MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 1 października
im. Danuty, Igora, Remigiusza

Gorycz porażki. Dostali sporo, ale za mało

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 25 listopada 2010, 12:42
Aktualizacja: Sobota, 27 listopada 2010, 13:51
Autor: TEJO
Byli radni Wojciech Leszczyk (na pierwszym planie) i Józef Zabrzański (z tyłu) nie wywalczyli w niedzielę mandatów do rady miasta.
Fot. TEJO
Niedzielne wybory samorządowe to z jednej strony sukces 23 kandydatów, którzy dostali się do rady miasta, ale z drugiej – często niespodziewana porażka pewniaków, którzy – choć dostali głosy wielu wyborców – nie „awansowali” do grona rajców.

Józef Zabrzański, który przez cztery lata zasiadał w klubie radnych Prawa i Sprawiedliwości, wystartował tym razem ze komitetu Razem dla Jeleniej Góry. Dostał 165 głosów i nie wszedł do rady miasta. Podobnie jego ex-kolega z klubu PiS Wojciech Leszczyk, który – choć przekonał do siebie 252 wyborców – musiał się pożegnać z miejscem w radzie miejskiej: przegrał z drugim na liście Rafałem Szymańskim (poparło go 293 jeleniogórzan).

Do rady nie wszedł także Janusz Lindner, który karierę radnego zaczynał we Wspólnym Mieście, które w trakcie kadencji zmieniło barwy na Jelenia Góra XXI, a zakończyło jako „dodatek” do klubu Platformy Obywatelskiej. Były przewodniczący komisji gospodarki komunalnej dostało 209 głosów, a takie poparcie nie wystarczyło do zdobycia mandatu. 107 głosów poparcia okazało się niewystarczające, aby mandat utrzymał były radny PO Zbigniew Sawicki.

Tylko 12 głosów poparcia zabrakło do utrzymania mandatu Cezariuszowi Wiklikowi, kandydatowi SLD, którego „przegonił” kolega z listy Józef Gajewski z Jagniątkowa. Przegrał stosunkiem głosów 286 do 298. Misji radnej nie będzie także kontynuowała Ewa Olchówka, która startowała z listy PO. Dostała 151 głosów, co nie dało mandatu. Poparcie 110 osób nie pozwoliło także utrzymać mandatu Monice Filip, reprezentującej Wspólne Miasto.

Analizując listy nazwisk po kątem kandydatów, którzy – teoretycznie – mogli liczyć na spore poparcie, wnioskujemy, że mieszkańcy nie podzielili przewidywań. Bogusław Kempiński z Polskiego Stronnictwa Ludowego uważany za „czarnego konia listy” uzyskał 127 głosów w swoim okręgu i podobnie jak całe PSL poniósł dotkliwą porażkę. Mateusz Ryglowski, który wygrał konkurs ogłoszony przez kandydata na prezydenta Marcina Zawiłę dotyczący spojrzenia młodych na przyszłość Jeleniej Góry, dostał ledwie 78 głosów. Przepadli także wszyscy młodzi kandydaci zrzeszeni w ruchu „alternatywa” popierającym Roberta Prystroma.

I chyba największym przegranym, choć paradoksalnie – z bardzo znaczącym poparciem – jest właśnie lider Wspólnego Miasta Robert Prystrom. Jako kandydat na prezydenta załapał się na podium i zdobył trzecie miejsce z poparciem 4367 wyborców. Choć startował z numerem jeden w okręgu na Zabobrzu, 377 głosów poparcia nie wystarczyło, aby prezesowi WM powierzono mandat radnego. Elektorat ma jednak pokaźny, a jego siła może przechylić szalę zwycięstwa jednego z kandydatów w drugiej turze wyborów prezydenckich. Podobnie jak elektoraty pozostałych kandydatów, którzy przegrali bój o ratusz.

