MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Grubszy rozkład jazdy

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Czwartek, 28 września 2006, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 28 września 2006, 9:36
Autor: TEJO
Fot. Arkadiusz Piekarz
Przybędzie pociągów na lokalnych trasach.

Trzy dodatkowe składy na trasie z Jeleniej Góry do Szklarskiej Poręby, dwa – z Jeleniej Góry do Węglińca. Jeden ze stolicy Karkonoszy do Wrocławia.
Takie połączenia mają od października wzbogacić rozkład jazdy na jeleniogórskim dworcu głównym.

– Takie są wstępne założenia. Na razie czekamy na oficjalne potwierdzenie tych wiadomości – mówi Jerzy Karcz, zastępca naczelnika jeleniogórskiej sekcji przewozów pasażerskich Polskich Kolei Państwowych .

Nowe składy mają kursować do 9 grudnia, kiedy to nastąpi zimowa zmiana rozkładu jazdy.
Według informacji PKP od października na tory ma wrócić także szynobus, który będzie kursował na trasie z Jeleniej Góry do Lwówka Śląskiego.

Jak informowaliśmy, pojazd zepsuł się. Teraz we Wrocławiu kończy się jego naprawa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Motocykliści dla Niepodległej

Harcersko i patriotycznie

Konieczna przerwa

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~m13 28-09-2006 10:35
....jelenia góra-wrocław---1godzina 45 minut/posp/ jelenia góra -wrocław--2 godziny 13 minut/osob/ to nie futuryzm ale rozkład jazdy z 1938roku
~mis 28-09-2006 11:15
no super wiecej pociagów do wrocka nic nie zmieni bo nikt nie ma ochoty tułać sie w brudzie ok 4 godz PARODIA ok 100 km, PKP POWODZENIA
~Ania K. 28-09-2006 11:32
Zgadzam się z przedmówcą. Może czas na jakiś remont?
~B.G 28-09-2006 13:01
Trzeba wpuścić niemca na 20 lat i znowu będziemy jeżdzić szybciej przez 60 lat.Ale bądżmy dobrej myśli,ponoć w 2007r ma się rozpocząć kapitalny remont z Wrocławia do Jeleniej i dalej do Szklarskiej,ale nie mogą zrobić za dużej prędkości bo nie mają takiego taboru.
~tomek.jg 28-09-2006 15:01
Dzięki temu, że PKP prawie nie funkcjonuje nasz jeleniogórski PKS jest najbardziej rozwinięty w kraju i ma najlepszą flote. Tak trzymać.
~lupound@poczta.onet.pl 28-09-2006 15:52
Wogóle to chciałbym powiedziec ze ostatnio jechałem z Wrocławia do Jeleniej Góry "pospiesznym pociagiem" tylko z nazwy tzw Karkonoszem 5:10 minut. Ale fajnie mówie wam. a co do PKS u to racja coś kosztem czegoś. to smieszne ze z Wrocławia do Berlina 416km jechałem 4 godziny pokonujac jeszcze granice a od Wrocławia do Jeleniej Góry 116km pokonywałem w 5godzin i 10minut bo to dosc wazne. BUAHAHAHAHAHAAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAAH.
~B.G 28-09-2006 16:35
Apropo-do Wrocławia z Jeleniej jest 126km a nie 116 i pociąg jedzie 3,40.Opóżnienia powodują różne inne przyczyny jak np.kradzieże,dewastacje.
~Jeleniogórzanin 28-09-2006 20:15
B.G. wspomniał coś o medernizacji odcinka Wrocław- Jelnia Góra w przyszłym roku. Czy wie ktoś coś więcej na ten temat?
~fantom 28-09-2006 21:19
ja swoim srebrnym Lamborgini jadę do Wrocławia 35 minut (ale pewnie mi i tak nikt w to nie uwierzy)
~antyfan 28-09-2006 22:34
Gdyby Jeleniogórska PKP miała prawdziwego szefa pewnie do takiej ruiny by nie dopuścił. Niestety likwidator dba o to aby było coraz gorzej. Sprawdźcie "osiągniecia" Pana M. od czasu jego "koronacji". To co sie dzieje w tej chwili z rozkładem jazdy zawdzięczać można tylko temu że uwaga "likwidatora" skierowana jest chwilowo na nowy obszar wpływów. Ma nowa zabawke do zepsucia. Powołać go na szefa Krychy albo jeleniogórskiego PKS to może jeleniogórska kolej by odżyła. Szkoda słów...
~koko 29-09-2006 12:10
jak pamiętam całe lata dworzec kolejowy w Jeleniej Górzetętnił życiem i jestem batdzo zbulwersowana takim stanem technicznym jak dzisiejszy, zawsze w przerwach między pociągami można było napić się coś gorącego, obejżeć tv, nawet oczekująca młodzież miała się gdzieś zatrzymać, przecież taką trasę widokową i turystyczną jaką mamy w naszym regionie niejeden nam zazdrości, w dni wolne mażna było spokojnie wybrać się z dziećmi w góry w dogodnych warunkach nie każdy może jeździć autobusami czy busikami. Uważam, że władze Miasta jak i PKP niszczą celowo nasze dobra, które przeciż wymagały nakładów finansowych i pracy rąk wielu ludzi. Dlaczego ograniczono kursy pociągów do Szklarskiej Poręby i zlikwidowano pociągi do Karpacza ? Czy naprawdę nikomu tego nie żal ? Tak dla informacji jestem młodą osobą, ale jak mi moi dziadkowie, którzy przeżyli trochę w swoim życiu opowiadają jak kiedyś było to serce mi się kraje i nóż w kieszeni otwiera na naszą władę bo tak naprawdę to nic nie robią w kierunku naprawy tego stanu rzeczy. Kończę bo nerwowo nie wytrzymam.
~rafi 1-10-2006 16:09
do antyfana wpuścmy pana M. do u.skarbowego może też go rozłoży he he he

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Finał remontu

Koperty życia już w Mysłakowicach

Udany Piknik Strzelecki

Świętują Niepodległość

Radni KO przeciw kupcom?

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
822
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%