Grad bramek w Jeżowie

Sobota, 26 sierpnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 26 sierpnia 2006, 21:18
Autor: Agnieszka Rafińska
W spotkaniu trzeciej kolejki ligi okręgowej Lotnik Jeżów Sudecki pokonał na własnym boisku Chrobrego Nowogrodziec 5:3 (4:0).

Pierwsza połowa meczu została zdominowana przez gospodarzy. Piłkarze ze Sportowej pokazali kawałek dobrego futbolu i już w szóstej minucie wyszli na prowadzenie. Gola dla „Lotników” zdobył Kondraciuk. Na następną bramkę kibice Lotnika nie musieli długo czekać.

W dwunastej minucie do siatki trafił Romaniak. Potem nastąpiła chwila odpoczynku ze strony podopiecznych Marka Herzberga. Mimo tego piłkarze Chrobrego nie potrafili zagrozić bramce Rausa.

W trzydziestej siódmej minucie swoją pierwszą bramkę w tym sezonie zdobył młody zawodnik jeżowian, Bojanowski. Jednak taki wynik nie satysfakcjonował zawodników Lotnika. Czwartą bramkę na sekundy przed końcem pierwszej części spotkania zdobył po raz drugi Kondraciuk.

Druga połowa już nie wyglądała tak efektownie jak pierwsza. Chociaż w pięćdziesiątej drugiej minucie do siatki gości trafił ponownie Kondraciuk. Wysokie prowadzenie pozwoliło na dokonanie kilku zmian trenerowi Herzbergowi. Młodzież z Jeżowa czasami nie potrafiła sobie poradzić z doświadczonymi rywalami. Dzięki temu spadkowicz z czwartej ligi zdobył trzy bramki. Ta część spotkania należała w minimalnym stopniu do graczy z Nowogrodźca. Nie zmienia to faktu, że Lotnik zagrał bardzo dobre spotkanie. Drużyna z Jeżowa na pewno będzie się liczyć w walce o awans.

Bardzo cieszymy się z wygranej – powiedział Tadeusz Chwałek – Pierwsza połowa w naszym wykonaniu wyglądała kapitalnie. Myślę, że ten mecz wyglądał jeszcze lepiej niż poprzedni z Woskarem. Graliśmy presingiem i przewyższaliśmy naszych rywali. Strata trzech bramek w drugiej połowie jest konsekwencją zmian, których dokonaliśmy w drużynie. Weszli juniorzy, młodzi i niedoświadczeni. Ale Ci chłopcy muszą się ogrywać, a przy tak wysokim prowadzeniu jest na to najlepsza okazja. Tym bardziej, że przeciwnik tak utytułowany. Idzie nam coraz lepiej z meczu na mecz. Może być już tylko lepiej.

<b> Lotnik Jeżów Sudecki – Chrobry Nowogrodziec 5:3 (4:0)</b>
1:0 Kondraciuk 6 min.
2:0 Romaniak 12 min.
3:0 Bojanowski 37 min.
4:0 Kondraciuk 45 min.
5:0 Kondraciuk 52 min.