MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Gryfów rozjuszony

Wiadomości: Dolny Śląsk
Sobota, 29 stycznia 2005, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 22 stycznia 2006, 23:44
Autor: Nowiny Jeleniogórskie
- Mirsk jest z wami, bo szpital w Gryfowie to najbliższy nam punkt ratowania życia - mówił w czwartkowe popołudnie Andrzej Jasiński, szef Społecznego Komitetu Obrony Szpitala w Gryfowie, a jednocześnie burmistrz Mirska. W holu gryfowskiego ratusza słuchało go kilkaset osób.

Mieszkańcy, radni i burmistrz Wojtkun, kadra gryfowskiego szpitala z Rafałem Ślusarzem, lekarzem naczelnym tej placówki, przybyli, żeby zademonstrować niezadowolenie z obrotu spraw. Padły też deklaracje walki do końca. Przedstawiciele komitetu nie wykluczali akcji blokady szpitala lub drogi. - Albo starosta odejdzie ze stanowiska, albo my odejdziemy ze starostwa - te słowa Rafała Ślusarza wywołały burzę oklasków. Na razie SKOSzwG zebrał 1700 podpisów mieszkańców opowiadających się za odwołaniem starosty Henryka Kuleszy. Ta akcja ma charakter symboliczny - odwołać starostę może tylko rada powiatu. Głosy niezadowolenia z rządzenia powiatem nabiorą jednak realnego znaczenia, gdy dojdzie do referendum w sprawie oderwania Gryfowa Śl. i Mirska od powiatu lwóweckiego. W gminach bierze się pod uwagę dołączenie do powiatu jeleniogórskiego lub lubańskiego.

Czwartkowy protest był drugą demonstracją poparcia dla szpitala w Gryfowie. W sobotę pikieta odbyła się przed samym szpitalem.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Interaktywne centrum w budowie u strażaków

Biuro Rzeczy Znalezionych w Bolesławcu

Redakcja przeprasza Krzysztofa Golke

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Tak nie wolno parkować!

Zebrali 3 tony odpadów

Wyrok dla sędziego

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
337
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
12%