MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Gwiazdka czyni cuda

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 22 grudnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 22 grudnia 2006, 17:53
Autor: Daria Pyrzanowska, Angelika Grzywacz
Fot. Daria Pyrzanowska, Angelika Grzywacz
Marek Obrębalski obok Roberta Prystroma i to w serdecznej, wigilijnej atmosferze. Taki obrazek jest zapewne jednym z magicznych wpływów nadchodzących świąt Bożego Narodzenia.

Mniej lub bardziej oficjalne spotkania opłatkowe odbywają się niemal w każdym środowisku.
W Miejskim Przedszkolu nr 19 im. Kubusia Puchatka na tradycyjny wieczór wigilijny zaprosiło samorządowców, nauczycieli oraz uczniów i przedszkolaków Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami.

Anna Ragiel, prezes jeleniogórskiego oddziału TOnZ, podziękowała wszystkim za ofiarność, życzliwość i zaangażowanie w pracę na rzecz zwierząt. Szczególne podziękowania i pamiątkowy dyplom otrzymał Zbigniew Jakiel.

Specjalnie dla zaproszonych gości dzieci z najstarszej grupy przygotowały jasełka. Młodzi aktorzy spisali się na medal. Odśpiewali najpiękniejsze polskie kolędy a także kilka piosenek świątecznych. Przedszkolaków do występów przygotowały nauczycielki Mariola Gadzała i Iwona Jurasik.

Przy wigilijnym stole był czas na rozmowy, wspomnienia tego, co wydarzyło się w mijającym już roku.
Wśród gości nie zabrakło prezydenta miasta Marka Obrębalskiego, przewodniczącego rady powiatu Zbigniewa Jakiela oraz… lidera Wspólnego Miasta Roberta Prystroma.
Panowie zapomnieli o polityce i serdecznie życzyli sobie i wszystkim wszystkiego, co najlepsze.
Prezydent Obrębalski życzył dzieciom, aby dorastały w piękniejącej Jeleniej Górze. Robert Prystrom – przekazał życzenia rodzicom, aby mieli jak najmniej trosk.

W rodzinnej atmosferze spędzili czas przy opłatku nauczyciele, wychowawcy oraz emerytowani pracownicy Młodzieżowego Domu Kultury w Jeleniej Górze.

Wszystko w świątecznym nastroju świątecznym podkreślonym przez przepiękny wystrój wykonany przez Ewę Nyc, plastyka i dekoratora MDK.
Przy wspólnym wigilijnym stole zasiadło ponad 30 osób, które serdecznie powitała i życzenia złożyła Danuta Sitek, dyrektor MDK.

– Tradycja stało się już – mówiła Danuta Sitek – że w każdej polskiej rodzinie, jak również i u nas, dzielimy się opłatkiem, który jest symbolem dobroci. Niech ona wzrasta w nas z każdym dniem. Poza tym życzę wam kochani, żebyśmy mieli okazję za rok spotkać się w takim samym gronie przy wigilijnym stole i żeby nikogo z nas przy nim nie zabrakło.

Miłym akcentem było odczytanie życzeń, które do MDK przyszły pocztą. Później – tradycyjnie: dzielenie się opłatkiem, wigilia i wspólne kolędowanie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dworzec do remontu

PiS ujawnił listy kandydatów

PiS zaprezentował kandydatów

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~Klemens 22-12-2006 10:13
zeby jeszcze Prystrom chcial przemowic ludzkim glosem........
~myska 22-12-2006 10:30
jak miło popatrzeć na tekie zdjecia po tych wszystkich ostatnich zawirowaniach
~Marcyś 22-12-2006 10:44
To wszystko na pokaz.Po świętach wrócimy do rzeczywistości.
~Radek 22-12-2006 10:59
Rządzenie polega na tym,aby jak największa ilość osób żyła ze soba w zgodzie-jak sie będą kłócic to nic nie zrobią przez 4 lata. I nawet jak ktos jest ze złej opcji-uzyskał głosy-i jest równy z tym "dobrym". Oni tak naprawdę są ulepieni z jednej gliny i niech zawrą symbioze jakąś bo to jest niezbędne do tego,ażeby nam było lepiej. Nie każdy swoje-a dobro ogółu /czyki nasze/ poza ambicjami.
~myska 22-12-2006 11:34
a ja ciagle wierzę że bedzie dobrze nie tylko w czasie swiat ale i później w koncu swieta zbliżaja
~roman 22-12-2006 11:57
A kto wam drodzy wyborcy wmówił, że oni się nienawidzą????? Poza obiektywami aparatów spokojnie i wspólnie chodzą na piwko czy na obiadki do restauracji. To wszystko iluzja! Wyborca ma myśleć, że przeciwnik jego kandydata jest zły, podstępny i nie można się z nim nawet zfotografowac wtedy zmianipulowany obywatel(wyborca) rzuca się do walki jak lew oddaje swoj głos a nawet ogituje wsród znajomych a tym czasem Robercik z Mareczkiem dobrze się razem bawią a wolnych chwilach pozuja dla pismaków jaki śmiertelni wrogowie. To jest właśnie polityka zmianipulować, obiecać i sprzedać!
~Ania Sołtys 22-12-2006 12:28
i ja składam wszystkimi nternautom, czytelnikom jelonki oraz całej redakcji spokojnych Swiat
~wicek 22-12-2006 13:07
chyba prystrom liczy na stolek w ratuszu lub okolicy!a podobno na myjni w MZK jest wolne stanowisko!wiec prystrom atakuj na MZK!!!
~karakorum 22-12-2006 13:48
Tacy goście w Towarzystwie Opieki nad Zwierzętami to iście świąteczna aluzja do sytuacji w organach samorzadowych. Gratuluję!
~jeleniogórzanin 22-12-2006 14:39
buhahaha a wlaszke obalili ,a że przy alkoholu wszelkie granice znikają to teraz będdzie w JG koalicja PO-WM
~Bezrobotny 22-12-2006 17:39
364 dni w roku opluwają się a w jednym dniu dzielą się opłatkiem. I tak wygląda cała Polska. Podwójna moralność pokutująca od wieków.
~jeleniogórzanka 22-12-2006 17:39
A wigilię nasze władze przemówią ludzkim głosem...
~Zibi 22-12-2006 23:11
Do ,,bezrobotnego,, - a tobie zal za nie zaprosili na oplatek - nie placz moze za rok. Wesolych i radosnych Swiat Bozego Narodzenia.
~Bezrobotny 24-12-2006 9:35
Do Zibi. Nie bądź śmieszny.Ja nie płaczę bo nie mam tego w naturze.Mnie nie żal, tylko nie lubię farsy. I pisz poprawnie.
~Ola 27-12-2006 21:00
Bezrobotny dobrze mówi:):)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Traktorek ze zrzutki

Kandydaci PO

Ulica Tabaki nieco dłużej

Pojadą kolarze – utrudnienia w ruchu

Sukces naszych poszukiwaczy

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
611
Tak
87%
Nie
9%
Nie mam zdania
4%