MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 21 września
im. Jonasza, Mateusza

„Grajmy w Piłkę” w każdą środę

Wiadomości: Polska
Czwartek, 17 maja 2012, 1:21
Aktualizacja: 1:31
Autor: red.
Fot. użyczone
Piłka nożna to tani, ciekawy i budujący relacje sport zespołowy. Grać może każdy, a najlepiej minimum raz w tygodniu. W środę, piłkarska Europa gra mecze w elitarnej Lidze Mistrzów. Spotykają się tam najlepsze drużyny grające w piłkę nożną. Środa to także najlepszy dzień na pokopanie piłki wraz ze swoimi dziećmi. Ogólnopolska akcja społeczna Grajmy w Piłkę ogłosiła środę dniem z piłką kopaną.

Piłka nożna to sport bliski wszystkim Polakom ze względu na tegoroczną imprezę piłkarską, która odbędzie się w naszym kraju. Mistrzostwa Europy w piłce nożnej to trzecia największa impreza na świecie. To czas wielkiej zabawy oraz gorącego kibicowania swoim reprezentacjom narodowym. To również okres promocji futbolu w najlepszym wydaniu.

Piłka nożna to sport, który można uprawiać od lat 3 do 103 bez względu na to gdzie się aktualnie przebywa. Można grać na pikniku, w lesie, na placach i skwerach, a środek tygodnia jest najlepszym momentem na oderwanie się od codziennych obowiązków i relaks na świeżym powietrzu. Piłka nożna jest optymalną alternatywą na środowe popołudnie. Gra z rodziną, dzieckiem czy ze znajomymi to najlepszy sposób na wspólne spędzanie czasu oraz na oderwanie się od pędzącej rzeczywistości.

Inicjatorzy akcji Grajmy w Piłkę zachęcają do aktywnego kibicowania pomiędzy meczami. Kibicujmy grając! To najlepsza forma dopingowania własnej drużyny. Organizujmy mecze przyjaźni pomiędzy kibicami. Pokażmy, kto jest lepszy nie tylko w dopingowaniu, ale także ze strony sportowej – mówi Martyna Węgrzyn, koordynatorka akcji Grajmy w Piłkę.

Piłka nożna to sport, który nie tylko pozwala na utrzymanie kondycji fizycznej oraz zdrowia własnego organizmu. To także dyscyplina sportowa, która buduje więzi społeczne oraz wzbudza niespotykane emocje. Podczas najważniejszego w Polsce turnieju pokażmy że piłka nożna to coś więcej niż tylko kibicowanie. Wyjdźmy na ulicę aby rozegrać mecz, gdziekolwiek to możliwe.

Ogłoszenia

Czytaj również

Efektowny powrót do ligowego grania

Zaległy hit kolejki dla Miedzi

Pucharowa poprawa nastroju

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~gracz 17-05-2012 15:56
wpierw to moze zróbcie niech orliki beda czynne w sobote i niedziele od rana jak w szkole nr13 inne zamkniete bo sie nie chce przychodzic pracownikom a potem moze w tygodniu dajcie grac na orlikach dzieciom a nie klubom

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Orlik ponownie gromi

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Nietypowy finał Ligi Rocka

Bobry nadal zawodzą

Orle pamięta o Ryszardzie Semczuku

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
686
Tak
25%
Nie
72%
Nie wiem
4%