MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Handlowe szaleństwo

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 14 kwietnia 2006, 0:00
Autor: Daria, TEJO
Fot. TEJO
Trwa gorączka przedświątecznych zakupów. Sklepy prześcigają się w ofertach, aby ściągnąć jak najwięcej klientów. Nie próżnują też złodzieje. Wzmożone patrole wysyła policja.

Sklepy zachęcają klientów niskimi, promocyjnymi cenami na najbardziej pożądane świąteczne produkty. Największe upusty stosują na jajkach. Można je kupić już za 20 groszy za sztukę (oczywiście pod warunkiem nabycia całej wytłoczki).

Na ryneczkach jajka są droższe, bo nawet po 60 groszy. Ale też znajdują nabywców, którzy wolą zapłacić więcej za tak zwaną żywność ekologiczną. Rozczarowali się natomiast chętni na drób prosto z naturalnej hodowli.
– W zeszłym roku były kaczki i kurczaki ze wsi, w tym roku – nie ma – powiedziała nam Katarzyna Nowakowska, która robiła zakupy na ryneczku na Zabobrzu. Kupcy tłumaczą, że z obawy przed ptasią grypą, nie sprzedają ptactwa.

Za to kupujących nie brakuje przed stoiskami z mięsem. Zarówno w sklepach, jak i w budkach. – Nie mogę nadążyć z realizacją zamówień – tłumaczy sprzedawczyni z małego sklepu przy ulicy Morcinka. Ma stałych klientów, którzy zamawiają wyroby z podjeniogórskiej wytwórni. – Kosztują mniej niż w hipermarketach, a są bardzo dobrej jakości – tłumaczą zainteresowani.

Tłok w sklepach i marketach wykorzystują ludzie nieuczciwi.
– Zwracamy się z apelem do wszystkich kupujących o podzielność uwagi. Schowajcie kluczyki do samochodu w bezpiecznym miejscu, nie noście saszetek z pieniędzmi, ale portfele w wewnętrznej kieszeni. Nie wkładajcie cennych rzeczy do tylnej kieszeni spodni, ani nie zostawiajcie niczego cennego w autach – przypomina kom. Edyta Bagrowska.

Zakupowe szaleństwo potrwa jeszcze do soboty. W niedzielę wielkanocną większość sklepów będzie zamknięta. Ale większe placówki handlowe w świąteczny poniedziałek będą pracowały normalnie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Czy chciałbyś naprawdę być na ich miejscu?

Już 50 lat razem

Wieczór wspomnień

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~MoNiCzKa 14-04-2006 14:07
aaa sklep kolo mnie jest na fotkach;) Inter Marche:D cale szczescie ze rodzice robia za mnie zakupy;]
~lolek 14-04-2006 14:46
1 zdjecie hahaha Kapucha i wszytsko jasne <lol>
~kamisia 14-04-2006 15:09
jezu to ona hahahah nasza żabcia buahah
~jelonek 14-04-2006 19:14
czemu sfotografowaliście najbardziej ponurą i burkliwą kasjerkę.
~Lucas 14-04-2006 20:20
Mimo,że już za 2 dni Wielkanoc,to niektórzy myślą ,że zbliża się Boże Narodzenie(przy ul.Noskowskiego na warzywniaku zamiast ozdoby wielkanocnej wisi jeszcze ozdoba bożonarodzeniowa).Jednym słowem ALE SIARA
~xpressja 17-04-2006 0:16
No tak..I jeszcze stoisko z warzywami widac...nie widac,jakie pomarszczone te owoce i warzywa,zmiencie to,prosze!!P>S> to jakas autoreklama tego sklepu...nie polecam.szczegolnie warzyw&owocow

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wreszcie dobra droga

Remiza jak nowa

Bulwar Cieplicki otwarty!

Wypadek przy baniakach  

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
297
Tak
61%
Nie
36%
Nie wiem
3%