MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 1 czerwca
im. Jakuba, Konrada

Grant dla Koła Gospodyń Wiejskich

Wiadomości: Mysłakowice
Środa, 20 maja 2020, 12:02
Aktualizacja: Czwartek, 21 maja 2020, 12:29
Autor: WAC
Fot. użyczone
Koło Gospodyń Wiejskich w Mysłakowicach popisało umowę na realizację projektu ze środków przyznanych przez LGD Partnerstwo Ducha Gór pod nazwą: „Strój lokalny, jako element integracji międzypokoleniowej mieszkańców wsi i gminy Mysłakowice”.

W ramach projektu zostaną uszyte stroje dla Koła Gospodyń Wiejskich i dzieci z Przedszkola Publicznego w Mysłakowicach. Przeprowadzone zostaną też trzy warsztaty edukacyjne, w tym związane z wpływem produkcji tkanin lnianych na środowisko – „Środowisko a len”, oraz kolejny nawiązujący do historii tradycji lniarskich w gminie Mysłakowice – wykorzystanie lnu w różnych dziedzinach życia. Odbędzie się też prelekcja na temat historii stroju ludowego na terenie Kotliny Jeleniogórskiej.

Projekt będzie realizowany we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Publicznym Przedszkolem w Mysłakowicach oraz ze Stowarzyszeniem „Nasze Marczyce”.

Twoja reakcja na artykuł?

7
50%
Cieszy
1
7%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
14%
Smuci
0
0%
Złości
4
29%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Koniec połączenia między kurortami już za miesiąc

Radny Mariusz Gierus pokieruje pogotowiem

Wyjątkowa Rowerowa Parada Retro

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~jelegorzanin🃏 20-05-2020 15:13
Ok! Stroje ludowe? Jakie? Te ktore nic nie maja z tymi regionami wspolnego? Zostaly one przywiezione nie wiadomo z kad? Od ponad 650 lat. Byly tu ladne stroje tzn z Riesengebirge i tego trzeba trzymac a nie z Mazowsza ,Kurpi czy Lowicza. Stroje z Polski to tak sie maja jakbys chcial dac plalietke Poloneza na BMW , WV, Mercedes. Niestety krolowie slascy oddali niemca te ziemie zamian za podatek od germanskich kolonistow z Nadrenii. Byl 650 lat Schlesien? Pozniej przez 70 lat Dolny Slask? A Co bedzie? Długu trzeba splacac? Anglosaska zasada? A starsze panie? No coz? Moze niech chodza do kosciola chodza i modla sie zeby miec z czego zyc , a nie myslec o kieckach i przyspiewkach. Czas zycja na kreche sie skomczyl i czas zeisc na ziemie.😉
~Masakra 21-05-2020 10:20
Dla mnie jesteś zwykły dziadem.Jeleniogórzanin.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Koczowisko posprzątane

Wracają dawne godziny przyjęć interesantów

Urząd Marszałkowski przejmuje linię kolejową do Świeradowa Zdroju

Skwer Radiowej Trójki przetrwa?

Wypadek koło Barcinka

Sonda

Otwarcie szkół dla najmłodszych uczniów nie oznacza normalnej nauki, tylko zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Czy to ma sens?

Oddanych
głosów
1037
Tak
27%
Nie
69%
Nie wiem
4%