MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 5 lipca
im. Antoniego, Karoliny, Marii

Halo granie Orange wyłączy automatycznie

Wiadomości: Polska
Piątek, 8 maja 2015, 8:01
Aktualizacja: 9:35
Autor: UOKiK
Fot. Archiwum
Usługa Halo Granie zostanie po bezpłatnym okresie wyłączona abonentom posiadającym telefony na kartę, chyba że klient będzie chciał z niej korzystać odpłatnie – to jeden z obowiązków nałożonych na Orange Polska decyzją Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Postępowanie przeciwko Orange Polska - operatorowi telekomunikacyjnemu, zostało wszczęte w grudniu 2013 roku. Jedną z usług świadczonych przez spółkę jest Halo Granie - odtwarzanie utworów muzycznych podczas oczekiwania na połączenie. Wątpliwości Prezesa UOKiK wzbudziły informacje na pakietach startowych do telefonów na kartę. Spółka informowała: Ze starterem (X) zł dostajesz: (…) usługę Halo Granie z piosenką (X) w prezencie przez 30 dni (usługa aktywowana jest automatycznie po wykonaniu 1 połączenia).

Według UOKiK, przeciętny konsument mógł pomyśleć, że usługa będzie automatycznie wyłączona po 30 dniach. Tymczasem konsument, który nie zrezygnował z usługi - po upływie 30 dni musiał za nią płacić.
Przedsiębiorca zobowiązał się do zmiany regulaminu oraz treści smsów wysyłanych klientom.

- W efekcie praktyka zostanie szybko wyeliminowana. Usługa Halo Granie zostanie po bezpłatnym okresie wyłączona abonentom posiadającym telefony na kartę, chyba że klient będzie chciał z niej korzystać odpłatnie. Ponadto, abonenci zostaną poinformowani smsem o tym, że kończy się bezpłatny okres korzystania z Halo Granie i usługa zostanie wyłączona. Przedsiębiorca musi złożyć sprawozdanie o stopniu realizacji zobowiązań nałożonych decyzją Prezesa UOKiK – informują pracownicy UOKiK.

Pomoc w zakresie usług telekomunikacyjnych można uzyskać w Centrum Informacji Konsumenckiej Urzędu Komunikacji Elektronicznej pod nr tel. 801 900 853, a także kontaktując się z infolinią konsumencką pod numerem tel. 800 889 866.

Ogłoszenia

Czytaj również

Strażacy–nurkowie na basenie przy Sudeckiej

Rusza JBO 2021  

Plany wysadzenia mostu (jednak) są realne?

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ 8-05-2015 8:29
Prawie każda firma "daje" coś w prezencie na ileś dni, miesięcy obowiązywania umowy. Potem jest to płatne. Urząd zajmie się każdą ofertą?
~Le1Kiepury 8-05-2015 10:27
Orange banda zlodzieji

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wzrost bezrobocia w powiecie lwóweckim

Absolutorium dla Zarządu Powiatu

Straty policzone

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1417
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%