MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 5 sierpnia
im. Mariana, Marii, Stanisława

Graniczne wpadki

Wiadomości: Dolny Śląsk
Piątek, 16 lutego 2007, 0:00
Autor: TEJO
Trzech cudzoziemców oraz Polaka zatrzymali minionej doby pogranicznicy.

W miejscowości Kopaczów, podczas kontroli na drodze dojazdowej do przejścia granicznego, funkcjonariusze Straży Granicznej z Bogatyni zatrzymali Ukrainkę, która podczas kontroli posłużyła się polskim dowodem osobistym należącym do innej osoby – informuje por. Joanna Woźniak, rzeczniczka prasowa Łużyckiego Oddziału Straży Granicznej.

Kobieta przyznała, że dokument kupiła za 500 euro od nieznajomego mężczyzny. Ukrainka zamierzała przedostać się do Czech, gdzie miała spotkać się z mężem.
Nie kryła zdziwienia, gdy usłyszała, że jej mąż również został zatrzymany przez strażników granicznych na drogowym przejściu granicznym Porajów - Hradek

Małżeństwu funkcjonariusze przedstawili zarzuty popełnienia przestępstwa w postaci próby nielegalnego przekroczenia granicy państwa. Oboje przyznali się do zarzucanych im czynów i dobrowolnie poddali karze grzywny.

Z kolei patrol strażników, który odprawiał pociąg w kierunku Niemiec, zatrzymał 38-letniego mężczyznę. Mieszkaniec Rudy Śląskiej przedstawił do kontroli dowód osobisty, który należał do innej osoby.
Zatrzymany przyznał, że zabrał dokument znajomemu, z którym dzień wcześniej spotkał się „towarzysko”. Sprawą zajęła się zgorzelecka policja.

W Lubaniu, podczas wspólnej kontroli pograniczników i funkcjonariuszy Izby Celnej prowadzonej pod kątem legalności pobytu cudzoziemców na terytorium Polski, zatrzymano Wietnamczyka. Przebywał on w naszym kraju bez wymaganego zezwolenia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Ostrzeżenie przed burzami i deszczem

Remont Wojska Polskiego – jaka organizacja ruchu?

Jest kapliczka św. Anny

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~GONIC CZARNUCHOW 16-02-2007 14:20
brawa dla pogranicznikow, oczyszczajcie nasz kraj, u mnie macie duzego PLUSA +
~Ewa 16-02-2007 14:53
Ludzie to ludzie, róznymi motywami kieruja sie żeby przekrocyc granice państwa... Trzeba ich zrozumiec pod katem pszychologii człowieka. Jak dla mnie należałoby bardziej zwrócic uwagę na Niemców wywożących z Polski antyki... Niemcy śmieja się że to co pozostawili uciekając przed armią czerwoną, odzyskują za grosze. A to są w tej chwili dobra narodu polskiego...na to nalezy zwracać większą uwagę:)
~Ewa 16-02-2007 14:57
Jeszcze jedno...a ilu polaków przebywa za granicą bez zezwolenia???i jak wyjdzie taka sprawa na jaw to polacy są strasznie obużeni "przeciez pojechał zarobić" żali się większość(głownie mocherowych beretów). Taki już niestety jest nasz naród...dać palec weźmie całą rękę...(wyjątki potwierdzają regułę...)
~mov25 16-02-2007 20:44
zgadzam się z przedmówczynią dać polakom palec to uu.... calą ręke
~+20 17-02-2007 20:04
Mozesz sobie wsadzic swojego plusa w otwor. Jestes prostakiem i zerem!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Samowola budowlana w KPN–ie wciąż straszy  

Śmierć na żwirowni

Odkryj Dolny Śląsk

Wstrzymane prace przy oczyszczalni ścieków

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
828
Tak
21%
Nie
74%
Nie wiem
5%