MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Grad prac na konkurs MDK

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 29 października 2016, 7:43
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Fot. Użyczone/Organizatorzy
Młodzieżowy Dom Kultury w Jeleniej Górze zorganizował II edycję Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem „Wakacje”. Podobnie jak w roku ubiegłym, konkurs cieszył się ogromnym powodzeniem o czym świadczy 1490 prac nadesłanych z 135 przedszkoli, szkół, placówek oświatowych, pracowni plastycznych i ośrodków kultury, a także od 45 osób indywidualnych z całej Polski.

Powołana przez dyrektora MDK komisja konkursowa po wstępnej selekcji zakwalifikowała do drugiego etapu 315 prac. Podstawowymi kryteriami oceny były: zgodność z regulaminem, estetyka wykonania, samodzielność oraz ciekawa interpretacja tematu. Komisja brała także pod uwagę pomysłowość, wyobraźnię i wrażliwość młodych artystów. Nagrody i wyróżnienia otrzymali uczestnicy w kategoriach wiekowych od 5 do 12 lat, uczniowie gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, a także podopieczni z placówek kultury, ośrodków specjalnych i osoby indywidualne.

Jurorzy podkreślili wysoki poziom nadesłanych prac, różnorodność form i technik plastycznych oraz pomysłowość i kreatywność młodych twórców.

Poniżej nagrodzeni:
GRUPA I – lat 5 – nagrody odebrali:
Oliwia Janiczak – Przedszkole Niepubliczne Zgromadzenie Sióstr Serafitek – Nowy Targ
Maria Sikora „Na pastwisku” – Powiatowe Centrum Kultury – Nowy Targ
Pola Ujwary „Nad morzem” – Powiatowe Centrum Kultury – Nowy Targ
Magdalena Tur „W domu Jasia i Małgosia” – Młodzieżowy Dom Kultury – Płock

GRUPA II – lat 6
Nagrody odebrali:
Maria Kopeć „Podróż do Kolumbi” – Szkoła Podstawowa – Świdwin
Helena Grolik „Nad morzem z rybkami” – Szkoła Podstawowa – Woźniki
Danuta Piech „Na placu zabaw” – Sułkowicki Ośrodek Kultury – Sułkowice
Oliwia Świątek „Wiatraki w Holandii” – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 21 – Wałbrzych
WYRÓŻNIENIE
Michał Grudny „Tam gdzie żyją zebry i lwy” – Młodzieżowy Dom Kultury „Przystanek Maciuś”– Płock
Julia Krzak „Konne wakacje” – Miejsko–Gminny Ośrodek Kultury – Kalisz Pomorski
Weronika Izydorczyk „Na plaży” – Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 –Tychy

GRUPA III – lat 7
NAGRODY
Oliwia Śpiewok „Wakacje moich marzeń” – Szkoła Podstawowa nr 3 – Rydułtowy
Tobiasz Hardek „Lot w kosmos” – Szkoła Podstawowa – Woźniki
Maja Michalska „Rajd rowerowy” – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury – Kalisz Pomorski
Magdalena Wojtala „ U babci w sadzie” – Młodzieżowy Dom Kultury – Tychy
Julia Mądrala „Bawmy się razem” – Sułkowicki Ośrodek Kultury – Sułkowice
Sonia Nieć „Na placu zabaw” – Młodzieżowy Dom Kultury – Tychy

GRUPA IV – lat 8
NAGRODA
Emilia Rusinek „Rejs po Mazurach” – Młodzieżowy Dom Kultury – Tychy
Antonina Stenka „W górach” – Szkoła Podstawowa nr 3 – Lębork
Mateusz Pietrowcow „W kopalni soli w Wieliczce” – Szkoła Podstawowa – Wasilków
Julia Kowalczyk „ W Legolandzie” – Szkoła Podstawowa nr 3 – Lębork
Natalia Skiba „Pejzaż bieszczadzki” – Powiatowe Centrum Kultury – Nowy Targ
WYRÓŻNIENIE
Naomi Kopeć „Wesołe miasteczko” – Szkoła Podstawowa – Świdwin
Daria Patelczyk „Bezkrwawe łowy” – Szkoła Podstawowa nr 3 – Lębork

GRUPA V – lat 9
NAGRODA
Maja Wojtowicz „ Wakacyjna wyspa skarbów” – Szkoła Podstawowa nr 3 – Bolesławiec
Amelia Kowalczyk „Wakacje w siodle” – Młodzieżowy Dom Kultury – Tychy
Lena Kulczyńska „Bajkowy plac zabaw” – Szkoła Podstawowa nr 3 – Tomaszów Lubelski
Anna Jabłońska „Zabawa na plaży” – Stowarzyszenie „Drukarnia Wyobraźni”– Zamość
Julia Tarasiuk „Wakacje” – Szkoła Podstawowa nr 3 – Lębork
WYRÓŻNIENIE
Helena Fugiel „Wakacje” – Szkoła Podstawowa nr 3 – Lębork
Julia Cieślińska „Na rybach” – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 – Bogatynia