Tu znajdziecie pełne wyniki wyborów w Jeleniej Górze:
http://wybory2010.pkw.gov.pl/geo/pl/020000/026101.html

Ogłoszenia

Czytaj również

Senator zachęca do głosowania na maszty

"Leniuchem" do kolei na Kopę

JSM buduje parking przy wsparciu Miasta

Komentarze (51) Dodaj komentarz

~spoko 25-11-2010 12:56
Spoko nie martw się, że Cię zabraknie, Twój kolega tyle że z SLD w Karpaczu też się nie dostał:)
~młoda 25 25-11-2010 13:17
Jest mi przykro, że znów w naszym mieście ludzie młodzi nie dostali kredytu zaufania od swoich mieszkańców. Ale patrząc na frekwencję, można mieć tylko do siebie pretensję, bo młodzi wyborcy nie wzięli udziału w tych wyborach ,a stały elektorat tzw betonu zawsze idzie i głosuję na swoich.W ten sposób do rady weszli wieczni radni jak Sarzyński, Ładziński, Gajewski. Czy tych kilku młodych w radzie, (O.Kubicki) będzie miało na tyle siłę przebicia , aby te towarzystwo własnej adoracji przekonać do swoich racji ? Do tego pan M.Obrębalski zdobył tak wiele głosów i wszedł do drugiej tury.Widać, że starszym wyborcom Jelenia Góra podoba się taka jaka jest i nie chcą zmian. Nadszedł już czas, abyśmy to my młodzi w końcu to zmienili. Jeszcze nie wszyscy wyjechaliśmy - idźmy na wybory - wybierzmy realistę ( który stawia na młodych) a nie bajkopisarza i hipokrytę.
~spokoloko 25-11-2010 13:25
PSL cieniutko, a może by ktoś rozliczył poczynania władz tej partii w Jeleniej Górze ??? Kołowanie wyborców kandydatkom na urząd Prezydenta Miasta z jakiegoś KWW itp. Pan Prystrom - taki strateg i nie przewidział tego, czy był bardzo pewny swojej wygranej do Rady Miasta !!!!
~UWAGA !!! 25-11-2010 13:27
Pan Obrębalski już pokazał, że można się dogadać :) Teraz należałoby zaproponować Panu Prystromowi stanowisko Zastępcy w zamian za poparcie (wiem, że będzie dobrze pracował). Pan Robert i Pan Miłosz powinni podać sobie ręce ... dla dobra Jeleniej Góry. Cały elektorat PiS też poprze taką "miłosierną"sytuację! To jedyny sposób aby wygrać z układem partyjnym. Wszsyscy będą wygrani tak częściowo ... ale lepiej to niż być przegranym. A wygrają w pełni jeleniogórzanie.
~do UWAGA 25-11-2010 13:52
Glosowałem na pana Prystroma i twój wpis mnie osobiście obraża. Myślisz, że pan Robert jest taką gnidą i ka...lią, że za cenę stanowiska wejdzie w gów.o. Przecież całą kampanię , którą robił była przeciw M.Obrębalskiemu. Super określiłeś jakim człowiekiem jest pan M.Obrębalski i M.Sajnog i na czym im tak naprawdę zależy - na stołkach - a nie na nas mieszkańcach. Jeśli myślisz, że w taki sposób wygramy my jeleniogórzanie to się mylisz !!! Pozdrawiam pana Roberta.
~ 25-11-2010 13:59
Prezydentem musi zostać Obrębalski! On stawia przepiękne Markety. Jeden nawet z basenem Tesko...
~do Uwaga 25-11-2010 14:03
cd. A swoją drogą bliżej panu R.Prystromowi do pana Zawiły, w dużo sprawach mają podobną wizję Jeleniej Góry i z goła różną niż M.Obrębalski. Przedstawienie takiej propozycji na formu robi z pana Roberta -tzw.łajdakiem.
~pslowiec 25-11-2010 14:09
to nie PSL poniósł porażkę a jego szef Romek Kuty. Stworzył Matiaszową i zabrał wielu ludzi do Wspólnoty Jeleniogórskiej, która przepadła z kretesem...niestety odbiło sie to na wyniku PSL. Zresztą Kuty szukał szczęścia w Mysłakowicach i tez klapa i pośmiewisko. Facet powinien sie wycofac z polityki.
