MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 15 sierpnia
im. Marii, Napoleona

Grobowce podmyła woda

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 3 kwietnia 2009, 8:30
Aktualizacja: 8:30
Autor: TEJO
Część nowego cmentarza przy ulicy Sudeckiej powstała na terenach okresowo podmokłych. Niektóre grobowce zostały ostatnio zalane.

Doniosło o tym Polskie Radio Wrocław. - W murowanych grobowcach trumny pływają w wodzie. W czasie nowych pochówków grabarze wypompowują wodę. Sprawą zajął się już sanepid – informuje rozgłośnia. Radio opisuje reakcję tych, którzy na nekropolii pochowali bliskich. Są zbulwersowani.

Jak zapewnia Michał Kasztelan, prezes Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej, poziom wody powinien opaść po pogłębieniu rowów melioracyjnych okalających cmentarz. Najbardziej zagrożona podtopieniami część nekropolii ma zostać wyłączona z użytkowania.

Ogłoszenia

Czytaj również

Czernow, Machałek i Obaz byli za ogromnymi podwyżkami – dla siebie

Środowisko LGBT ze wsparciem KOD–u

Remont w remizie

Komentarze (22) Dodaj komentarz

ebee 3-04-2009 8:41
Czy ktoś odpowie za wydanie moim zdaniem skandalicznej decyzji o lokalizacji cmentarza w takim właśnie miejscu. To już kolejna wpadka jeleniogórskich decydentów, opłacanych z naszych podatków po " inteligentnych" światłach i pseudoremontach dróg w mieście. Pytam też gdzie fachowcy z MPGK wyleją skażoną wodę z grobowców ? Znając życie ............na pola !
~ew 3-04-2009 8:49
Paranoja, na wymioty mnie bierze woda z grobowców yhhh
~tutejszy 3-04-2009 9:10
Lokalizacja cmentarza przy ulicy Krośnieńskiej została wybrana w latach osiemdziesiątych XX wieku. Wybudowano go na tym wzgórzu w latach dziewięćdziesiątych. Przez lata od zakonczenia budowy podtopień nie było. Wystąpiły w tym roku po wyjatkowej zimie śnieżnej i długiej! Jak to jest? Na starym cmentarzu parafialnym przy ulicy Jagiellońskiej na polu grzebalnym koło ulicy Mieszka podtopienia są permanentnie, przy kazdym podwyższonym poziomie wody, a w stanie zagożenia powodzią nawet pole jest zalane. Nie ma tam z tego tytułu awantur, a wręcz ludzie płacą duże pieniądze aby na tym starym cmentarzu chować swoich bliskich!?!
~Jano 3-04-2009 9:13
Na nowym cmetarzu jest tylko jedno miejsce gdzie nie ma wody to zaraz przy ogrodzeniu od strony ulicy sudeckiej ,przy bramie glownej reszta to bagno wszedzie trumny plywaja od roku 1997 mam tam rodzinna mogile i szczescie ze przy tym wlasnie plocie bo inaczej to chyba bym mnie szlak trafil jak posmierci mialbym utopic czlonka swoiej rodziny ,a wiem jak odbywa sie pokazywanie miejsc pochowku wzuca sie do dolu przygotowanego do pochowku stare wienice i wody nie widac , a puzniej mogila zapada sie pol metra w dol ,ale kto sie tym przejmuje byle by pieniadze za miejsce wziasc i to nie male .Tych ktorzy wydali zgode na umiejscowienie tego cmetarza to najchetniej bym powiesil , no ale to moze juz sad rostrzygnie i tlumaczenie prezesa MPGK ze woda opadnie to poprostu swiadczy o kompetencji tego pana tam zawsze bedzie woda bo to sa bagna i wody gruntowe ......
~phii 3-04-2009 9:34
zbulwersowani? tym na dole i tak juz wszystko jedno...
rymcycymcy 3-04-2009 9:43
Warto trumnę zaopatrzyć w kółko ratunkowe, albo przynajmniej nadmuchane skrzydełka ! ;)
