MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Handlówka z nową bazą do kształcenia zawodu

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 9 marca 2011, 8:56
Aktualizacja: 8:57
Autor: Angela
Rozpisano przetarg na przebudowę części gastronomiczno–szkoleniowych w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 w Jeleniej Górze. Nowoczesne pracownie do nauki zawodu powstaną w ramach unijnego projektu „Modernizacja centrów kształcenia na Dolnym Śląsku”.

O nowoczesnym centrum kształcenia zawodowego Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 w Jeleniej Górze marzył od kilka lat. Jest szansa, że jeszcze w tym roku te marzenia się spełnią.

– Do tego projektu przygotowywaliśmy się od kilku lat. Mamy przygotowany projekt. Będzie to modernizacja tzw. podziemi szkoły, gdzie pojawią się nowoczesne pomieszczenia do przygotowywania i wydawania posiłków oraz szatnie dla młodzieży. Na całym piętrze będą zlokalizowane dwie pracownie technologiczne, w ramach których pojawią się pracownia barmańska i kształcenia ogólnego oraz pracownia kształcenia praktycznego. Pomieszczenia zostaną wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt technologiczny począwszy od sprzętu do gastronomii, barmański i sprzęt do pracowni językowych czyli słuchawki, projektory, komputery i wiele innych – powiedziała Danuta Pawłowicz, dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych nr 2 w Jeleniej Górze.

Powierzchnia, na której pojawi się nowoczesne centrum kształcenia, to ponad 1300 m kw. z czego ponad 770 m kw. to powierzchnia użytkowa tych pomieszczeń. W ramach prac pomieszczenia zostaną całkowicie przebudowane, wymienione zostaną drzwi i instalacje, położone zostaną również nowe kafelki itp.

Zadaniem miasta jest przygotowanie pomieszczeń. Wyposażenie sal zostanie sfinansowane z unijnego Regionalnego Programu Operacyjnego. W naszym województwie takich centrów powstanie dziewięć, w tym trzy w Jeleniej Górze. Poza „Handlówką” nowoczesne centra będą służyły uczniom w „Mechaniku” gdzie prace są poważnie zaawansowane oraz w Zespole Szkół Ekonomiczno – Turystycznych w Jeleniej Górze. Zakończenie remontu nowych pracowni w ZSLiZ nr 2 planowane jest 10 sierpnia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Ekologiczna autobomba

Tłumy na spotkaniu z mistrzem satyry

Rajd zdewastował las?

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~oświa 9-03-2011 9:56
"Handlówka" czyli Zespół Prywatnych Szkół Rodzinnych.
~aa 9-03-2011 10:18
Haha dobre :) a o tym wszyscy wiedza i nikt z tym nic nie robi. Jak zawsze w takich malych miescinach jak Jelenia...
~xxx 9-03-2011 14:05
ciekawe ile z tego pójdzie do kieszni... ?
~gość878797 9-03-2011 19:44
Dla mnie dalej niepojętą jest rzecz następująca: Dlaczego pozwala się w ogóle na umiejscowienie szkół w bezpośrednim sąsiedztwie sklepów sprzedających alkohol. Uczą się tam przecież niepełnoletnie dzieciaki - mamy potem problem z upijaniem się nastolatków i inne tego typu historie. Albo zlikwidować sklep, albo szkołę.
~Gość 9-03-2011 21:37
a przecież młodzieży do lat 18 alkocholu się nie sprzedaje i wyrobów tytoniowych ,tylko młodziez prosi o zakup tych towarów starszych kolegów lub tych pijaków co wystają pod sklepami i proszą o grosz do nalewki .
~agnieszka236 10-03-2011 7:51
No właśnie! A że dostęp mają łatwy....
~abba 10-03-2011 8:23
No i co z tego. Potem i tak nie ma roboty w Jeleniej w tych zawodach.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Protest fizjoterapeutów

Pojadą kolarze – utrudnienia dla kierowców

Wybory coraz bliżej. PiS apeluje

30 wydarzeń na 30–lecie wolności

Ta wiedza może uratować życie

Sonda

Rowerzyści też powinni zdawać egzamin na prawo jazdy?

Oddanych
głosów
855
Tak
53%
Nie
43%
Nie mam zdania
3%