~ 25-11-2010 14:15
teraz dopiero rzadzacy pokaza na co ich stac bo dopiero teraz w piorka odrosna . przez tyle lat nic dobrego nie wniesli i w nastepnych nie wniosa oprocz dbania o wlasne interesy . tak bylo jest i dalej bedzie , a co do mlodych ludzi to juz ich jest coraz mniej w jelonce a bedzie jeszcze mniej bo przyszlosci z tymi rzadzacymi w jelonce niestety dla mlodych nie bylo nie ma i raczej nie bedzie .
~lokalny 25-11-2010 14:41
Dokładnie, Prystrom i Zawiła mają bardzo podobną wizję, np. z Parkiem Technologicznym, koleją miejską, nowe miejsca pracy, dostosowywanie szkolnictwa zawodowego do potrzeb lokalnego rynku pracy, ustalenie jednolitych kryteriów finansowania sportu w porozumieniu z klubami, budowa hali widowiskowo-sportowej na Zabobrzu, i przede wszystkim: spotkania mieszkańców z prezydentem.
Tomy M. 25-11-2010 14:42
O ile Pan Robert Prystrom pewnie z trudem ale mógłby się dogadać z Panem Markiem Obrębalskim to wydaje mi się że zachowanie Pana Miłosza Sajnoga było na tyle skandaliczne że pogrzebało jakąkolwiek możliwość porozumienia między nimi. Nie zazdroszczę Panu Prystromowi ... ma wybór między ..... a .....
~lobo 25-11-2010 14:54
Już dawno tych oszukańców co podawali w zeznaniach podatkowych roczne dochody w wysokości 20000 złotych powinnni odstawić na boczny tor a nie trzymać w Radzie Miasta. Tacy krętacze nie zasługują żeby oddać na nich choć jeden głos. Martwią się bo odłuczyli sie pracować własnymi rączkami. Nie ma już ciepłych posadek.
~O boziu 25-11-2010 15:04
Dzięki Bogu prystrom przepadł. Jaka ulga!
~uy 25-11-2010 15:06
Park technologiczny w dawnej przychodni na Mickiewicza, produkcja w Jeleniej Górze zderzaków do statków wg pomysłu Łągiewki. To fajne wyborcze pomysły. Życzę pomysłodawcom trochę rozumu bo wyborcy potrafią to zweryfikować.
~do młodej 25-11-2010 15:46
czy młody znaczy lepszy? Może bycie tylko młodym to za mało, dlatego zabrakło poparcia?
~kos 25-11-2010 16:35
Proszę o liink do strony gdzie mozna zobaczyc wszystkich kandydatów do jeleniogórskiej rady z ilością głosow które zdobyli ( a nie tylko tych którzy zostali do rady wybrani)
~do 15.46 25-11-2010 17:06
Absolutnie nie mówię, że młody to lepszy, jeżeli zostało to tak odebrane to - przepraszam.Chodzi mi o to , że młodzi mają inne spojrzenie na otaczający nas świat i inne potrzeby. My widzimy potrzebę budowy parku rozrywki, kin, basenów, boisk,kręgielni itd. ludziom starszym wystarcza np. markety.I te wszystkie potrzeby mieszkańców powinno się połączyć .Do tego zadbać o ściągnięcie jak największej ilości turystów i zachęcić aby pozostali na dłużej, w ten sposób stworzymy również nowe miejsca pracy a wszystko to spowoduję rozwój Jeleniej Góry.A swoją drogą, można by było zaufać nam młodym i połączyć doświadczenie z energią i wyobraźnią.
~ 25-11-2010 18:03
serdeczne gratulacje dla pana Bogusława ;)
~khjkghhfghf 25-11-2010 18:07
Sajnog zdradził R.Prystroma i nasze Wspólne Miasto i zrobi to zawsze jak będzie miał w tym interes. Jak Wygra obrąbalski to będzie rządził Sajgon. Zdrajca pozostanie zdrajcą.
~Blichtr 25-11-2010 18:17