GRUPA VI – lat 10
NAGRODA
Judyta Kuduk „Na łące u mojej babci” – Osiedlowy Dom Kultury „Okrąglak” – Zamość
Szymon Piotrowski „Lunapark” – Młodzieżowy Dom Kultury – Gorlice
Julia Partyńska „Wakacje w górach” – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 21 – Wałbrzych
Rozalia Więcek „Wakacyjny wypoczynek” – Młodzieżowy Dom Kultury – Gorlice
Jan Latek „Zwiedzam stare miasto” – Młodzieżowy Dom Kultury – Żyrardów
Emilia Beczkowska „Wakacje moich marzeń” – Szkoła Podstawowa nr 6 – Świnoujście
Amelia Skuza „ Na folkowym festynie” – Młodzieżowy Dom Kultury – Gorlice

GRUPA VII – lat 11
NAGRODA
Wiktoria Choła „Kolorowe lampiony” – Zespół Szkół Publicznych nr 3 – Żyrardów
Magdalena Palenica „Wakacje” – Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka” - Zakopane

GRUPA VIII – lat 12
NAGRODA
Klaudia Lar – Szkoła Podstawowa nr 143 – Łódź
Maciej Siuda „Wakacje na bezludnej wyspie” – Szkoła Podstawowa nr 30 – Lublin
Zuzanna Osiwała – Szkoła Podstawowa nr 143 – Łódź
Aleksandra Dworak „Wakacje moich marzeń” – Opole
Augustyn Jakub „ Wycieczka do Krakowa” – Młodzieżowy Dom Kultury – Gorlice

GRUPA IX – GIMNAZJUM
NAGRODA
Natalia Brelik lat 13 „Kolorowe wakacje” – Gimnazjum nr 3 – Kołobrzeg
Kinga Weronika Dudko lat 13 cykl pocztówek – Gimnazjum – Zabłudów
Karolina Mech lat 15 – Gimnazjum Samorządowe nr 2 – Bolesławiec
Oliwia Dudzik lat 15 – Gimnazjum nr 2 – Polkowice
Julia Wilk lat 15 – Gimnazjum nr 2 – Polkowice
WYRÓŻNIENIE
Sara Szewczyk lat 15 – Gimnazjum nr 2 – Polkowice
Wiktoria Pietrzyk lat 15 – Gimnazjum nr 2 – Polkowice

GRUPA X – SZKOŁY ŚREDNIE
NAGRODA
Michał Freus lat 16 „Szafir Wenecji” – IV Liceum Ogólnokształcące – Bytom
Klaudia Jarmołowicz lat 17 „Wakacje z górami” – Zespół Szkół Licealno–Gimnazjalnych – Mirsk
Katarzyna Stołowska lat 17„Złota przełęcz” – XXXIII Liceum Ogólnokształcące – Łódź
Karolina Kasprzycka lat 17 „Nad morzem Bałtyckim” – I Liceum Ogólnokształcące – Sandomierz
Oktawia Gwiaździńska lat 17 „ Mazurskie żagle” – Miejsko–Gminny Ośrodek Kultury – Kalisz Pomorski
Andżelika Jażdżewska lat 18 lat „Włochy” – Wielki Klincz
Alicja Lasota lat 18 „Pocztówka z Mazur” – Samorządowe Liceum Ogólnokształcące – Opoczno
Łukasz Mrożek lat 18 – Powiatowe Centrum Kultury – Nowy Targ
Dominika Trzcińska lat 18 „Zamek Książ” – I Liceum Ogólnokształcące – Gdańsk
Nikodem Sienkiewicz lat 19 „ Nad Tamizą” – Zespół Szkół nr 2– Wadowice
Milena Kotyńska lat 20 „Most donikąd” – Inowrocław

GRUPA XI – PLACÓWKI SPECJALNE
NAGRODA
Oliwia Należniak lat 8 „Na basenie” – Świetlica Socjoterapeutyczna przy Ośrodku Terapii TOTU
– Tarnowskie Góry
Weronika Kielar lat 16 – Zespół Szkół Specjalnych nr 40 – Zabrze
Bartłomiej Majkowski lat 20 „Wakacyjny czas” – Zespół Szkół Specjalnych przy DPS – Matczyn
Bartłomiej Fiedor lat 20 „Wakacje 2016” – Zespół Placówek Szkolno–Wychowawczo–Rewalidacyjnych
- Cieszyn

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wernisaż wystawy Stanisława Zająca

Działo się w Karpaczu!

„Rekreacja za rogiem – wystawa wędrowna”

Rozmowy z malarzem

„Królewna z drewna” w niedzielę w ZTA

Chińska orkiestra w Jeleniej Górze

Porażony prądem na słupie energetycznym

Protest oświaty

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
709
Tak
66%
Nie
31%
Nie wiem
3%