MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 16 lipca
im. Marii, Mariki

Grudzień w Muzeum Przyrodniczym

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 3 grudnia 2013, 7:47
Aktualizacja: 9:14
Autor: Mea
Fot. Organizator
Koncert Karkonoskiego Zespołu Folkowego „Szyszak”, wernisaż wystawy fotografii „Wobec miejsca i czasu”, prelekcje o „Peru i Boliwii”, „Carskiej spuściźnie w Rosji” oraz Szwajcarii – to wydarzenia zaplanowane na grudzień w Muzeum Przyrodniczym, które po przeprowadzce mieści się w cieplickim Zespole Pocysterskim.

4 grudnia o godz.19.00 odbędą się Cykliczne spotkania muzyczne „Karkonosze w poezji i piosence”. Wystąpi „Szyszak”. Bilet kosztuje 15 zł. Rezerwacja biletów tel. 602-236-535.

5 grudnia o godz.19.00 zaplanowano prelekcję w Cyklu czwartkowym, nt: „Peru i Boliwia”, którą poprowadzi Maciej Abramowicz. Opowie o wędrówkach po peruwiańskim królestwie Inków, przez dżunglę Amazonii oraz pustynię solną Salar de Uyuni w Boliwii. Wstęp jest wolny. Prelekcja dofinansowana jest z WFOŚ i GW we Wrocławiu.

12 grudnia o godz.19.00 odbędzie się prelekcja w Cyklu czwartkowym, nt: „Carska spuścizna w Rosji”, którą poprowadzi Kamil Basiński. Rosja dąży do nowoczesności we wszystkich dziedzinach życia. Jednocześnie to kraj, w którym głęboko tkwi przywiązanie do tradycji i nawet wieloletni reżim nie był w stanie tego zmienić. - Carskiej spuścizny poszukamy wspólnie w atmosferze rosyjskiego prawosławia, pośród bogato zdobionych soborów będącymi miejscem ostatniego spoczynku władców, klejnotów koronnych, bursztynów pewnej zagadkowej komnaty, a także idąc śladami bohaterów „Mistrza i Małgorzaty” M. Bułhakowa – zachęca Kamil Basiński. Wstęp jest wolny. Prelekcja dofinansowana jest z WFOŚ i GW we Wrocławiu.

17 grudnia o godz.17.00 odbędzie się wernisaż fotograficznej wystawy poplenerowej Okręgu Dolnośląskiego ZPAF, pt.: „Wobec Miejsca i Czasu... IV - Świadomość, Przemiany, Rzeczywistość”. W plenerze, który odbył się 27-29 września 2013 roku, na Zamku Czocha, wzięło udział 23 twórców z Polski. Plonem pleneru jest wystawa czasowa prezentująca ponad 60 prac artystów.

19 grudnia o godz. 19.00 odbędzie się prelekcja w Cyklu czwartkowym nt: „Z północy na południe Szwajcarii”, którą poprowadzi Kamil Basiński. Z czego słynie Szwajcaria? Z zegarków, serów, banków i lodowców. Wyprawa z północy na południe odsłoni przed uczestnikami prelekcji skarby przyrodnicze i architektoniczne tego uroczego kraju.
Wstęp jest wolny. Prelekcja dofinansowana jest z WFOŚ i GW we Wrocławiu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Mały Strażak dla jednostek OSP

Czyżby Andrzej Duda?

Przebudowa drogi nr 2273D

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~jan 14-12-2013 22:16
Panie Kamilu - Rosja z panem jest bombowa!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Magistrat do remontu

Będą widoki ze Zbójeckich Skał

Raport NIK dotyczący m.in. MZK Jelenia Góra

"Weekend z deską"

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
817
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
14%