MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Grand Prix dla Studia Piosenki MDK

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 3 czerwca 2015, 7:01
Aktualizacja: 7:03
Autor: MDK
Fot. MDK
Już po raz dwunasty w Sosnowcu odbył się Europejski Integracyjny Festiwal Piosenki Dziecięcej Intermuza, którego dyrektorem jest pochodzący z Sosnowca znakomity autor tekstów piosenek, a także poeta, scenarzysta i autor musicali Jacek Cygan. W tym roku jury pod jego kierownictwem Grand Prix imprezy przyznało Ewie Kobielskiej z Młodzieżowego Domu Kultury w Jeleniej Górze za interpretację piosenki "Kołysanka”.

Eliminacje do Festiwalu odbywały się w dwóch etapach, a prezentacje oceniano w dwóch kategoriach wiekowych: 7-10 lat oraz 11-13 lat. Po przesłuchaniach finałowych w Energetycznym Centrum Kultury w Sosnowcu odbył się koncert galowy z udziałem laureatów tegorocznego festiwalu.

Sukcesem zakończył się również udział Ewa Kobielskiej wraz z zespołem „MINIMUM” w XX Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Ekologicznej „EKOPIOSENKA 2015”, który odbył się w dniach 15-16 maja b.r. w Legnicy. Jury pod przewodnictwem Jerzego Słoty – wokalisty grupy VOX przyznało jeleniogórzankom III miejsce. Swoje umiejętności wokalne dziewczęta doskonalą pod okiem Renaty Kryńskiej, instruktorki Studia Piosenki MDK.

Ogłoszenia

Czytaj również

Jeleniogórska PO wspiera Siemoniaka

Kto na dyrektora?

ZTA: Kot w butach – mamy 5 wejściówek!

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~gratulujący nie spamujący 9-06-2015 22:57
Brawo! Brawo Brawo!
~nerus 11-06-2015 1:06
co tak mało fotek...!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Aktywne soboty

Większość za zmianą

Jasełka dla seniorów

Kolizja dwóch aut

Selfie wstydliwe?

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
627
Tak
18%
Nie
77%
Nie wiem
5%