Ale Prystrom i Sajnog wczoraj o 18 spotkali się w Hotelu Mercur'e i rozmawiali jak starzy przyjaciele. A dzisiaj od 16 auto pana Prystroma z lekko zdartym napisem "prytrom" parkowało przy domu Pana Łużniaka. Mam wrażenie, że obrotny Robercik już próbuje się dogadać z każdym, żeby urwać dla siebie jak najwięcej. A obaj kandydaci powinni go pogonić gdzie pieprz rośnie!
~jhhhhh 25-11-2010 18:20
Święta racja głosując na Obrębalskiego głsujesz na tego cwaniaczka Sajnoga.
~sdfgesdg 25-11-2010 18:29
Sajnog jedzie na Obrębalskim bo sam jest cieniutki. Ledwo, ledwo dostał się do Rady i wprowadził tam ledwo trzy osoby. Panie Marku daj sobie Pan spokuj z ty towarzystwem.
~oij.pl 25-11-2010 18:30
moja córka też nie głosowała bo nie mieszka w jeleniej a !!!! jest mieszkankom jeleniej góry ,pracuje w mieście które ma prezydenta a nie fiuta ,to WROCŁAW TAM JEST PRZYSZŁOŚĆ DLA MŁODYCH ,CÓRKO MOJA ,DO SYFU NIE WRACAJ ,TO KOMUCHY TU SĄ CHA,CHA,CIPY
~szansa 25-11-2010 18:58
Szansa dla Jeleniej Góry w takim układzie jaki teraz mamy to jedynie Zawiła - Prezydent Prystrom - Wice i tylko tak jeszcze coś może powstać pozytywnego w Jeleniej inaczej będzie wielka lipa i czas pakować walizki i spadać tam gdzie jest normalnie. Czyli coś się robi dla mieszkańców bo tu już jest źle a może być jeszcze gorzej.
~antyWM 25-11-2010 18:59
Czy przed II tura jest planowana publiczna debata naszych kandydatów ???? Zadam pytanie wprost czy pan Obrębalski lub Zawiła planuje się skumać z panem Prystromem ???? Jeżeli tak to ja i moi znajomi na wybory na pewno nie PÓJDZIEMY !!!!!
~oij.pl 25-11-2010 19:57
miasto starców i głupców .wymarłe MIASTO ,TYPU BOLKÓW ,BAJ BAJ ,ZDYCHAMY.
~do 20.14 25-11-2010 20:24
Uwazaj na słowa
~krytyk 25-11-2010 20:27
PSL poniósł poważną porażkę wystawiając mieszkańca JELONKI Romana KUTEGO na wójta GM. Mysłakowice. Totalna porażka 10% poparcia to krach. PSL ma 18.000.000 zł. długu dla Państwa , a to co robił Pan KUTY za nasze pieniądze w kampanii wyborczej przekracza ludzkie normy kultury, wyczucia i ogłady. Jego plakaty,bilbordy przykuły tak piękną gm. jaką są Mysłakowice. Czegoś podobnego jeszcze nikt tu nie widział. A jak się mają Ci co dali mu kilkadziesiąt tysięcy na tak fatalny wynik głosowania ?
~od do 25-11-2010 20:29
Masakra, wielcy politycy.. do takiego kandydowania moze sie zgloscic kazdy z ulicy i dla mnie na tym temat sie konczy, bo nie bede sie nakrecal na wieczor:)
~do 18.17 25-11-2010 20:43
Ciekawe że widziałeś Pana Prystroma wczoraj w Hotelu bo ja osobiście wczoraj ok.18.10 rozmawiałem z nim w Cieplicach i podpisywał mi swoją książkę. Albo jesteś zwykłym kłamliwym gnojkiem szukającym sensacji albo Pan Prystrom ma sobowtóra.
~fgedtfghrfh 25-11-2010 21:03
Sajnogowi pali się koło tyłka. Dla niego Obrębalski to jest być albo nie być. Pewnie teraz zaatakuje poniżej pasa. Nauczył sie tego u Prystroma.
~gertgrrg 25-11-2010 21:08
Jaki jest Prystrom każdy widzi. Myślę, że dla Zawiły lepsze znajne zło, czyli Prystrom, niż ten pokrętny duet Sajnog-Obrębalski.
~robercik W. 25-11-2010 21:23
roman kuty zbłaznil sie na calego, moze go odwołają z kierownictwa w PSL? polityk to zaden fundacja nic ciekawego nie robi, ciekawe jak radzi sobie jako wicedyrektor WORdu, jak kiedys sie okreslił jest to sprawny ekonomista...
~ona 25-11-2010 21:44
