Zalogowanych: 19

klasa B: Grad goli w meczu rezerw Lotnika

Niedziela, 4 września 2011, 13:24
Aktualizacja: 19:54
W 3. kolejce piłkarskiej klasy B Lotnik II DRX Jeżów Sudecki po ciekawym spotkaniu uległ piechowickiej Lechii 4:6.

Rezerwowy zespół Lotnika DRX Jeżów Sudecki, który w tym sezonie debiutuje na piłkarskich salonach nie zdołał ugrać pierwszego punktu w rozgrywkach B-klasy. W odróżnieniu od dwóch poprzednich spotkań, tym razem ekipa opierająca się na pracownikach jednej z jeleniogórskich firm była bliska sukcesu. Do 66. minuty tylko niepoprawni optymiści mogli spodziewać się, że emocje jeszcze nadejdą. Po dwóch trafieniach Myszki w pierwszej połowie Lechia prowadziła 2:0.

Po zmianie stron było jeszcze gorzej, gospodarze stracili dwa kolejne gole. Najpierw w 56. minucie przy biernej postawie obrońców Śmigasiewicz strzelił swojego pierwszego gola w tym spotkaniu, a 10 minut później było już 0:4, kiedy to ten sam zawodnik wpadł w pole karne i mocnym strzałem pod poprzeczkę pokonał Hałkę po raz drugi. Jak się okazało, to był dopiero początek wielkich emocji jakie towarzyszyły kibicom zgromadzonym w Jeżowie Sudeckim do końca spotkania. W 68. minucie Karol Wojtas efektownie minął trzech obrońców Lechii i mając przed sobą tylko bramkarza gości strzelił gola na 1:4. Następnie na boisku pojawili się gracze pierwszej drużyny Lotnika: Karmelita i Maciej Wojtas, a to zwiastowało napór gospodarzy w walce o ligowe punkty. W 78. minucie Karmelita dał nadzieję miejscowym na korzystny rezultat strzelając na 2:4. Cztery minuty później Maciek Wojtas pomknął lewą stroną w okolice pola karnego, zagrał na czystą pozycję do Ignaczaka, a ten bez problemu pokonał Bolka. Szansa na pierwsze punkty w historii nowopowstałego klubu zmobilizowała gospodarzy, ale odpowiedź piechowiczan była natychmiastowa. Od razu po rozpoczęciu gry od środka boiska z szybkim atakiem pomknął Myszka, który trafiając na 3:5 ustrzelił hat-tricka w tym spotkaniu. Strata gola w końcówce spotkania nie odebrała jeżowianom ochoty do walki. W 86. minucie Maciek Wojtas ponownie wykazał się doświadczeniem, tym razem osobiście pakując piłkę do bramki przeciwnika. Mimo ogromnych ambicji piłkarzom „Drexa” nie udało się wyrównać, zostali za to skarceni w doliczonym czasie gry przez Śmigasiewicza, który zdobywając gola na 6:4 dla Lechii ustrzelił również hat-tricka.

Po meczu Maciek Wojtas na gorąco ocenił występ swojej drużyny:

- Przede wszystkim zabrakło nam umiejętności. Zaangażowanie było, walka była. Jesteśmy nowopowstałą drużyną, chcemy to wszystko dogrywać, jeszcze nie jesteśmy drużyną, która może wygrywać z takim przeciwnikiem jak Lechia. Mamy problem z linią defensywną, drugi mecz z rzędu tracimy 6 bramek, a więc daje to do myślenia.

W następnej kolejce (7. września) rezerwy Lotnika zagrają w Rybnicy z Juvenią, a Lechia Piechowice podejmie Sokoła Sokołowiec.

Lotnik II DRX Jeżów Sudecki – Lechia Piechowice 4:6 (0:2)