MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 25 września
im. Aurelii, Władysława

Groziła im śmierć z wychłodzenia – otrzymali pomoc

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 21 stycznia 2016, 15:36
Aktualizacja: 15:37
Autor: 112
Fot. Archiwum
Prawdopodobnie policjanci i strażnicy miejscy uratowali życie dwóm bezdomnym, którzy we wtorek (19.01.16) przebywali na mrozie. Ich życie w związku z niską temperaturą panującą w ostatnich kilku dniach było zagrożone. Obydwaj zostali przewiezieni do ogrzewali.

Policjanci garnizonu policji jeleniogórskiej wspólnie ze strażnikami miejskimi, pracownikami MOPS przez cały czas systematycznie sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne udzielając im informacji o zagrożeniach związanych ze spadkiem temperatur oraz o miejscach, gdzie mogą szukać schronienia przed zimnem.

19 stycznia br. około godziny 18.30 na ul. Wodnej w Jeleniej Górze policjanci z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze w nieogrzewanej altance znaleźli 60-letniego mężczyznę, który tam spał. W związku z tym, że było bardzo zimno , mężczyzna wyraził zgodę na to, aby funkcjonariusze przewieźli go do ogrzewalni przy ul. Wolności.

Z drugim mężczyzną śpiącym na rampie dworca kolejowego funkcjonariusze mieli duże problemy, gdyż nie chciał żadnej pomocy. W trakcie patrolu około godziny 15.15 po raz pierwszy go zauważyli i zaproponowali pomoc. 55-letni mężczyzna odmówił. Mimo to ponownie policjanci tam podjechali i przywieźli mu jedzenie oraz gorącą herbatę. Próbowali go przekonać, aby pojechał z nimi do ogrzewali. I tym razem odmówił. Funkcjonariusze wezwali pogotowie, ale i ratownikom nie udało się go przekonać do zmiany zdania. Napisał on oświadczenie, że nie potrzebuje żadnej pomocy. Dopiero około godziny 23.00 mężczyzna zmienił zdanie i został przewieziony do ogrzewalni przez miejskich strażników.

- Pamiętajmy! Nie bądźmy obojętni na los innych. Każde zgłoszenie o siedzącym czy leżącym na mrozie człowieku potrzebującym pomocy może zapobiec tragedii. Informacje można przekazywać na numer telefonu pogotowia policyjnego 997 lub do najbliższej jednostki policji – apeluje
podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Wkrótce zegar wróci na "Majówkę"

Powstaje rondo w Mysłakowicach

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 21-01-2016 19:10
na ogół Ci ludzie nie chcą żadnej pomocy, no poza jedną: dwa złote na piwko
~zizi 21-01-2016 23:17
Podoba mi się współpraca strażników i Policjantów. Zwróćcie uwagę, że razem mają jakieś efekty. Ten jechał a drugi przekonał. Myślę, że rząd powinien postępować podobnie.
~ 21-01-2016 23:57
Beatka nikogo nie przekona no chyba że wspomoże ją Pawłowicz i prze wazelina Waszczykowski !!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jednostki kultury zapraszają na nowy sezon

Kolejna ofiara fałszywego policjanta

Pechowa libacja złodziei

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
859
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%