MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 15 sierpnia
im. Marii, Napoleona

Gry w szachy i zabawy na Wiśniowej Polanie

Wiadomości: Region
Poniedziałek, 25 czerwca 2018, 15:44
Aktualizacja: Wtorek, 26 czerwca 2018, 15:21
Autor: Paweł Guszała
Fot. Paweł Guszała
Na „Wiśniowej Polanie” w Miłkowie odbył się turniej Klubu Szachowego „Jelonka”. Zawodnicy w różnym wieku bawili się i rywalizowali o miano najlepszego, choć jak utrzymywali organizatorzy, nie tytuły były tego dnia najważniejsze.

Frekwencja na „Wiśniowej Polanie” dopisała. Prawie 80 uczestników w wieku od 6 do 16 lat wzięło udział w turnieju kończącym szkolny sezon szachowy. Starsi zawodnicy grali w szachy błyskawiczne, czyli po 3 minuty na 9 partii i po 2 sekundy za ruch. Zaś młodsi, początkujący mieli więcej czasu, 15 minut po 6 rund. Jednak nie wyniki tego dnia były najważniejsze.

- Turniej to najmniejsza „sprawa” - zapewnia Andrzej Dwilewicz, prezes klubu szachowego „Jelonka”. - Mamy bardzo dużo nowych dzieci, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z szachami. Chcieliśmy, aby one oraz ich rodzice zintegrowali się z resztą grupy. Stąd przygotowaliśmy grill i kilka atrakcji. Mamy plac zabaw, byka na którym trzeba się utrzymać i jeszcze kilka innych rzeczy.

Taka integracja jeleniogórskiej rodziny szachowej bardzo podobała się uczestnikom. Mogli w spokoju spędzić razem czas, trochę porywalizować, ale przede wszystkim dobrze się bawili. Sezon szachowy wróci po wakacyjnej przerwie, wraz z pierwszym dzwonkiem roku szkolnego 2018/2019.

W grupie OPEN bezkonkurencyjny okazał się Piotr Kołodziejski. W kategorii dziewcząt równych sobie nie miała Julia Słowik. W grupie G8 pierwsze miejsce zajęli Szymon i Zosia Wojciechowscy, w grupie D7 - Oliwia Cudyk, a w grupie C7 - Remigiusz Trusewicz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Tort w dowód wdzięczności

Czytelniczka: drogo i brudno

Stalowe rumaki w Karpaczu

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~I kropka 9-07-2018 23:43
Jak zwykle wygrały tresowane szczury.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zmiana harmonogramu wywozu odpadów

To było podpalenie

Inwestycje w parku miejskim

Będą utrudnienia w ruchu

Środowisko LGBT ze wsparciem KOD–u

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
871
Tak
37%
Nie
58%
Nie wiem
6%