MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Gratka dla nauczycieli edukacji przedszkolnej

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 6 września 2017, 7:13
Aktualizacja: Czwartek, 7 września 2017, 12:55
Autor: TAB
Fot. TAB
Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu – Filia w Jeleniej Górze w partnerstwie z Powiatem Görlitz realizuje od 1 września 2017 r. projekt „Groß für Klein – Duzi dla małych: Transgraniczna współpraca dla wspierania edukacji przedszkolnej w zakresie kultury i języka sąsiada”

Projekt uzyskał wysoką ocenę i dofinasowanie w wymiarze ok. 155 tys. euro. Jego autorami są nauczyciele konsultanci DODN z Wrocławia oraz ich koledzy z Saksońskiej Placówki ds. Wczesnej Nauki Języków Krajów Sąsiedzkich w Görlitz.

- Do udziału w projekcie zapraszamy nauczycieli z publicznych i niepublicznych placówek przedszkolnych z niektórych gmin i powiatów Pogranicza. Działania projektowe kierowane są do nauczycieli edukacji przedszkolnej z Jeleniej Góry, Bolesławca i gminy wiejskiej Bolesławiec, powiatu jaworskiego: Bolkowa, Paszowic, Janowic Wielkich, Jeżowa Sudeckiego, Karpacza, Kowar, Mysłakowic, Piechowic, Podgórzyna, Starej Kamienicy i Szklarskiej Poręby. Wsparcie kierujemy także do przedszkoli z Kamiennej Góry i gminy wiejskiej Lubawka, a także Gryfowa Śląskiego, Lwówka Śląskiego, Bogatyni, Sulikowa, Węglińca, Zgorzelca oraz placówek z jego gminy wiejskiej – mówi kierownik Filii DODN w Jeleniej Górze, Bogusława Bogucka i dodaje – Bardzo się cieszę, że taki projekt będzie realizowany w Jeleniej Górze.

Uczestnicy projektu – nauczyciele wychowania przedszkolnego – będą uczyć się języka niemieckiego, a ich koledzy po stronie niemieckiej polskiego. Duży nacisk w projekcie położony jest na interkulturowość, realioznawstwo kraju sąsiada oraz metodykę wczesnego nauczania języka obcego. Zdobyta wiedza i umiejętności pozwolą nauczycielom na przybliżenie dzieciom przedszkolnym języka i kultury kraju sąsiada. Ponadto w projekcie odbywać się będą wizyty studyjne w kraju sąsiada, konferencje oraz inne atrakcyjne działania edukacyjne.

Organizatorzy zapraszają dyrektorów przedszkoli i zainteresowanych nauczycieli z tego poziomu edukacyjnego na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 15 września 2017 roku o godz. 11.00 w sali 208 w DODN – Filia w Jeleniej Górze przy ul. 1 Maja 43. Podczas spotkania autorzy projektu „Groß für Klein – Duzi dla małych” zaprezentują plan doskonalenia, harmonogram oraz inne szczegóły projektu.
Udział w spotkaniu informacyjnym jest bezpłatny. Szczegółowe informacje udzielane są także telefonicznie - tel. 508-690-916 od wtorku do piątku w godz. od 9.00 do 14.00 lub w biurze projektu w Jeleniej Górze przy ul. 1 Maja 43 - pokój 201.

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu INTERREG Polska – Saksonia 2014-2020.

Ogłoszenia

Czytaj również

Uzupełniający egzamin do cieplickiego „Plastyka”

Czyżby Andrzej Duda?

Śmieci przy drodze na Perłę Zachodu

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~pinky 6-09-2017 10:15
Jeszcze tego brakowało żeby nam dzieci germanić. Niech uczą imigrantów a nie nasze dzieci. Poprostu chcą wychodować kolejne pokolenie mówiące po niemiecku, żeby mogli się nimi opiekować na starość BLEEEEEEEE
~z innejbajki 6-09-2017 12:20
- co to za potworek językowy "realioznawstwo" . Nie ma takiego słowa !! Jak się edukujemy to poprawnie !! Bo potem różne "-pinky" myślą pinky.
~zaboberek 6-09-2017 13:18
"pinky",zmień albo lekarza,albo złe leki wziąłeś.
~ 6-09-2017 13:53
A kiedy w końcu przedszkola będą za darmo i otwarte w takich godzinach i dniach w których rodzice muszą u prywaciarza pracować ?
~ktoś 6-09-2017 14:34
jeśli są na to pieniądze warto skorzystać, a Ty pinky zaszyj się w dziupli i naucz się choćby polskiego, bo jak widać wyżej nie umiesz ortograficznie po polsku pisać, gdyż wyhodować pisze się przez samo "h". W tym kraju dla dzieci nie ma przyszłości, a znajomość języka otwiera wiele możliwości dla młodych ludzi
~do pinki 6-09-2017 16:52
Polska język - trudna język !!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

JBO: Ogrodzenie boiska w Parku Norweskim

Nowa rektor w KPSW

Przetarg na kolejną stację

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
626
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%