MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Groźne wypadki podczas Cieszyńskiej Barbórki

Wiadomości: Cieszyn
Wtorek, 23 listopada 2010, 11:52
Aktualizacja: 0:03
Autor: MDvR
Fot. użyczone
Tegoroczna 36. edycja popularnej Barbórki, będącej też ostatnią eliminacją Rajdowego Pucharu Polski nie będzie mile wspominana przez kierowców. Na trasie doszło do kilku niezwykle groźnych wypadków, do mety szczęśliwie dojechała jednak nasza cieszyńsko–jeleniogórska załoga. Duet Jerzy Tomaszczyk/Łukasz Włoch zameldował się na trzeciej pozycji w klasyfikacji generalnej i na drugim miejscu w swojej klasie A6.

Na trasie panowały bardzo ciężkie warunki, trzykrotnie przejeżdżaliśmy każdy z trzech podmokłych i niezwykle śliskich odcinków. Zapanować nad autem było naprawdę trudno. Podczas rajdu doszło do kilku groźnych wypadków, przede wszystkim Pawła Hankiewicza i Teodora Stolarka. U Pawła prawdopodobnie wystąpił błąd w opisie trasy, jechał na otwartym gazie nie widząc naprawdę wrednego i mało widocznego w tych warunkach zakrętu. Byliśmy pierwszą załogą jadącą bezpośrednio za nim, widok był wstrząsający, bo auto znajdywało się w ogródku, a w takim miejscach zazwyczaj znajdują się kibice. W miejscu, w którym udział w rajdzie zakończył Teodor też mieliśmy duże problemy, jednak cało wróciliśmy na trasę – wyznaje Łukasz Włoch.

Nasi zawodnicy wygrali kilka odcinków i na mecie zameldowali się na trzeciej pozycji uznając wyższość jedynie pary Mariusz Nowocień/Bartłomiej Jakubowski oraz załogi Wojciech Chuchała i Ryszard Ciupka, którzy stanęli ponadto na najwyższym stopniu podium w generalnej klasyfikacji Rajdowego Pucharu Polski. Nasi rajdowcy za sterami Hondy Civic VTI ukończyli tegoroczne zmagania w Pucharze Polski na czwartej pozycji.

Dużym utrudnieniem podczas Cieszyńskiej Barbórki była moja choroba, lekarze z Cieszyna postawili mnie na nogi, za co chciałem im bardzo podziękować. Z powodu kiepskiego stanu zdrowia nie byłem w stanie dotrzeć na niedzielne wybory, ale druga tura już mnie nie ominie. Cieszymy się dodatkowo, że w tej dla nas bardzo ważnej imprezie pomagali nam ludzie z ogromnym doświadczeniem m.in. Giovanni Bernacchini dwukrotny wicemistrz świata w rajdach i Maciej Maciejewski. Dodatkowo chciałbym życzyć szybkiego powrotu do zdrowia Pawłowi i Teodorowi, a także znajdującemu się w bardzo ciężkim stanie Tomkowi Harczukowi. Razem z Jerzym Tomaszczykiem oddajemy swoje puchary zdobyte na Barbórce do licytacji i wśród całej społeczności rajdowej i nie tylko postaramy się takich gadżetów zdobyć jak najwięcej. Młody człowiek walczy przecież o życie – dodaje Łukasz Włoch.

Poniżej wypadek Pawła Hankiewicza:

Wypadek Hankiewicza – kamera w aucie:

Ogłoszenia

Czytaj również

Interaktywne centrum w budowie u strażaków

Powrót imprez rowerowych

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~diabelek 23-11-2010 12:29
pies się wystraszył ... szkoda ... nie no, powaznie, to współczucie, ale taki sport ...
~krzych 23-11-2010 13:40
niezłe komentarze przy tym pierwszym filmiku:)))
~Robin S. 23-11-2010 14:19
Brawo Łukasz za determinację i chęć niesienia pomocy innym.Takich ludzi jek Ty zostało na tej ziemi niewiele.Życzę dalszych sukcesów i gumowych drzew Tobie i Jurkowi.Pzdr z nOSKA.
~07 23-11-2010 15:46
Gratuluje jeszcze raz......
~xyz 23-11-2010 19:39
Gratuluje profesjonalizmu - zero cenzury!
~youtube 23-11-2010 22:33
Co za cham nie dosc ze zniszczyl ogrodek to jescze klnie.
~Adam420 24-11-2010 0:09
Pomimo tych dramatycznych wydarzeń gratualcje chlopaki!!!! Licze ze Jurek wsiądze do takiej C2 a wtedy....:-)
~tomo wroc 24-11-2010 9:22
Rozmawiałęm z Łukaszem z tego co wiem szukają kasy na Fieste i puchar ale jaki ? Dobrze że jeżdżą razem wcześniej Jurek mimo że był szybki to nie osiągał takich wyników. Łukasz też mnie uczył dziwie się czemu lokalesi nie kożystają z jego wiedzy. Fakt tani nie jest
~ 24-11-2010 17:46
Tani nie jest, tylko że robił kursy w nagrodę za kjs za friko. Zawsze jak ktoś przyjdzie i zapyta staje się całkiem inny i zawsze pomoże.
~klip 25-11-2010 10:53
http://www.youtube.com/watch?v=wBw7uLgDcwI

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Sięgnęli po medale w siatkówce plażowej

Konkurs na dotację dla klubów ligowych

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
310
Tak
48%
Nie
40%
Nie wiem
12%