MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Groza ognia

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Czwartek, 10 maja 2007, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 10 maja 2007, 13:31
Autor: TEJO
Fot. Jelonka.com
Policja ustala przyczyny dwóch pożarów, do których doszło minionej doby w regionie. Spłonęło, między innymi, mieszkanie, dwa samochody i motocykl. W jednym z przypadków odkryto ślady przestępstwa popełnionego przez mężczyznę, który działał na szkodę Skarbu Państwa.

W Łomnicy na terenie prywatnej posesji całkowitemu spaleniu uległ samochód marki Volkswagen. Auto spłonęło z nieustalonych przyczyn. Od płomieni zajęły się również drzwi do garażu i magazynu.
Wezwani do pomocy strażakom policjanci weszli do środka, aby sprawdzić czy ogień nie rozprzestrzenił się na inne pomieszczenia.

– W jednym z nich funkcjonariusze zauważyli częściowo spalone puste worki foliowe 30 i 40 gramowe po tytoniu, z których usunięte były skarbowe znaki akcyzy, a następnie w pudełku popakowane opakowania po 240 i 500 gram wyrobów tytoniowych nieustalonego pochodzenia oklejone znakami akcyzy z pustych opakowań – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.
Właścicielem mienia był 32-letni jeleniogórzanin, właściciel jednej z firm tytoniowych.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Przedstawiono mu zarzut usuwania znaków akcyzy z wyrobów o gabarytach mniejszych na opakowania o większych gabarytach tytoniu nieustalonego pochodzenia. Za to przestępstwo jeleniogórzaninowi grozi kara grzywny albo więzienia do dwóch lat (lub obie te kary łącznie)
Straty po pożarze straty oszacowano na 100 tysięcy złotych.

Z kolei w Mysłakowicach z nieustalonych przyczyn spaleniu uległa część budynku mieszkalnego, dwurodzinnego łącznie z przyległym garażem, w którym znajdował się samochód, motocykl, narzędzia ogrodnicze, części samochodowe – poinformowała nadkom. E. Bagrowska.

Podczas akcji gaśniczej ewakuowano pięć osób. Straty są znaczne: po pierwszych szacunkach to sto tysięcy złotych.

Przeprowadzono oględziny miejsca z udziałem technika kryminalistyki i biegłego z zakresu pożarnictwa. Postępowanie prowadzi sekcja dochodzeniowo-śledcza jeleniogórskiej policji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Nowy rekord zbiórki! (Aktualizacja)

Orszak Trzech Króli

„WF na śniegu” pod Śnieżką

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~zdziwiony 10-05-2007 13:54
No i gdzie te przyczyny ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Otwarcie Centrum Leczenia Chorób Piersi  

Nowy dyrektor WORD

Kto na dyrektora?

Medale dla strażników

Policyjny pościg na Zabobrzu

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
87
Tak
21%
Nie
74%
Nie wiem
6%