MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Granice posłuszeństwa wobec państwa

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 4 lipca 2011, 8:22
Aktualizacja: Wtorek, 5 lipca 2011, 8:17
Autor: RED
Antykwariat pod Arkadami zaprasza dziś (poniedziałek, 4 lipca) na spotkanie z profesorem dr hab. Janem Ryszardem Sielezinem, autorem książki pt "Ks. Prałat Antoni Kamiński (1914–1986) Człowiek – Duchowny – Patriota".

Pozycja została wydana staraniem Duszpasterstwa Parafii Rzymskokatolickiej p.w. św. Marcina w Jeleniej Górze. Opisując życie i działalność ks. Antoniego Kamińskiego, proboszcza sobieszowskiej parafii, autor ukazał mechanizm zwalczania przez władze PRL i jej funkcjonariuszy ostoi wolności, jaką dla wielu był wtedy Kościół katolicki. Ta książka to nie tylko dokument o losach charyzmatycznego duchownego, to także pretekst do rozważań m in na temat granic posłuszeństwa wobec państwa i jego polityki.
Początek o godz. 17.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkali się z Beatą Kempą

Trwa rozbudowa SOSW

Nadbrzeżna gotowa

Komentarze (10) Dodaj komentarz

Tomy M. 4-07-2011 10:14
Wspaniały człowiek. Ale "młodzi wykształceni z dużych miast" oczywiście posumują go bardzo krótko: c...h i rydzykowiec. Przypomnę że UB'ecja która go gnębiła pobiera teraz milutkie emeryturki minimum 4300 zł netto, ale rozumiem że stare złe czasy należy: "oddzielić grubą kreską", "nie patrzeć w przeszłość", "dać spokój waśniom", "być pro europejskim", "nie szukać zemsty" itd. Tylko przypomnę Wam młodym t...kom że lwia część funduszy ZUS idzie na wysokie emeryturki: SB'ków ZOMO'wców, starych partyjniaków, kapusiów i wszelkiej maści zaprzańców. Pracujemy na nic ... jak NIEWOLNICY! Czy wsadzałbym ich do więzień? NIE! ... zabrałbym im wszelkiego rodzaju świadczenia, do zera, odmówiłbym im nawet pieniędzy z MOPS, wielu uczciwych ludzi też nic nie dostaje.
~do Tomy 4-07-2011 10:43
Postulat zmniejszenia emeryturek jak najbardziej słuszny, tyle że nierealny - takie coś wyszłoby tylko w poprzednim ustroju - teraz sie nie da - prawa człowieka, Unia Europejska, Trybunał w Strasburgu i inne bzdety nie do przejscia w obecnym stanie prawnym. Mozna sobie chciec, a nic z tego nie wyjdzie. Trzeba byc realistą a nie rzucac hasłami populistycznymi.
~socjalista 4-07-2011 11:24
Wg. Bp. Pieronka ,na ziemiach zachodnich ok. 40% kleru kat było agentami służb ,a co do my się w niewolnictwa to dostaliśmy się w 93 po podpisaniu konkordaty .Kiedyś rządzilekretarz dziś pleban,i tyle w tym temacie.
~zxx 4-07-2011 12:24
Popieram ~ specjalista w 100 % ale na dowód państwa rządzonego przez kler to takie wpisy są usuwane.
Piipi Jelonkowa 4-07-2011 19:24
..do - [~Socjalista] ..a ty, co ?..byłeś ministrantem i tak dużo podsłuchiwałeś ! Odwal się od Koscioła i nie zapomnij,co wyprawiała "twoja" władza: - "W pobliżu poczyty (obecnie ul.Semaforowa) miescił się PUR (Panstwowy Urząd Repatriantów) w którym moi rodzice KUPOWALI.. pozostałe po Niemcach meble i posciel"- frag.Interview z Marianną Grucą / 01.07.2011/ Gazeta Wrocławska/
~socjalista 5-07-2011 1:29
Na "ty" to tramwaj staje .tak byłem .Jeszcze coś chcesz panno wiedzieć.
~ość portalu 5-07-2011 8:13
Czy ktoś to w ogóle czyta: "autor ukazał mechanizm zwalczania przez władze PRL i jej funkcjonariuszy mechanizm zwalczania ostoi..." ?
Piipi Jelonkowa 5-07-2011 10:30
..do - [~Socjalista] ~OJ ! .. nie znasz tych czasów "tramwajowych",bo .. *nie byłeś jeszcze na świecie ! ~Moja babcia mi opowiadała,że .. wsiadała do tramwaju przy pl.Bieruta na przystanku .. T ,a więc tramwaj staje na "T" (czyt.te) ! Podejrzewam Ciebie również,że będąc ministrantem ..dzieliłeś się z księdzem winem mszalnym ! ~WIADOMO .. *mężczyzna ! ~SMUTNE ..
~socjalista 5-07-2011 20:04
Pipciu kiedy ja jeździłem do pracy tramwajem to Ty pieluche w ząbkach nosiłaś,co do wina to się mylisz ,a ministranture to po łacinie się klepało.
Piipi Jelonkowa 5-07-2011 23:16
..do - [~Socjalista] .. niemowlaki nie mają .. zębów ! Wiesz ? .. fajnie,że masz ciekawe wspomnienia !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zobacz eksponaty z Muzeum Zabawek

Drastyczne billboardy

Zaczytaj się z Jelonką.com

Działka nad zabytek?

Skarby Opactwa

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1288
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%