MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 29 września
im. Michała, Rafała, Gabriela

Gospodarczy gigant w Rudawach

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Wtorek, 4 lipca 2006, 0:00
Autor: TEJO
Dwieście pięćdziesiąt osób znajdzie prace w nowo otwartej fabryce Dr Schneider w Radomierzu blisko Janowic Wielkich.

Doniosło o tym Muzyczne Radio. Wójt Janowic Jerzy Grygorcewicz powiedział rozgłośni, że przy zatrudnieniu tylu ludzi bezrobocie w gminie praktycznie przestałoby istnieć.

Tak się jednak nie stanie, ponieważ fabryka potrzebuje fachowej kadry, a nie wszyscy bezrobotni spełniają wymagania pracodawcy.

W gminie Janowice powstanie także oddział zakładów Jelenia Plast. Da prace 180 osobom. Obydwie fabryki będą istniały na terenie Kamiennogórskiej Strefy Małej Przedsiębiorczości. Warto wspomnieć, że rywalizację o budowę tych fabryk gmina jeleniogórska przegrała z Janowicami.

Na obecności wymienionych zakładów skorzystają także samorządowcy. Do gminnej kasy trafią miliony złotych odprowadzane z tytułu podatku od nieruchomości.

Urzędnicy z powiatu jeleniogórskiego już zastanawiają się nad organizacją systemu szkoleń, które pozwoliłyby na podjęcie pracy w takich zakładach zainteresowanym bezrobotnym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Odkrycia w kościele

Przedszkole ma się dobrze

Kampania ławkowa

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~bezrobotny 4-07-2006 9:25
I te wszystkie pieniądze mogły wpłynąć do kasy Jeleniej Góry ale przez nieodpowiednią politykę Prezydenta Miasta,przeszło to nam koło nosa.
~Kizia Mizia 4-07-2006 13:19
Heh niemoge zaraz padne ze śmiechu!! Wyszkolonej kadry zarabiającej 900 zł za tyl to wiecie co sobie można chociaż lepsze to niż niemieć nic. A dojazdy z jeleniej? A umowa byłą taka że będą mogli wybudować ten zakład jak zatrudnią ludzi z tatmej miejscowości. A dla wójta to na ręke po ludzie będą mieli z czego płacić. Ale z drugiej strony będzie więcej pieniędzy na naprway dróg i na inne cele.
~SUL przez "U" otwarte 5-07-2006 9:19
NAJWIĘCEJ KORZYŚCI TO MA PRACODAWCA,KTÓREMU JESZCZE u.p. DOPŁACA ZA ZATRUDNIONEGO BEZROBOTNEGO.TYLKO żYD PRZEZ "Ż" MÓGŁ TO WYMYŚLIĆ.DOWCIPY O SZKOTACH SĄ NIEAKTUALNE - WOLĘ ANGLIĘ W ZAMIAN ZA SPRZEDANĄ AMERYKAŃSKIM "Ż" TAM NIE ZAROBIĘ 470 ZŁ NETTO GOOD BEAY
~xxx 5-07-2006 9:40
tylko czy ta Anglia ciebie woli? pajacu
~bezrobotny 5-07-2006 10:21
Do Sula A jaka to ustawa reguluje,że urząd pracy dopłaca do zatrudnionego bezrobotnego i jakie warunki musi spełnić pracodawca.Może mi na to odpowiesz.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

II Integracyjna Spartakiada Milanos

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Wystawa świeżych grzybów – tylko na naszym portalu!

Tak nie parkujemy

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
1
Tak
0%
Nie
100%
Nie wiem
0%