Dawno,dawno temu miałam pomysł i mam go do dzisiaj ,a dotyczy przekształcenia Jeleniej Góry w centrum rozrywki dla turystów,którzy przyjeżdżają na narty ale,omijają Jelenią bokiem bo po co tu wjeżdżać,jak o 18 miasto śpi.Gdzie się podziało nocne życie.Pamiętam czasy,gdy w Jelniej było gdzie pójść się pobawić,a dziś dramat i nie chodzi mi o imprezy masowe,ale o kluby,dyskoteki,koncerty z dobrą muzyką i lampką wina.W tym celu miasto powinno znaleźć pieniądze na dofinansowanie podmiotów,które chciałyby taką ofertę stworzyć.Piękna starówka powinna do późnych godzin nocnych tętnić życiem.Protesty mieszkańców rynku są rzeczą rozwiązywalną.To zresztą ich wybór mieszkanie w rynku ma swoje zalety ale i wady.Jak zechcą to się wyprowadzą.A jak rynek zatętni życiem to cena nieruchomości wzrośnie.Zapytajcie jak to się robi w Poznaniu Wrocławiu czy Krakowie.
~Boguś 25-11-2010 21:54
Od 6-ciu lat Pan Roman Kuty intensywnie pracuje i przynosi bardzo dużo głosów dla PSL-u. Kilku nielojalnych odwołał i teraz chcą jego odwołania. Jak nie będzie Romana Kuty w PSL-u, to nie będzie PSL-u w Jeleniej Górze. Każdy start Pana Romana przynosi coraz więcej głosów dla PSL-u. A czy Ci, którzy coś do niego mają kiedykolwiek przynieśli choć jeden głos dla Polskiego Stronnictwa Ludowego? Czyżby zazdrość z coraz lepszych wyników PSL-u?
~ona 25-11-2010 21:55
Prawda jest taka,że aby coś zrobić dla miasta trzeba poświęcić układy i układziki a może i swoją pozycję w kolejnych wyborach.Potrzebny jest zdeterminowany na rozwój miasta prezydent.Myślę,że żaden z kandydatów akurat tej cechy nie posiada.Obrębalski -narcyz zakochany w sobie,a Zawiła będzie realizował partyjne polecenie i nie wychyli się ponad to co mógłby stracić gdyby to zrobił,poza tym kiepski organizator,zbyt bardzo uwikłany w układziki.Właściwie wybór żaden,ale może któryś skorzysta z mojej rady.Największą szansą miasta jest rozrywka i turystyka,a nie handel i przemysł, jak wszyscy kombinują.W Cieplicach aż się prosi np. Casino w parku,ale kto się odważy.Przecież elektorat obecnych kandydatów uważa,że o ósmej to się do domu wraca a nie z niego wychodzi.A z elektoratem liczyć się trza
~ 25-11-2010 21:58
Może nie każdemu odpowiada picie jaboli po nocach w obskurnych restauracjach , może by tak wymyślić inną formę spędzania czasu nocnego , np. otworzyć burdele w rynku.
~:-) 25-11-2010 22:00
Chociaż nie popieram SLD, to żal mi, że wśród radnych nie będzie pana Wiklika. Za to cieszę się, ze mamy Oliwera- głos rozsądku i rozwagi.
~Wiem 25-11-2010 22:01
Panie Zawila ,ja dziekuje za zaproszenie.Nie skorzystam z niego ,gdyz juz podzielil pan stolki w Ratuszu a ja nie mam ochoty byc babcia klozetowa.Te zapraszenie otrzymal pan Luzniak pani Czernow , Papaj, Lenard ,no i czlowiek Europy ktory zbudowal przez 4 lata nowa Jelenia Miedzinski.Nie zapomnial pan o ludziach z Jezowa Tomera z Dziwiszowa Wrotniewskiego .Ma pan juz swoja ekipe wiec kogo pan jeszcze zaprasza i do czego.Sprawy najwazniejsze to pan juz zrobil , zona dyrektor Muzeum teraz kolej na kolesiow ,Luzniaka nowe rady nadzorcze , stanowiska itd,itp.wiec dla kogo te zaproszenia ????Jest pan dla nas ale wiecie no musze ???!!!!Nie dosc ze pewni radni oszukali wyborcow to mamy wybrac pana dla kogo dla swoich .Daj pan spokoj,Jest pan jak na razie poslem to rob pan to na co pana wybrali.A miastem nie moze rzadzic UKLAD !!!!
~do ~ona 25-11-2010 22:11