~Fido 3-04-2009 9:52
Ty ebee ciągle o tych swoich podatkach. Tacy co tak ciągle o nich gadają z reguły g...o płacą.
~esteta 3-04-2009 10:10
Kąpiel od czasu do czasu nawet niebszczykom nie zaszkodzi...
Ryba 3-04-2009 10:20
W Gecji jest Styks. W Polsce jest bagno.
~olo 3-04-2009 10:54
Do ebee W naszym kraju nikt za nic nie odpowiada szczególnie dotyczy to sfery urzędniczej CHWAŁA URZĘDASOM
~iris 3-04-2009 11:05
Popieram wypowiedź "ebee" o podejmowaniu skandalicznych decyzji. Te decyzje podejmują władze naszego miasta. Moim zdaniem potrzebna jest radykalna wymiana radnych i niektórych urzędników Urzędu Miasta. Proszę zauważyć, że we wszystkich nawet ważnych decyzjach podejmowanych w sprawach publicznych, brak jest uzasadnień dlaczego jest taka a nie inna. Nie przedstawia się możliwości rozwiązań alternatywnych. Niektóre decyzje, jak na przykład budowa akwaparku rodzą podejrzenie, że są nieuczciwe, że za nimi kryje się korupcja. A teraz pytanie: Czego oczekują od uzdrowiska (miasta) kuracjusze leczący się w Cieplicach? Bynajmniej nie mam na myśli nowego jeleniogórskiego cmentarza przy ul. Sudeckiej.
~j 3-04-2009 13:03
Za to odpowiada szefostwo z uslug komunalnych! a nie urzad! Podlegaja oni urzedowi oczywiscie ale odpowiadaja za to osobiscie!
~ciekawska 3-04-2009 14:12
A gdzie jest wylewana jest "dana woda" z grobowców? Czy wprost do ziemi i później mam ją u siebie w studniach?
~iris 3-04-2009 15:17
Za to wszystko odpowiada urzędnik najwyższą rangą w naszym mieście, czyli Prezydent. Po to został wybrany i społeczeństwo udzieliło jemu mandatu do sprawowania tej funkcji, aby pracował dla dobra mieszkańców. Mieszkańcy za pracę tego urzędnika płacą godziwie. Jeśli urzędnik, lub inny zarządca mieniem albo przedsiębiorstwem komunalnym nie spełnia swoich obowiązków pracowniczych powinien być z tego stanowiska usuwany. Tutaj nie może być jakichkolwiek sentymentów. Znajdą się inni i na pewno lepsi, bo świadomi, że lenistwo i "bezgołowie" tolerowane nie będzie. Dość już naprawiania wcześniej naprawionych ulic, braku perspektywicznego myślenia, forsowania projektów powstających w atmosferze rodzącej podejrzenie korupcji, brudu, nie liczenia się z opinią mieszkańców, itd.
~do Jano 3-04-2009 17:04
Strasznie jesteś oburzony i wieszać byś chciał , a możne tak najpierw byś się doszkolił bo straszną ilość błędów zrobiłeś, po prostu wstyd.
~do ciekawska 3-04-2009 20:15
napewno nie tam gdzie trzeba -rura za plot i po klopocie
~ciekawy 3-04-2009 21:41
lokalizację cmentarzy uzgadnia sie po badaniach geologicznych. więc Panie ebee podejrzewam że ekspertyza geologiczna mogła być lekko naciągnięta. nie wińmy więc władz naszego miasta- to nie są geolodzy. nie bronię ich- chcę być choć trochę obiektywny ( ale czasem szlag mnie trafia i łudze się że będzie lepiej..)swoją drogą gdzie Pan umieściłby nowy cmentarz? może na Placu Ratuszowym :-) ? miejsc takich brakuje niestety... jesteśmy co by nie było w górachi z racji tego ciężko coś wynaleźć-inna sprawa że zmarłym należy się szacunek i spokój. Panie ebee ja też płacę podatki i co moę sam zrobić?Jednostka skazana jest na zagładę . Pozdrawiam
~antyradny 3-04-2009 22:21
Radni go home! Już wystarczy.
~~Emeryt 4-04-2009 0:49
