MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Groźne skrzyżowanie – czy pomogą światła?

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 21 sierpnia 2008, 17:46
Aktualizacja: 22:03
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Wlot ulicy Rataja w Cieplicką to pozornie normalne miejsce. W rzeczywistości strach tu przejść przez jezdnię.

Mieszkańcy osiedla Orle, którzy idą w stronę centrum Uzdrowiska, muszą bardzo uważać na sunące od strony Sobieszowa samochody. Wyjeżdżają zza zakrętu. Mimo odpowiednich oznakowań, wśród zmotoryzowanych nie brakuje kierowców z ułańską fantazją, którzy nie zwalniają przed przejściem.

– Miejsce rzeczywiście jest „zdradliwe” – mówią policjanci. – I przede wszystkim bardzo ruchliwe. – W godzinach szczytu bywa, że trzeba przepuścić sznur samochodów. Rzadko który się zatrzyma przed zebrą. Najczęściej czynią to auta z niemiecką rejestracją – opowiada pan Marcin, mieszkaniec ulicy W. Stwosza.

Nieco dalej jest inna, równie groźna zebra. To przejście przez ulicę Cieplicką, z którego już od 1 września skorzystają dzieci uczęszczające do pobliskiej „szóstki”. Mimo starań społeczności szkoły nie udało się nakłonić drogowców do zainstalowania w tym miejscu świateł uruchamianych przez pieszych.

Pozostaje daleko posunięta ostrożność zarówno zmotoryzowanych jak i pieszych.

Ogłoszenia

Czytaj również

4 pomysły na biżuterię jako prezent na święta

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Magiczny wieczór z Cleo i Pectus

