnym opluwaniem...
~fgsdgsdgs 9-01-2015 12:32
Caritas pomaga biednym ludziom, Owsiak pomaga Rządowi wyrwać od nas dodatkowy szmal. Dzisiaj zbiera na sprzęt dla szpitali, jutro będzie zbierać na telewizory dla Tuska.
~johan liebert 9-01-2015 13:17
Co się dzieje z tym ZHP w Jeleniej, jak ja byłem harcerzem to robiliśmy różne "harcerskie" rzeczy typu gaszenie pożarów lasu pod Sławą, usuwanie szkód po powodzi ale nikt z mojej drużyny nie wyszedł by z puszkami na miasto prosić o kasę. Ani chłopak ani dziewczyna. PS: pozdrawiam Lotniczą Drużynę Harcerską im. S. Skalskiego i klub Śmigiełko z Jeleniej:)
~par... 9-01-2015 13:21
Re: johan liebert. Czuwaj!
~ 9-01-2015 14:55
Do 11,31 to moja droga PANI nie jest opluwanie to sa fakty , że ten P. kroi olbrzymia forse od dzieci zbieranych na ulicy,prosze poczytac matkakurka tam jest opisane jak ten łotr przegrał sprawę w Sądzie w Złotoryji.
~Aqa 9-01-2015 17:10
do ~fgsdgsdgs a jak Caritas pomaga Ci gdy jesteś w szpitalu? jak pomaga gdy rodzi się dziecko gdy rodzi się wcześniak???
~fan sekty pis 9-01-2015 17:48
ja jestem ciekaw kiedy kościółkowi przylepią swoje tłuste łapki do WOŚP żeby zgarnąć trochę z tych pieniędzy. teraz szczekają jak tylko mogą i robią koło pióra tej akcji ale wiecznie tak robić nie będą bo ludzie wreszcie się tym szczekaniem znudzą. w końcu kościółkowi mają duże doświadczenie z ustawianiem się z wiatrem aby tylko mieć z tego korzyści.
rymcycymcy 9-01-2015 23:04
Oj przepraszam ! ...dementuję, że Caritas nie pomaga jak się jest chorym ! :) ...widziałem ładne obrazki i tanie gromnice w ich sklepie do nabycia w promocji ! :) ...chorzy nabywali !
~Owsianka2015 10-01-2015 6:55
Znowu piosenka płynie z głośnika:"Narodzie drogi! Pracuj, nie fikaj I już od dzisiaj zaciskaj pasa,Bo na to czeka Ojczyzna nasza! Zaciskaj pasa i jedz wodzionkę,Zbieraj też szmaty i zbieraj stonkę, Zbieraj też puszki i złom też zbieraj,A władzą swoją nie poniewieraj! Dostaniesz zupę gorącą z trawy,Ze szczawiu będą pyszne potrawy, Na podwieczorek trafi się gratka,Bo z liści dębu będzie sałatka!" I "Druga Polska", "Druga Holandia","Druga Japonia", "Druga Irlandia", Że niby wielka zachodzi zmiana,Ale piosenka ciągle ta sama! Polska piosenka! Nasza ci ona!Ktoś chciał doczekać, lecz zdążył skonać! ."I tak padamy, tak tu się dzieje, Zawsze pod górkę, a świat się śmieje!Tutaj nadziei już już żadnej już żadnej nie ma, Jest tylko wielka paskudna ściem a-Owsiaka.
~parafianka 10-01-2015 9:22
Caritas pomaga zwłaszcza dzieciom niepełnosprawnym i ludziom starszym. MAm niepełnosprawne dziecko, wiem co mówię.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Finisz remontu szpitala

Pustostan po premierze

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Komputery dla szkół

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
182
Tak
40%
Nie
52%
Nie wiem
9%