MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Gotowi do ratowania

Wiadomości: Dolny Śląsk
Czwartek, 11 maja 2006, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 11 maja 2006, 12:35
Autor: Daria
Fot. SM
Uczniowie jeleniogórskich szkół podstawowych nr 10 i 8 wygrali wojewódzki konkurs „Uczę się bezpiecznie żyć. Pierwsza Pomoc Przedmedyczna”.

Niedawno we wrocławskiej Hali Ludowej odbył się zorganizowany przez Kuratorium Oświaty we Wrocławiu oraz Euroregion „Nysa” konkurs z zakresu umiejętności udzielania pierwszej pomocy i zachowania się w sytuacjach zagrożenia. Imprezie patronowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

W konkursie udział wzięło dwanaście zespołów z całego województwa dolnośląskiego wyłonionych podczas eliminacjach rejonowych. – Jelenią Górę reprezentowały trzyosobowe drużyny ze podstawówek nr 10 i 8 – poinformował młodszy inspektor Grzegorz Rybarczyk ze Straży Miejskiej.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna ze SP nr 10 prowadzona przez Małgorzatę Chaber, tuż za nimi uplasowała się drużyna z SP nr 8 przygotowana przez Ewę Kasperowicz. W klasach IV-VI I miejsce zajęła reprezentantka Zespołu Szkół z Podstawowych i Gimnazjalnych i Gimnazjalnych.

Konkurencje były związane z praktycznym rozwiązywaniem problemów związanych z udzielaniem pierwszej pomocy. Mali zawodnicy musieli wykazać się umiejętnością tamowania krwotoku, unieruchomienia złamanej kończyny a także postępowaniem w czasie pożaru.

Zwycięskie szkoły otrzymały pamiątkowe dyplomy i puchary, a zawodnicy indywidualni – nagrody rzeczowe. Najważniejsze jest jednak, że zdobyte umiejętności mogą się przydać w życiu.

Gratulujemy!

Ogłoszenia

Czytaj również

Ślubowały pierwszaki

Kto do Sejmu? (aktualizacja)

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~NIKO 11-05-2006 10:51
pozdrawiam p.Małgosię, która uczyła moją córkę jakiś czas temu.
~max 11-05-2006 11:13
przede wszystkim duze brawa dla nauczycieli za pomysl i zaangazowanie w mysl przyslowia "czym skorupka za mlodu ...." może w przyszlości bedzie mniej tych niepokojacych doniesien na temat wypadkow drogowych i nie tylko pozdrawiam pania Małgosie
~Seba 11-05-2006 12:27
Brawo brawo! Nie tylko dla uczestników, opiekunów ale i dla niezmordowanego Grzesia Rybarczyka. Człowiek z niesamowitą energią i zapałem podchodzi do tych wszystkich akcji które z ramienia SM w Jeleniej Górze robi. Gdyby nie ten człowiek SM w naszym mieście dawno straciłaby sens istnienia. I na koniec jedno, jest on niezastapiony - wbrew panującym opiniom...
~julka 11-05-2006 13:09
popieram cię Seba w 100% a nawet 200%

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Patrole na cmentarzach

Powstaje taras widokowy na Szrenicy

V Mroczny Pochód Halloweenowy już wkrótce

Spór o edukację seksualną

Święto województwa  

Sonda

Dla piratów drogowych, jak w Estonii, zamiast mandatu godzinny postój. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
363
Tak
55%
Nie
37%
Nie wiem
7%