MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 21 września
im. Jonasza, Mateusza

Gratka dla miłośników kolei

Wiadomości: Region
Wtorek, 25 kwietnia 2017, 8:04
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Organizator
Długi weekend majowy w ofercie Turystyki Kolejowej TurKol.pl oraz Muzeum Techniki w Jaworzynie Śląskiej zapowiada się niezwykle ciekawie. W dniach 1–3 maja na podsudeckich szlakach kolejowych kursować będzie niezwykły skład pasażerski ciągnięty przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni. To nie jedyna atrakcja dla miłośników kolei, bowiem 1 maja nasz region odwiedzi również Liczyrzepa.

Już w poniedziałek (1.05) Muzeum Techniki w Jaworzynie Śląskiej zaprasza na przejazd pociągiem „Liczyrzepa”. Szczegóły dostępne tutaj: http://muzeumtechniki.pl/muzealny-pociag-specjalny-liczyrzepa-1-05-2017/

Tego samego dnia (1.05) TurKol.pl zaprasza na pokład pociągu „Bóbr”, który przemierzy trasę z Wolsztyna przez Leszno, Głogów, Żagań i Gryfów Śląski do Jeleniej Góry. Wtorek (2.05) to dwie ciekawe wyprawy po malowniczych terenach Dolnego Śląska. Pociąg „Pierścień” to wyprawa z Jeleniej Góry przez Wleń i Lwówek Śląski do Zgorzelca oraz przez Lubań Śląski w kierunku powrotnym, a także pociąg „Granica” - to przejazd pociągiem ze Zgorzelca do Turoszowa i z powrotem - nieczynną w ruchu pasażerskim nadgraniczną linią kolejową do tzw. „worka turoszowskiego”, w okolice kopalni węgla brunatnego.

Ostatni dzień długiego weekendu majowego (3.05) to przejazd pociągiem „Kaczawa” z Jeleniej Góry przez Wałbrzych, Legnicę oraz Głogów i Leszno do Wolsztyna, a także pociąg „Skarb” z Legnicy do Złotoryi i z powrotem.

- Wszystkie pociągi w dniach 1, 2 i 3 maja ciągnięte będą zabytkowym parowozem – zapowiadają organizatorzy. Dla największych miłośników sentymentalnych podróży dostępna jest też oferta trzydniowa pod nazwą „Nostalgia” (nie dotyczy Liczyrzepy) - szczegóły na stronie www.turkol.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=216&Itemid=3

Ogłoszenia

Czytaj również

Nietypowy finał Ligi Rocka

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Trwają prace na rzece

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~red 26-04-2017 15:04
jednym parowozem???

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Międzynarodowe warsztaty w JCK

Informacja wojewody ws koronawirusa (aktualizacja)

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Dzień Sportu

Ruszył proces o zabójstwo w noc sylwestrową

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
686
Tak
25%
Nie
72%
Nie wiem
4%