MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 6 lipca
im. Dominiki, Łucji

Granty dla strażaków ze Szklarskiej Poręby

Wiadomości: Szklarska Poręba
Sobota, 30 maja 2020, 8:10
Aktualizacja: Niedziela, 31 maja 2020, 5:44
Autor: WAC
Fot. OSP KSRG Szklarska Poręba
Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Szklarskiej Porębie poza działalnością ratowniczo – gaśniczą włączają się w życie społeczne swojego miasta. Ostatnio strażacy – ochotnicy spod Szrenicy podpisali dwie umowy o udzielenie grantów na realizację projektów z Lokalną Grupą Działania Partnerstwo Ducha Gór.

Pierwszy grant w wysokości 20 tysięcy złotych przeznaczony jest na przeprowadzenie zadania „Znikająca architektura sudecka – plener artystyczny”. Projekt ten ma służyć wzmocnieniu tożsamości mieszkańców regionu oraz zachowaniu dziedzictwa kulturowego, związanego z niepowtarzalną architekturą domów sudeckich. Projekt ma również służyć wzmocnieniu poczucia dumy z miejsca zamieszkania, uczulić mieszkańców na ważki temat architektonicznej spójności. Celem pośrednim realizacji projektu jest integracja artystów, działających na terenie regionu oraz promocja regionu poprzez jego architektoniczny styl.

Drugi grant w wysokości 42857 złotych OSP Szklarska Poręba otrzymała na realizację zadania „Budowa SkaŁawek w Szklarskiej Porębie”. Jest to pierwsze przedsięwzięcie w mieście łączące funkcje rekreacyjną/wypoczynkową z edukacyjną. W sześciu wybranych lokalizacjach Szklarskiej Poręby, u zbiegu kilku szlaków turystycznych, zostaną zamontowane ławki. Ich użytkownicy będą mieli sposobność zapoznania się z informacjami nt. szlaków i atrakcji turystycznych Szklarskiej Poręby, wykorzystując Qr Cody zamontowane w ławkach.

Twoja reakcja na artykuł?

6
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
13%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Znaleziono niewybuch

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Plany wysadzenia mostu (jednak) są realne?

Ruszyła procedura ws. referendum

Biuro Rzeczy Znalezionych w Bolesławcu

Uda się wyplenić toksyczną roślinę?

Karkonosze ulubione

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1545
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
54%
Nie wiem
5%