MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Harcerski festiwal

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 18 listopada 2018, 14:48
Aktualizacja: Wtorek, 20 listopada 2018, 6:16
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Tomek Raczyński
Za nami XI Dolnośląskie Festiwal Piosenki Patriotycznej i Harcerskiej, który tradycyjnie odbył się w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury. W trakcie imprezy była okazja potańczyć, pośpiewać, wykazać się zdolnościami manualnymi czy wiedzą na temat historii.

Do udziału zgłosiło się 24 wykonawców z Dolnego Śląska - każdy miał do wykonania po jednej piosence patriotycznej i harcerskiej. Imprezie towarzyszyły też konkursy: manualny i historyczne, więc atrakcji było co wiele.

Harcerze dużo śpiewają i to najważniejsze, że piosenka jest nieodzownym elementem harcerskiego wychowania - podkreślił Robert Zapora, komendant Hufca Karkonoskiego ZHP.

Wykonawcy zostali podzieleni na następujące kategorie: harcerzy starszych i wędrowników, zuchów, a także solistów. Była też nagroda specjalna od Chorągwi Dolnośląskiej ZHP oraz nagroda publiczności.

Poza częścią konkursową, uczestnicy festiwalu mogli pobawić się i śpiewać z gwiazdą muzyki harcerskiej, czyli Grupą Muzycznego Wsparcia.

To grupa, która rodziła się tak, jak te, które występują na naszym festiwalu. Niedawno występowali na zlocie z okazji 100-lecia Związku Harcerstwa Polskiego w Gdańsku, gdzie było 15 tysięcy harcerek i harcerzy - opowiadał R. Zapora.

Hufiec Karkonoski bardzo prężnie działa na terenie naszego województwa i festiwal piosenki jest jedną z wielu ich inicjatyw. Na marzec 2019 r. planowana jest Wyprawa Polarna Zuchów, która skupia około 1000 najmłodszych harcerzy, będzie też Piłkarski Puchar Chorągwi Dolnośląskiej. Jak podkreślił nowy komendant Hufca Karkonoskiego, zamierza kontynuować dotychczasową tradycję i dbać o dalszy rozwój harcerstwa w naszym regionie.

Twoja reakcja na artykuł?

7
88%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Spotkali się z Beatą Kempą

Wybory uzupełniające w Kowarach

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~jurki 18-11-2018 20:27
było wspaniale , ale mega podziękowania ekipie jck ,każdy występ brzmiał jak mega profesjonalny , to dzięki wam, harcerze dziękują !!!!!!!!!!!!
~paradise 18-11-2018 21:29
Pełen Szacun dla Harcerzy!!!
~pis 19-11-2018 13:24
było super gratulacje !
~Widzę 20-11-2018 3:57
Naiwniacy ,wierchuszka ograbia nas z milionów ,p...lia wśród księży .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nadbrzeżna gotowa

Jest absolutorium, czy będzie referendum?

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Wsparcie dla samorządów

Bez widoków w Radomierzu

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1288
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%