MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Gwiazdka z przedszkolakiem w "Siódemce"

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 15 grudnia 2013, 7:42
Aktualizacja: 8:36
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. SP 7
Sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej nr 7 w Jeleniej Górze gościła w piątek, 13. grudnia dzieci z czterech jeleniogórskich przedszkoli, które brały udział w rywalizacji sportowej, choć wcześniej wykazały się olbrzymi talentem artystycznym budując makiety jednego z marketów.

W zabawie zorganizowanej przez dyrektor szkoły SP 7 oraz nauczycieli w-f: Jarosława Wilusza i Bogusławę Kapelarz udział wzięły: oddział przedszkolny przy SP 7, Przedszkola Publiczne nr 2 i 5 oraz Niepubliczne Przedszkole "Bajka".

"Kaufland okiem dziecka" - to nazwa akcji, w której maluchy z trzech publicznych przedszkoli oraz jednego prywatnego, rywalizowały w części artystycznej.

Makiety przedstawiające hipermarket okiem dziecka wystawione były przed dwoma tygodniami na terenie placówki handlowej, która była jednym ze sponsorów Gwiazdki z Przedszkolakiem. Najmłodszą grupę stanowiły dzieci z "Bajki", które z wielkim zaangażowaniem walczyły w każdej konkurencji i to właśnie ich makieta została wybrana najlepszą, za co cała grupa dostała zaproszenie na zestaw "happy meal" do restauracji MC Donald's. W rywalizacji sportowej, w której nie było przegranych najwięcej punktów wywalczyło Przedszkole nr 5, drugie miejsce ex aequo zajęły: SP 7 i Przedszkole nr 2.

- Impreza na bardzo fajnym poziomie, konkurencje były dobrze przygotowane do wieku dzieci - zachwalała imprezę opiekunka dzieci z Przedszkola nr 5, Jadwiga Mikołajczyk.

To pierwsza taka impreza w "Siódemce", ale organizatorzy zapowiadają kontynuację w następnych latach. Widok dzieci, które wyjątkowo zdyscyplinowane słuchały poleceń św. Mikołaja i z ogromnym zaangażowaniem (a przede wszystkim w duchu fair play) rywalizowały w konkursach sprawnościowych mobilizuje do dalszych działań na rzecz integracji środowiska przedszkolnego.

- Mamy dwa oddziały przedszkolne i staramy się wyjść im naprzeciw. Od wielu lat zapraszamy tutaj przedszkola na potyczki matematyczne, a w tym roku wpadliśmy na pomysł, żeby zrobić konkursy sprawnościowe. Jak widać, dzieci bawiły się świetnie, wyszły stąd zadowolone. Nie chodziło o to kto jest wygrany, kto jest przegrany. Tutaj nie ma przegranych, dzieci bawiły się dobrze, był mikołaj, świąteczna atmosfera - o to nam chodziło - podsumowała dyrektorka SP 7, Elżbieta Rybak.

Gwiazdka z Przedszkolakiem zakończyła się rozdaniem prezentów dla wszystkich uczestników oraz świątecznymi życzeniami, a maluchy garnęły się, by przybić na koniec "piątkę" mierzącemu 200 cm wzrostu, św. Mikołajowi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wojska Polskiego drożej

Większość za zmianą

Pink Cakes już otwarte!  

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~pfff 15-12-2013 9:59
nie ma przedszkola publicznego nr 5. Jest Niepubliczne Piątka, może więcej zaangażowania i uwagi autorze tekstu?
~ 15-12-2013 10:12
Dzieciaki bawiły się świetnie i to najważniejsze! Super zabawa!
~rodzic 6 15-12-2013 21:28
Szkoda, że nikt z Jelonki nie napisał o wspaniałej imprezie jaka odbyła się w Trzynastce w ramach dni otwartych - choinka z Trzynastką. Nikt nie promuje tej szkoły! A wielka szkoda! Byłem, widziałem, jestem pod ogromnym wrazeniem tej kameralnej szkoły! Atmosfera wspaniała, mnóstwo zabawy, cudowne dekoracje, wielkie zaangazowanie nauczycieli i dyrekcji tej szkoły! Zachęcam do 13 !
~Ola 15-12-2013 21:46
Do | ~rodzic 6 | A jednak o tym było na tym portalu. Proszę dobrze poszukać.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Koncert dla Wiktorii

Wandalizm czy profanacja?

Chcą pożyczać drona

Kustosz z nagrodą

Akcja krwiodawstwa u Franciszkanów

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
604
Tak
18%
Nie
77%
Nie wiem
5%