MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Greckie wakacje!

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 14 lipca 2019, 10:08
Aktualizacja: Wtorek, 16 lipca 2019, 14:55
Autor: KSON
Fot. Użyczone/KSON
Niezapomniane pejzaże, słońce, ciepłe morze, śródziemnomorska dieta, wino i doskonała zabawa to wrażenia jakie przywieźliśmy z dwutygodniowej wyprawy do Grecji w czerwcu – mówi pan Marek z Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych.

Droga na Riwierę Olimpijską, z przerwą na nocleg w Nowym Sadzie na Serbii, przebiegła bez większych utrudnień. Ci, którzy mieli kłopoty krążeniowe wcześniej zaopatrzyli się w specjalne leki, dzięki czemu kilkugodzinną podróż wygodnym autokarem znieśli bez komplikacji. Co cztery godziny, w czasie przerw, wykonywaliśmy specjalne ćwiczenia pobudzające krążenie w nogach. Całą drogę umilał uczestnikom swoimi opowieściami o historii mijanych terenów i ciekawostkach pan Zygmunt – pilot, opiekun grupy.

Na miejscu w Leptokarii czekał bardzo przyzwoity hotel. Dwuosobowe pokoje z łazienkami, z windą, restauracją, barem i basenem z ciepłą wodą - to warunki które spełniały nasze oczekiwania. Na miejscu był też rezydent, który wraz z pilotem opiekował się grupą, tłumaczył i zajmował się organizacją wycieczek. W odległości około 200 metrów od hotelu do naszej dyspozycji mieliśmy wydzieloną plażę z leżakami i parasolami chroniącymi przed słońcem. Wystarczyło zamówić sobie wodę lub kawę, by mieć zagwarantowane miejsce na tej czystej, wyposażonej w liczne bary, serwującej posiłki w umiarkowanej cenie plaży – opowiadają uczestnicy.

Podczas 14-dniowego pobytu zaledwie dwa dni były pochmurne.

Ten czas wykorzystaliśmy – mówi pani Henryka ze Stowarzyszenia Inwalidów Wzroku na sprawnie zorganizowane wycieczki. - Zwiedziliśmy pogórze Olimpu, Litohoro, starą wioskę Pantelejmona, Kokkino Nero wraz z leczniczymi błotami, a dodatkowo mogliśmy skorzystać z wycieczek do Aten, na wyspę Skiatos statkiem pirackim, Meteory (wiszące klasztory), mile spędzić „grecki wieczór” z tańcami i tradycyjnymi potrawami.

Hotelowa restauracja serwowała śniadania i obiadokolacje w postaci „bufetu szwedzkiego” - dania charakterystyczne dla kuchni śródziemnomorskiej, były zatem owoce morza, wspaniale przygotowana jagnięcina, dolmadakia (gołąbki zawijane w winogronowe liście) do tego owoce, kawa, herbata i napoje, co zaspokajało najbardziej wysmakowane gusta.

Niczego nie musieliśmy dokupować, a wieczory w plażowych restauracjach spędzaliśmy przy wspaniałym greckim winie serwowanym w umiarkowanych, odpowiadających polskim, cenach. Był też czas na zakupy, a przy ogromnej ofercie, także sąsiedniej Paralii, było w czym wybierać. Właściwie te dwa tygodnie minęły jak z bicza strzelił – mówi pan Marek

To już trzeci zbiorowy wyjazd jeleniogórzan na Riwierę Olimpijską, można więc mówić o pewnej specjalizacji turystycznej.

Następny wyjazd organizowany jest w terminie od 19 września do 1 października br. Tym razem – mówi pani Anna z KSON - miejscem docelowym jest Peloponez. To historyczne miejsce stanowiące najdalej na południe wysuniętą część Półwyspu Bałkańskiego i kontynentalnej Grecji. Znajduje się między Morzem Jońskim, a Egejskim połączony z lądem Przesmykiem Korynckim. Jedziemy tym samym, luksusowym autokarem z miłą i sprawną obsługą do Ankony we Włoszech, gdzie autokar wjeżdża na prom. Wycieczkowicze rejs do portu w Grecji - Patra spędzą na promie, mając do dyspozycji kilka pokładów ze sklepami, barami, dyskotekami, kinem, kasynem, restauracjami, basenem itp. oraz w zabezpieczonych czteroosobowych kajutach. Na Peloponezie zakwaterowanie nastąpi w czterogwiazdkowym hotelu Rodini Beach Hotel w Psathopyrgos blisko morza z piękną plażą, basenem, barami, itp. W pokojach dwuosobowych z łazienkami bez barier, również z dwoma posiłkami dziennie. W cenie wyjazdu zaplanowane są wycieczki do Olimpii – miejsca starożytnych igrzysk olimpijskich wpisanego na światową listę UNESCO i Kalavrity z przejazdem zębatą kolejką. Cena wrześniowej wyprawy na Peloponez to 2340 zł od osoby. Cena zawiera przejazd autokarem, rejs promem, noclegi, wyżywienie HP (śniadania i obiadokolacje), w/w wycieczki, opiekę pilota rezydenta i obowiązkowe ubezpieczenie. Warto się „doubezpieczyć”.
Jest jeszcze kilka miejsc wolnych, a wszystkich chętnych zapraszamy do kontaktu z KSON pod numerem 75 75 24 254 lub e-mailem: biuro@kson.pl. Zapisy przyjmujemy do 15 sierpnia br. dodaje p. Anna.

Twoja reakcja na artykuł?

13
52%
Cieszy
1
4%
Dziwi
4
16%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
12%
Złości
4
16%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Akcja Segregacja

Dworzec do remontu

PiS ujawnił listy kandydatów

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~MarekWanys 16-07-2019 10:08
fajna inicjatywa

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jelenia Góra wspiera Rafała Fronię  

PiS zaprezentował kandydatów

Szokujący rachunek od "Wodnika"

Ulica Tabaki nieco dłużej

Nad Śnieżnymi Kotłami

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
624
Tak
86%
Nie
9%
Nie mam zdania
4%