Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 4 października 2008, 22:59
Aktualizacja: Niedziela, 5 października 2008, 22:04
Autor: JEN
Wymieniony w tytule koszykarz ŁKS Petroinwest Sphinks Łódź pokonał naszego beniaminka I ligi. Ten doświadczony rozgrywający (31 lat, 182 cm) był nie do zatrzymania dla naszych koszykarzy i zdobył tuż przed syreną kończącą mecz 2 pkt. decydujące o zwycięstwie gości.

A zapowiadało się bardzo dobrze nas początku meczu w hali przy ul. Sudeckiej 42 pomiędzy Sudetami a ŁKS. W pierwszej kwarcie (27:15) nasi koszykarze grając w składzie: Tomasz Wojdyła, Jakub Czech, Artur Grygiel Jędrzej Jankowiak i i Łukasz Niesobski dominowali na parkiecie. Byli dokładniejsi i szybsi w grze, popisując cię co chwilę efektownymi kontrami po błędach przeciwnika.

W drugiej części meczu było podobnie do i w 15 min. na tablicy był wynik: 36:25. Potem jednak przyjezdni konsekwentnie skracali dystans, dzięki znakomitej grze od początku do końca tego spotkania dwóch niewysokich wzrostem, ale wielkich duchem koszykarzy: G. Mordzaka i Piotra Trepki. Szczególnie ten pierwszy siał zamęt w szeregach jeleniogórzan dzięki skutecznym asystom i celnym rzutów w każdej odległości. W 18 min. było już tylko 38:34, ale druga kwarta zakończyła się wynikiem: 44:36, dzięki udanym akcjom Jędrzeja Jankowiaka i Jakuba Czecha.

W trzeciej kwarcie nadal trwała na parkiecie walka o dominację w tym spotkaniu i coraz częściej do głosu dochodzili przyjezdni i w 28 min. zrobiło się: 50:48. Całe szczęście ponownie udana końcówka miejscowych po szarżach Michała Sterengi, Jarosława Wilusza i Artura Grygiela wyprowadziła gospodarzy na 59:50, ale goście zaliczyli tuż przed syreną „trójkę” i po 30 min. było: 59:53.

Ostatnia część meczu to dramat. Artur Grygiel zdobył 2 pkt. i było: 61:53, ale po dwóch akcjach gości za 3 pkt. było tylko: 61:59, a potem wynik był na styku, a w 36 min. remis: 66:66. J. Jankowiak zdobył "trójkę" i było: 69:66. Goście jednak też zaliczają 3 pkt. (Tomasz Nogalski) i ponownie remis: 69:69 na tablicy. Na niespełna 3 min. przed końcową syreną T. Wojdyła zaliczył jeden osobisty: 70:69. Psuje się tablica świetlna. Przerwa. Po naprawieniu tablicy okazuje się, że są jeszcze 2 min. i 18 sek. do końca meczu. Jakub Dłuski zdobył 2 pkt. (70:71) i powtórzył ten wyczyn P. Trepka z rzutów osobistych (70:73). Jarosław Wilusz został brutalnie sfaulowany przez G. Moradzaka i sędziowie odgwizdują technicznego. Poszkodowany zdobył 2 pkt. (72:73). Następnie faulowany pod koszem był Rafał Niesobski i też zdobył 2 pkt. z rzutów osobistych(74:73) i zostało 13,7 sek. do końca spotkania. To wystarczyło, by G. Mordzak zdobył dla swojej drużyny po solowej akcji decydujące o zwycięstwie 2 pkt!

Sudety Jelenia Góra – ŁKS Petrinwest Sphinks 74:75 (27:18, 17:18, 15:17, 15:22).

Rafał Niesobski 19, Jakub Czech 18, Jędrzej Jankowiak 9, Tomasz Wojdyła 8, Artur Grygiel 7, Piotr Tarasewicz i Jarosław Wilusz po 4, Mariusz Matczak i Michał Sterenga po 2 i Łukasz Niesobski 1.

Najwięcej dla ŁKS: Piotr Trerpka 18, Grzegorz Mordzak 13 i Tomasz Prostak 10.