MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Grafika "Fragmenty" w Muzeum Karkonoskim

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 14 września 2019, 8:11
Aktualizacja: Poniedziałek, 16 września 2019, 7:45
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Wczoraj (13.09) w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze odbył się wernisaż wystawy grafiki współczesnej autorstwa Sławomira Witkowskiego.

Jak podkreślają organizatorzy wystawy, prof. Sławomir Witkowski ma bogaty dorobek artystyczny - jest laureatem wielu nagród, a jego prace brały udział w wielu wystawach zarówno w kraju, jak i za granicą. Oprócz grafiki artystycznej uprawia czynnie malarstwo, rysunek i fotografię.

Artysta dziękował pracownikom muzeum za pomoc w organizacji wystawy. Dziękował też zgromadzonym za przybycie, bowiem jak podkreślał - artyści istnieją, aby pokazywać swoje dzieła.

W przeciwieństwie do Pekinu, z którego wróciłem dwa dni temu, gdzie nie mogłem się odnaleźć - w Jeleniej Górze czuję się jak u siebie. Gdy na Placu Ratuszowym zobaczyłem mojego Neptuna - pomyślałem, że jestem w Gdańsku - wyznał Sławomir Witkowski, pedagog z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, który w 2014 roku uzyskał tytuł profesora.

Autor grafik podkreślał również, że nie należy opowiadać o swoich pracach, aby pozostawić możliwość odkrywania, własnych interpretacji dla odbiorców.

Wystawę zatytułowaną „FRAGMENTY. Sławomir Witkowski. Grafika" można oglądać na I piętrze Muzeum Karkonoskiego do 27 października.

Twoja reakcja na artykuł?

4
80%
Cieszy
0
0%
Dziwi
1
20%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Laboratorium Szkła już działa!  

Aukcja dzieł sztuki w BWA

Sybiraczki i goście

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Jasna strona gier – w BWA

Akt oskarżenia dla sprawców tragedii

Stop marginalizacji średnich miast

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
723
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%