A mnie to zawsze zastanawia jak jadę do Karpacza z Jeleniej, kto wpadł na tak durny pomysł, by na jednym z piękniejszych terenów zrobić za przeproszeniem cmentarz? Tyczy sie to również nowego cmentarza w Cieplicach przy Krośnieńskiej, gdzie od ponad dekady leży tylko parę umrzyków, a który "klepnęła" Pani Prezydent Czernow. Ktoś pozbył się pola a o wiele więcej budżet miasta miałby wpływów, gdyby tam puścił działki pod np. turystykę, jakieś pensjonaty, czy choć zabudowę jednorodzinną - a tak jest wielkie G. z pięknym widokiem na góry. Przy takiej wizji promocji turystyki regionu to moje wnuki o zaproszeniu tu znajomych mogą długo jeszcze nie myśleć.
~Do Jano 4-04-2009 17:53
Jak Chcesz się przekonać czy aby napewno wszędzie jest woda na nowym cmentarzu to proponuję ci przyjąć się w charakterze grabarza i pokopać trochę grobów.Wtedy będziesz pewny że tak nie jest.Jestem ciekawy gdzie ty byś chował Zwłoki gdyby wszędzie była woda tak jak napisałeś w swojej wypowiedzi.Następnym razem zastanów się co piszesz jak nie jesteś pewny co do danej wypowiedzi.Najlepiej się nie wypowiadaj.Grabarz z dziesięcioletnim doświadczeniem.
~ago od kosmosu 5-04-2009 14:28
Do ~~Emeryt - Na starym cmentarzu przy ul. Jagiellońskiej nie ma już miejsca dla nieboszczyków, a na nowym cmentarzu nie jest ich kilku lecz kilkudziesięciu, a może i więcej.To jest b. dobre miejsce na cmentarz, bo na na górce, a nie na terenie podmokłym, no i z dala od centrum. No i chyba należy cieszyć sie z tego, że jest tam jeszcze niewielu nieboszczyków. Chyba, że wolisz, aby ludzie SZYBCIEJ umierali i w wielkiej liczbie, wtedy będziesz miał "EKONOMICZNE UZASADNIENIE" jego istnienia. :-) ........................................................................ A miejsce jest wspaniałe, pod lasem, dookoła brzózki, topole, klony, tudzież inne drzewa i krzewy, latem skowronki i słowiki śpiewają, święty spokój, nic, tylko umierać... :-)
ebee 6-04-2009 23:47
Do Fido z 9,52. Płacę podatki, choć pewnie myślisz ,że jest inaczej. Płacę ponad 20 lat. Należę do grona tych ludzi , dla których wizyta w "pomocy społecznej " jest wstydem. Uważam ,że uczciwy Polak powinien uczciwie pracować i uczciwie płacić uczciwemu Państwu podatki. Natomiast Państwo powinno robić wszysko, aby pieniądze podatnika jak najstaranniej i najuczciwiej wydać. Tymczasem to państwo wymaga jedynie od podatnika. Z realizacją zobowiązań wobec podatnika jest zupełnie inaczej. Nietrafna decyzje- tak jak ten cmentarz, spaprane remonty dróg- np Lubańska, Wolności, Wojska Polskiego. Przykłady można mnożyć. Czy potrafisz wskazać personalnie choć jednego decydenta, który poniósł odpowiedzialnośc, za zmarnowane nasze "podatkowe" pieniądze ? I drugie pytanie: Czy potrafisz wskazać choć jedną osobę , która nie złożyła deklaracji podatkowej i nie poniosła za to odpowiedzialności ? Mnie chodzi o to, że w tzw Państwie Prawa, jakim jest Polska, nie ma wobec tego prawa równości. W tej materii od komuny ....nic się nie zmieniło. Gorąco pozdrawiam: EBEE

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Rzeźby dla Kowar

Czytelniczka: drogo i brudno

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Wiadukty prawie gotowe

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
928
Tak
36%
Nie
58%
Nie wiem
6%