MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Gwiazdorska obsada MP w kolarstwie szosowym

Wiadomości: Sobótka
Czwartek, 11 czerwca 2015, 14:16
Aktualizacja: Piątek, 12 czerwca 2015, 21:42
Autor: MDvR
Fot. użyczone
Najlepsi polscy zawodnicy wystąpią w Mistrzostwach Polski w kolarstwie szosowym Sobótka – Strzelin Kondratowice. Zawody odbędą się w dniach 24–28 czerwca, a na starcie mają się pojawić między innymi mistrz świata Michał Kwiatkowski i zwycięzca 71. Tour de Pologne Rafał Majka. Regionalny patronat medialny nad imprezą objęła Jelonka.com

Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym Sobótka – Strzelin Kondratowice będą wyjątkowym wydarzeniem w kolarskim kalendarzu. Końcówka czerwca to termin zarezerwowany przez Międzynarodową Unię Kolarską właśnie na rozegranie krajowych mistrzostw, dzięki czemu mogą w nich walczyć najlepsi polscy kolarze, między innymi mistrz świata Michał Kwiatkowski i zwycięzca 71. Tour de Pologne Rafał Majka. W mistrzostwach wystartują także najlepsi zawodnicy krajowych grup – CCC Sprandi Polkowice, Active Jet, Kolss BDC. Oficjalne otwarcie Mistrzostw Polski nastąpi w środę, 24 czerwca, tego samego dnia kolarze wszystkich kategorii wiekowych – od juniorów po elitę będą rywalizować w jeździe indywidualnej na czas. Będzie się ona odbywała na 22-kilometrowej rundzie ze startem i metą w Strzelinie. 26 czerwca rozpoczną się wyścigi ze startu wspólnego. Piątek zarezerwowany jest dla kategorii juniorskich, w sobotę wystartuje elita kobiet, a w niedzielę o mistrzostwo powalczy elita mężczyzn. Wyścigi ze startu wspólnego odbędą się na trasie „Ślężańskiego Mnicha”. - To osiemnastokilometrowa pętla o bardzo zróżnicowanym profilu i wymagająca technicznie. Osobiście twierdzę że to bardziej selektywna i ciekawsza runda niż ta z zeszłego roku – mówi dyrektor mistrzostw Przemysław Bednarek. W ciągu czterech dni rywalizacji we wszystkich kategoriach wiekowych wystartuje około 600 zawodników i zawodniczek.

Mistrzostwa Polski Sobótka – Strzelin Kondratowice to również wiele wydarzeń towarzyszących dla miłośników rowerów i kolarskich kibiców. Tych pierwszych zachęcamy do udziału w wyścigu amatorów. Odbędzie się on w niedzielę, 28 czerwca i zostanie rozegrany na tej samej trasie, na której później najlepsi kolarze będą rywalizować o tytuł mistrzowski. Amatorzy będą walczyć o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Sobótka Stanisława Dobrowolskiego. Zapisów można dokonać na stronie www.mpkol.pl, a na uczestników czekają medale, koszulki i atrakcyjne nagrody. Z kolei Aleja Sław Kolarstwa wzbogaci się o kolejne tablice. Tym razem odsłonięte zostaną tablice między innymi Andrzeja Serediuka, Grzegorza Krejnera, Leszka Stępniewskiego. Wizyta byłych znanych kolarzy będzie sporą atrakcją dla kibiców, podobnie jak koncerty, przedstawienia i konkurs na najciekawiej przystrojoną i kibicującą miejscowość przy trasie niedzielnego wyścigu ze startu wspólnego.

Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym są współorganizowane przez Lang Team i KS Ślęża Sobótka. - Nasze kolarstwo szosowe zasługuje na to, by mieć Mistrzostwa Polski z prawdziwego zdarzenia. To musi być prawdziwy spektakl dla kibiców i widzów. A przy tej oprawie medialnej, przy pełnej widowni sami zawodnicy jeszcze bardziej angażują się w rywalizację – mówi dyrektor Lang Team Czesław Lang. Mistrzostwa będą szeroko relacjonowane przez patronów medialnych – Telewizję Polską, a także Polskie Radio, Onet, Przegląd Sportowy i tytuły Polska Press Grupa. Sponsorem głównym Mistrzostw Polski jest TAURON.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wybory parlamentarne (aktualizacja)

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Stop marginalizacji średnich miast

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~dadek1 11-06-2015 14:29
Proszę o szczegółowy , niedzielny program z trasą wyścigu Pozdrawiam
~kasek 11-06-2015 17:37
do: 11-06-2015 14:29 | ~dadek1 tutaj jest link i mapka: http://www.mpkol.pl/#
~dadek1 15-06-2015 14:32
Dzięki "kasek"

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Wybory: Zwycięstwo PiS

Gala Senioraliów

Ostatnia prosta kandydatów

Przeszkadzali gapie

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
579
Tak
13%
Nie
66%
Nie wiem
21%