Komentarze (21) Dodaj komentarz

~Łowca byków 21-08-2008 18:15
"...Najczęściej czynią to auta z literką D na rejestracji.." Większość aut na naszym terenie ma literkę "D" na rejestracji, a tak w ogóle to o co chodzi? ;-)
piipi 21-08-2008 19:03
...ja wolalabym Pana Policjanta (zywego) na tym skrzyzowaniu.
~Do Łowcy 21-08-2008 19:31
Szanowny Łowco nie kompromituj się ,chodzi o literkę na pasku niebieskim oznaczającym kraj.A jezeli nie wiesz oco chodzi to idż na spacer .
~abc 21-08-2008 20:19
~Gabyś 21-08-2008 20:19
ja tez nie wiem o co chodzi... :( przecież te Renault stoi a nie jedzie/....
~jaa9 21-08-2008 20:29
przecież najwięcej tam jest "elek", a one muszą się zatrzymywać przed przejściami jak widzą ludzie :)
~do piipi 21-08-2008 21:30
ty lepiej kup sobie gumowego..... wiesz co.
~Mocherowa 21-08-2008 21:34
piipi chyba masz na myśli inteligentnego Policjanta ??????? Pozdrawiam Ciebie i Panów (Panie) Policjantów oraz Jelonke.
~ 21-08-2008 21:39
A czy ktoś pomyśli o stadach autek z L na dachu rozjeżdżających Orlą i Wita Stwosza. Ostatnio rzędem jechało cztery a piąty cwaniaczek się doczepił na końcu. Czy nie ma innych ulic w mieście na manewry parkowania ? Przecież krew człowieka zalewa jak musi czekać aż trzy micry z L na dachu sobie zaparkują zanim podjedzie pod dom !
~misio 21-08-2008 21:52
<i> dzięki, oczywiście </i>
piipi 21-08-2008 22:45
...do - [~Mocherowa..]...masz kogos na oku ?.~Przyslij..razem tego fajnego "inteligencika" PRZETESTUJEMY !!.~PA.*piipi.
HankaOdRumcajsa 21-08-2008 23:30
...leżących policjantów tam zamontować koło SP nr 6... (moja szkoła)
~ 22-08-2008 1:26
stałam kiedyś jako ,,stopka,, przy tym przejściu przeprowadzałam dzieci przez ulicę rzeczywiście zebra fatalna-pozdrawiam jednego z uczniów Maciek miał na imię super chłopak mieszkał niedaleko szkoły
~_ojdiridirachciach___ 22-08-2008 1:46
Policjantów tam trzeba leżących ...ale inteligentnych, światła też mogą być inteligentne ..byle nie działały ! ;) No i po fotoradarze w każdym kierunku ;)
~Pieszy 22-08-2008 9:15
Pieszych patroli Policji praktycznie brak. Pojawiają się rzadko lub wcale. A może się chłopaki boją i kryją po krzakach? Może lepiej zatrudniać odważnych, kompetetnych i sprawnych fizycznie w Policji? Jeśli się chce mieć mniej roboty panowie policjanci to najpierw należy nauczyć obywateli szacunku do prawa a potem tą obywatelską świadomość zdecydowanymi i sprawiedliwymi działaniami podtrzymywać.
KochaSJG1983 22-08-2008 10:32
Światła uruchamiane przez pieszych tuż zaraz za skrzyżowaniem na wysokości kortu do tenisa ziemnego? Czy oni naprawdę dobrze się czują? Przepisy temu zabraniają. To samo ma się tuż za zakrętem prowadzącym na ulicę Cieplicką w stronę Sobieszowa jadąc od strony ulicy Rataja. W takich miejscach nie może być sygnalizacji świetlnej. Szkoda słów na bezmyślność i głupotę...
~TI 22-08-2008 11:43
Właśnie... L-ki... Żenada i blokowanie ruchu. Teraz już zaczęli parkowanie tyłem przy Biedronce wzdłuż chodnika. Oni myślą, że jakimiś guru czy jak. Jeden za drugim, a człowiek czeka jak palant aż roztrzęsiony kursant zacznie kręcić kółkiem. Dziwić się, że jestem zmuszony wyprzedzić 4 pod rząd (skacząc przez chopki) żeby z osiedla wyjechać.
~daytona 22-08-2008 11:53
no no... sam osobiscie tam widzialem egzaminatorów z wordu którzy przesiedli sie w sobieszowie i wcinają się w ten zakręt spowrotem 70km/h :) światła tam powinny byc na 100%. natomiast ja bym zrobił tam rondo :) wszędzie zrobiłbym ronda :] nie byłoby korków w mieście, auto by mniej paliło, byloby bezpieczniej , szybciej i lepiej. wszędzie ronda!! :) -na bankowej ,wojska polskiego, wolności , jana pawła i wszedzie gdzie się da zrobilbym ronda :) ronda rulez!! jedzcie do Trutnova albo innego bliskiego miasta w Czechach i zobaczcie jak wyglada duze miasto bez korków w godzinach szczytu :) światła sux!! :) pozatym światła potrzebują ciągłej konserwacji, iiii.... prądu!! a prąd tooo $$$$$$$$$$ z naszych podatków. a rondo moze i jest drozsze w zrobieniu ale potem juz nic nie potrzebuje -inwestycja długofalowa :) -których w jeleniej brakuje bo wszystko robione na "odwal". i takie ronda zeby auta mogly na nich jechac max. 30km/h a pieszy mogl spokojnie przejsc przez pasy za rondem na wysepke i z wysepki na drugą strone - również bez świateł. I oczywiście nie takie rondo jak na zgorzelec ze sie ciężarówki wywracają ale dobrze wypoziomowane. takiej jeleniej pragnę i o taką chcę walczyć :) gdzie auta nie stoją w korku a pieszy może bezpiecznie przejsc przez jezdnię:) tyle w topicu.
~Osiedlowicz z Orlego 22-08-2008 11:57
Takich ulic i przejść nie brakuje. Przychylam się do jednego z rozmówców odnośnie "stad" L-ek na całym osiedlu Orlim, obłęd, na każdej osiedlowej ulicy spotkać można kilku kursantów, aż krew człowieka zalewa, kiedy toczy się w szpalerze Micr z nauk jazdy-nie dość, że tarasują gromadami drogi dojazdowe do domów to jeszcze instruktorzy wymachują "wdzięcznymi" gestami, gdy im się zwróci uwagę. Czy osiedle Orle musi cierpieć z tego powodu, że jest najbliżej położonym osiedlem przy ośrodku egzaminacji? Rozumiem, że kursanci muszą się szkolić ale na Boga nie wszystkie L-ki z całego powiatu muszą kilkanaście razy dziennie parkować pod naszymi oknami i spowalniać drogi - już mamy spowalniacze i one wystarczająco dbają o stosowną prędkość.
~Osiedlowicz z Orlego 22-08-2008 12:07
Takich przejść i ulic w okolicy nie brakuje. Zgodzę się z jednym rozmówcą, że na całym osiedlu Orle panuje plaga L-ek, to jest obłęd. Na każdej osiedlowej drodze wiją się kłębami L-ki. Aż człowieka szlag trafia, gdy chce dojechać do domu. Instruktorzy mają gdzieś uwagi i krzywe spojrzenia mieszkańców, których to notorycznie od rana do późnych godzin południowych nękają parkujące po kilkadziesiąt razy dziennie L-ki. Instruktorzy wiedzą jak w takich sytuacjach pomachać "wdzięcznym" gestem mieszkańcom, którzy mają za złe, że nikt nie dostrzega ich problemu, którym są toczące się z każdej strony Micry. Dlaczego my mieszkańcy Orlego musimy cierpieć z tego względu, że jesteśmy najbliżej położonym osiedlem przy ośrodku egazminacji? Wszystkie szkoły instruktarzu z całego powiatu upodobały sobie nasze drogi i parkingi osiedlowe. Ja rozumiem, że kursanci muszą się doszkalać ale na Boga nie wszyscy Co do joty u nas, tak jest każdego dnia wliczając w to weekendy. L-kom mówimy NIE!
~daytona 22-08-2008 16:13
do Osiedlowicz z Orlego. a czy Ty kolego jako kursant chcialbys trenować parkowanie przed egzaminem w rybnicy albo w maciejowej skoro masz 50% szans ze egzaminator zabierze Cie na Orle?? no pomyśl!!!! to nie jest wina Elek tylko wymuszona sytuacja przez to że egzaminatorzy bardzo czesto tam zajezdzają na manewry bo po co mają kogoś oblewać na drugim końcu miasta skoro mogą to zrobić 100m od wordu. niech otworzą inne ośrodki egzaminacyjne w okolicy to się orle odciąży z Elek.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Od niedzieli z nowymi przystankami

Rzemiosła zdobią drzewa

Przemysłowe Davos w mieście pod Śnieżką

Ekumenicznie i świątecznie

Ktoś zniszczył choinki

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
963
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%