MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Grupa 999 w Galerii SKENE

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 26 czerwca 2016, 8:06
Aktualizacja: Poniedziałek, 27 czerwca 2016, 6:55
Autor: Robert Czepielewski
Fot. Robert Czepielewski
W jeleniogórskim Teatrze im. C.K. Norwida, w Galerii SKENE, czynna jest wystawa fotografii i sztuk pokrewnych Grupy 999.

Grupa powstała w 2012 roku i ma charakter nieformalny. Ojcem całego przedsięwzięcia jest prof. Jakub Byrczka, który dobrał osoby do współtworzenia Grupy 999. Poproszony o opisanie działalności Grupy 999, jej członek Krzysztof Szlapa powiedział, że w centrum uwagi grupy jest fotografia oraz pokrewne sztuki wizualne, sztuka ciała, kulinaria, czyli wszystko to, co przyjemne.

Wystawa jest bardzo różnorodna i takie było jej założenie programowe - żeby każdy może mógł znaleźć coś interesującego dla siebie. - Ta wystawa to sposób patrzenia i doświadczenia, wrażliwości naszych członków - dodał Krzysztof Szlapa.

Co ważne, członkowie Grupy 999 to towarzystwo międzynarodowe. W jej szeregach są także twórcy z Czech - Tomas Rasl i Jaroslav Benes, a grupa otwarta jest także na nowych członków. Na pytanie, skąd pomysł na nazwę grupy, Krzysztof Szlapa powiedział, że jest to adres budynku w Zawoi, gdzie mieści się siedziba artystów.

Warto dodać, że na otwarcie wystawy tłumnie przybyli jeleniogórscy artyści, wielbiciele fotografii, a także uznani twórcy, jak mieszkający obecnie w Paryżu Bogdan Konopka oraz wybitny performer, fotograf muzyk i kompozytor- Andrzej Durer Dudek.

Ogłoszenia

Czytaj również

W rocznicę urodzin Henryka Tomaszewskiego spotkanie w ODK

O początkach hutnictwa szkła

Poranek Rodzinny w „Muflonie” – w niedzielę

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ja 26-06-2016 18:49
dr Jakub Byrczek!!!. Panie Redaktorze - Wstyd.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Barbórkowa feta

Zaczytaj się z Jelonką.com

Święta coraz bliżej

Marcin Wyrostek patriotycznie

Debiut poetyckiego duetu

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
616
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
9%