MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Grad medali jeleniogórzan w Głubczycach i Bieruniu

Wiadomości: Głubczyce, Bieruń
Czwartek, 21 marca 2013, 17:35
Aktualizacja: 0:05
Autor: MDvR
Fot. archiwum
Ostatni weekend był bardzo pracowity dla jeleniogórskich badmintonistów KS Chojnik oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Mistrzostwa Sportowego im. Jana Izydora Sztaudyngera w Szklarskiej Porębie. Przez dwa dni nasi zawodnicy wystąpili na dwóch turniejach, w Głubczycach, gdzie rozegrano zawody w kategoriach junior młodszy oraz elita i w Bieruniu – kategoria junior młodszy.

W Głubczycach oraz Bieruniu w kategorii młodzik wystąpili: Oliwia Socha, Klaudia Socha, Kinga Barna - UKS 2 Sobótka, Dominik Gerlach, Jędrzej Nowak, Marcin Nowak - UKS Smecz Bogatynia, Jan Wolańczyk - KS Match Point Ślęza, którzy na co dzień trenują pod okiem Adam Słomki oraz Sławomira Kowalskiego. W kategorii elita na turnieju w Głubczycach wystąpili: Mateusz Pietruszka, Paweł Słomka oraz Paweł Onyśko.

- Były to bardzo udane zawody dla naszych zawodników, którzy poza Klaudią na co dzień uczą się w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Mistrzostwa Sportowego im. Jana Izydora Sztaudyngera w Szklarskiej Porębie. Gratulujemy im wszystkim bardzo udanego weekendu – powiedzieli trenerzy badmintonistów

Wyniki

Głubczyce

Kategoria junior młodszy

Gra pojedyncza dziewcząt
1. Katarzyna KUTACHA - UKS Start Widełka
2. Edyta MIETŁA - MKS Spartakus Niepołomice
3. Oliwia SOCHA - KS Chojnik Jelenia Góra

Gra pojedyncza chłopców
1. Michał KAŹMIERCZAK
2. Marcin NOWAK - UKS Smecz Bogatynia
3. Jan WOLAŃCZYK - KS Match Point Ślęza

Gra podwójna dziewcząt
1. Magdalena MACHNIK - UKS Orbitek Straszęcin / Kamila MORAWSKA - MKS Spartakus Niepołomice
2. Aleksandra BIAŁEK / Katarzyna KUTACHA - UKS Start Widełka
3. Aneta NIKLAS - ULKS U-2 Lotka Bytów / Oliwia SOCHA - KS Chojnik Jelenia Góra

Gra mieszana
1. Marcin NOWAK - UKS Smecz Bogatynia / Klaudia SOCHA - KS Chojnik Jelenia Góra
2. Sebastian OBRYCKI - LKS Technik Głubczyce / Aleksandra BIAŁEK - UKS Start Widełka
3. Krystian CHRZĄŚCIK - UKS Orliki Ropica Polska / Anita MIELNICZEK - UKS Orbitek Straszęcin

Kategoria elita
Gra pojedyncza mężczyzn

1. Marcin OCIEPA - BKS Kolejarz Częstochowa
2. Maciej OCIEPA - BKS Kolejarz Częstochowa
3. Mateusz PIETRUSZKA – KS CHOJNIK Jelenia Góra

Gra podwójna mężczyzn
1. Marcin OCIEPA - BKS Kolejarz Częstochowa / Paweł SŁOMKA - KS Chojnik Jelenia Góra
2. Mateusz PIETRUSZKA - KS Chojnik Jelenia Góra / Michał WALENTEK - BKS Kolejarz Częstochowa
3. Paweł ONYŚKO - KS Chojnik Jelenia Góra / Mateusz SZYDŁOWSKI - LKS Technik Głubczyce


Bieruń

Kategoria junior młodszy

Gra pojedyncza chłopców
1. Marcin NOWAK - UKS Smecz Bogatynia
2. Jakub KACHNIARZ - UKS Ząbkowice Dąbrowa Górn.
3. Bartłomiej PARYSZ - UKS Unia Bieruń

Gra podwójna dziewcząt
1. Daniela BIELIŃSKA - UKS Unia Bieruń / Aleksandra PTAK - STB Energia Lubliniec
2. Kinga BARNA - UKS 2 Sobótka / Magdalena KOREJBA - MMKS Kędzierzyn-Koźle
3. Aneta NIKLAS - ULKS U-2 Lotka Bytów / Oliwia SOCHA - KS Chojnik Jelenia Góra

Gra podwójna chłopców
1. Jan WOLAŃCZYK - KS Match Point Ślęza / Jędrzej NOWAK - KS Chojnik Jelenia Góra
2. Kamil BARTKIEWICZ / Norbert LECH - UKS Ząbkowice Dąbrowa Górn.
3. Bartłomiej PARYSZ - UKS Unia Bieruń / Jędrzej WACHOWSKI - STB Energia Lubliniec

Gra mieszana
1. Marcin NOWAK - UKS Smecz Bogatynia / Klaudia SOCHA - KS Chojnik Jelenia Góra
2. Jakub KACHNIARZ / Wiktoria ADAMEK - UKS Ząbkowice Dąbrowa Górn.
3. Filip STĘPNIAK - UKS Plesbad Pszczyna / Agata ISKRA - UKS Unia Bieruń

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Stop marginalizacji średnich miast

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Przeszkadzali gapie

Wybory parlamentarne (aktualizacja)

Wybory: Zwycięstwo PiS

Gala Senioraliów

Ostatnia prosta kandydatów

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
579
Tak
13%
Nie
66%
Nie wiem
21%