MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Grodzka i Jasna sprzedane

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 14 lipca 2005, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 17 stycznia 2006, 10:45
Autor: Nowiny Jeleniogórskie
Dwa bardzo atrakcyjne grunty w centrum Jeleniej Góry, od dawna niezagospodarowane, poszły wreszcie w prywatne ręce.

Mowa o placach przy ulicy Jasnej i Grodzkiej, na których od lat funkcjonują parkingi. Pierwsza nieruchomość została sprzedana za 1 mln zł, druga za 1,202 mln. Nabyli je miejscowi inwestorzy, choć ochotę miała na obie parcele polsko-brytyjska spółka Focus Park Browar z Warszawy. Jej oferta przetargowa została odrzucona, ale firma nie daje za wygraną i chce unieważnienia przetargu.

Oba grunty od wielu lat były w ofercie inwestycyjnej miasta. Ale nie było chętnych na kupno. Potencjalnych nabywców odstraszała cena, konieczność zakupu całych parceli, a nie wydzielonych z nich mniejszych działek, oraz wizja konieczności dokonania badań archeologicznych terenu.

Jedna i druga nieruchomość znajduje się w strefie objętej ścisłą ochroną konserwatorską, a historyczne plany i zdjęcia tej części miasta pokazują, że była tu zwarta zabudowa śródmiejska.

- Najbardziej obawiam się tego, co się kryje pod ziemią. Od tego, jak długo potrwają prace archeologiczne i co tam znajdziemy, zależy potem termin rozpoczęcia inwestycji - mówi Paweł Müller, nabywca gruntu przy ulicy Jasnej.

Natomiast nabywca drugiej posiadłości przy ulicy Grodzkiej Rafał Polikowski właściciel firmy Polimarket z Jeleniej Góry mówi, że jeszcze nie ma konkretnej wizji tego miejsca, ale myśli o dużych powierzchniach handlowych.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Paczki od Mikołajów z powiatu

Debata świadomych o smogu

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Dzieci gościły u pograniczników

Jaki prezent dla taty pod choinkę wybrać? Oto garść pomysłów

Wielka Paka dla Dzieciaka po raz 11!

Mikołajki wolontariuszy z kowarskiego Lema

Magiczny wieczór z Cleo i Pectus

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
694
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
9%