MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 16 lipca
im. Marii, Mariki

Goście z drugiej strony Karkonoszy z wizytą u nas

Wiadomości: Region
Niedziela, 3 maja 2015, 8:47
Aktualizacja: 8:51
Autor: Krzysztof Tęcza
Fot. Krzysztof Tęcza
Z końcem kwietnia w regionie gościła grupa samorządowców z czeskiej strony Karkonoszy. Ich wizytę, na zlecenie strony czeskiej, zorganizował Związek Gmin Karkonoskich w Bukowcu. Goście mieli okazję poznać wiele ciekawych miejsc, zarówno tych szeroko znanych, jak i prawie wcale.

Czescy burmistrzowie swoją wizytę rozpoczęli od Szklarskiej Poręby, w której odwiedzili Muzeum Carla i Gerharda Hauptmannów oraz Dom Wlastimila Hofmana. Tam też zostali przywitani przez burmistrza Szklarskiej Poręby Mirosława Grafa. Następnie zapoznali się z procesem produkcji kryształów w Hucie Julia w Piechowicach. Tam zostali przyjęci przez zastępcę burmistrza Dorotę Piróg.

Kolejną atrakcją, jaka została przedstawiona gościom było Muzeum Przyrodnicze w Jeleniej Górze-Cieplicach wraz z Wirtualnym Muzeum Fresków Barokowych. Następnie goście zwiedzili pałac Schaffgotschów oraz Termy Cieplickie.

Wieczorem w Chacie za Wsią odbyło się szkolenie z zakresu pozyskiwania i wykorzystywania funduszy unijnych a następnie zapoznanie z burmistrzami i wójtami z naszego terenu. W spotkaniu udział wzięła także starosta powiatu jeleniogórskiego Anna Konieczyńska.

Drugi dzień goście z Czech rozpoczęli od odwiedzin Parku Miniatur Budowle Świata, w którym przywitał ich wójt gminy Mysłakowice Michał Orman. Następnymi obiektami, które zwiedzali czescy samorządowcy był Pałac w Wojanowie, Zamek w Karpnikach, Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu oraz Hotel Gołębiewski.
Duże zainteresowanie wzbudziła wizyta w Karkonoskim Centrum Gospodarki Odpadami w Kostrzycy. Gości zainteresowało nie tylko jak sobie w dzisiejszych, trudnych czasach daje radę takie przedsiębiorstwo, ale przede wszystkim w jaki sposób realizuje ono swoje podstawowe zadania.

Podsumowaniem wizyty było spotkanie w siedzibie Związku Gmin Karkonoskich w Pałacu Bukowiec a następnie wizyta w Kowarach, gdzie przyjęła ich burmistrz pani Bożena Wiśniewska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Interaktywne centrum w budowie u strażaków

"Weekend z deską"

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~HENIO 3-05-2015 9:11
a w karpaczu TROL NIE UGOŚCIŁ?
~xx 3-05-2015 11:11
mają co tu podziwiać bo ta strona karkonoszy jest zdecydowanie piękniejsza,zwłaszcza pod względem zabytków.
~ 3-05-2015 20:55
Duda, ten pic tobie sie nie uda!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Policyjna akcja "Pieszy"

Będzie skate park w Jeleniej Górze?  

W cieniu wygasłych wulkanów

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
817
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
14%