MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Grzegorz „Złoty” Lenart wygrywa w Jaworze

Wiadomości: Jawor
Czwartek, 20 października 2011, 20:59
Aktualizacja: 21:01
Autor: MDvR
Fot. użyczone
W minioną sobotę 15 października w Jaworze odbyła się Jaworska Gala Boksu. Była to pierwsza taka impreza w tym mieście, a hala sportowa przy ul. Wiejskiej została wypełniona do ostatniego miejsca.

Odbyły się cztery walki bokserskie (aktualni mistrzowie i wicemistrzowie Polski), pokaz umiejętności akrobatycznych Mirosława Pyznara na obręczy, który w programie Mam Talent dotarł do półfinału oraz występ aktualnego mistrza świata w kulturystyce klasycznej Jerzego Pisulskiego- oboje mieszkańcy Jawora. Na deser pozostała zawodowa walka w thai-boxingu na zasadach K1 oraz bokserska o pas miasta Jawora. W pierwszej wystąpił podopieczny Mariusza Ligiżyńskiego Shidokan Jelenia Góra – Grzegorz „Złoty” Lenart, wielokrotny zwycięzca walk K1, wygrana na gali IMF w Letterkeny oraz zdobywca Pasa Mistrzowskiego Wielkiej Brytanii na Chaos Fighting Championship. Jego przeciwnikiem był Józef Bosek, wicemistrz Polski K1 z roku 2009.

W pierwszych dwóch rundach lepszy taktycznie był Grzesiek, który dominował w ringu. Dopiero w trzeciej odsłonie walki do głosu doszedł Bosek. Swoją presją wymuszał błędy na „Złotym”. Efektem tego było czyste trafienie kopnięciem okrężnym na głowę. Na szczęście nie było tak silne by powalić Lenarta, który dotrzymał do końca trzeciej rundy wygrywając walkę. Według obecnych trenerów boksu pojedynek stał na wysokim poziomie bokserskim z obu stron. Publiczność na stojąco podziękowała zawodnikom za widowiskową walkę.

O pas miasta Jawora walczył Krzysztof Sadło, czterokrotny mistrz Polski w boksie, który nie dał żadnych szans w swojemu przeciwnikowi ze Szczecina wygrywając jednogłośnie na punkty decyzją sędziowską.

Kolejny start zawodników Shidokan Jelenia Góra to Liga Thai-boxingu w Żarach oraz Międzynarodowe Mistrzostwa Polski K1 Juniorów i Seniorów w Gdańsku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kto do Sejmu? (aktualizacja)

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Kto do Senatu?

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ja 20-10-2011 22:28
ostatnie zdjecie to rozumiem grzegorz spuchniety

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wybory: Zwycięstwo PiS

Tłumy we dworze

Stop marginalizacji średnich miast

IV Mistrzostwa Czerwonego Pantofla – Downhill Derby  

Szachowy turniej Jelonka Open

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
626
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%