A kto ci będzie wydawał pieniądze w kasynie ? myślisz że ludzi w jeleniej i w cieplicach stać na wyżucanie pieniędzy w kasyno ? tu mieszkają same dziady bez forsy co ledwie im starcza na jedzenie i opłacenie czynszu i rachunków,albo moherowe berety co żyją emeryturek.
~do ~ona 25-11-2010 22:18
Lepiej spakuj walizy i wracaj do Szkocji , tam kasyn w brud.
~Wiem 25-11-2010 22:25
Za wyniki PSL w Jeleniej Górze odpowiada Bogusław Kempiński - szef sztabu wyborczego PSL.
~do Wiem 25-11-2010 22:40
A ty tak wszystko wiesz, czyżbyś był agentem TOMKIEM ? ;) A swoją drogą, czy pan M.Obrębalski i M.Sajnog to nie tworzą według ciebie układu ? .A ja wolałbym, aby panowie powalczyli z sobą na argumenty,a nie na podkładanie sobie przysłowiowej świni. I ten, który pierwszy zacznie obrzucać błotem, będzie przegrany na całej linii...
~babilon 25-11-2010 22:42
...jaraj, jaraj, jaraj, Ostry na prezydenta...
~głos puszczy 25-11-2010 23:06
Od kiedy ślepopoddańćzy asystenci posłów są głosem rozsądku i rozwagi;)
~sir Galahad 26-11-2010 1:40
Tylko dlaczego Zawiła kiedyś tej wizji nie próbował wprowadzać w życie jak był prezydentem? Teraz jest za dobrą koleją, a wcześniej brednie o nierentowności (ludzie to transport publiczny, a nie komercyjna zabawa). Teraz chce Parku Technologicznego a wcześniej "uczcie się niemieckiego, turystyka", a projekt parku technologicznego i inkubatora przedsiębiorczości olał, bo "turystyka" i "uczcie się niemieckiego". Zresztą Park przemysłowy powstaje jeden już w Piechowicach i inkubator też i warto go reklamować. Klaster jeleniogórski biotechnologii też ma dobre perspektywy. A w klaster high tech i inkubator trzeba zainwestować środki i zrobić to porządnie a nie w budynkach byłej przychodni. Takie pierwsze wrażenie jest szalenie ważne. A kto zabronił lobbować wcześniej Zawile za utworzeniem np. farmacji na KK zamiast niepotrzebnych pedagogik? Uczelnie, zresztą też mogliśmy mieć już w latach 90tych. Była taka koncepcja i była możliwość pozyskania środków, ale wtedy Zawiła jako prezydent
~Blichtr 26-11-2010 7:36
Prystroma widziałem normalnie, siedział i pił herbatę. Sajnog pił kawę. Potem Prystrom poszedł na basen a Sajnog wyszedł z hotelu.
~do "krytyk" 26-11-2010 8:07
R.Kuty jest kuty na 4 łapy. Już się układa do drugiej tury z Korzeniem (kontrkandydat Pietrowskiego) za fotel wicewójta. Pozostaje mieć nadzieję, że ludziom w Mysłakowicach nie braknie zdrowego rozsądku. Poza tym trzeba mieć coś z głową, by startując do fotela wójta wieszać na płotach plakaty z listą do sejmiku!!! Pokazał mieszkańcom co wybiera - a teraz na zasadzie: "chciałbym cokolwiek". To się nazywa choroba władzy!!!
~guzik 26-11-2010 13:17
To Wójt prosi o poparcie Pana Romana Kuty w drugiej turze, ponieważ Pan Kuty ma 10% poparcia, które przeważy 55/45% albo na rzecz Pietrowskiego lub Korzenia. Jak zwykle PSL rozdaje karty. Zobaczymy kogo faktycznie poprze? Z tego co wiem, to Pan Kuty ma dobrą pracę, więc po co miałby się ubiegać o zastepcę Wójta. A wynik poparcia na terenie jeleniogórskim Pan Kuty zdecydowanie poprawił jak widać na PKW z 759 do 1287 głosów. Pewnie konsekwentnie w październiku 2011 przekroczy 2000 głosów. Pozdrowienia dla zazdrośników.
~wie39 26-11-2010 19:09
niektórym koryto-czyli darmowe pieniądze się urwały....zniknął głupawy uśmieszek ...i bardzo dobrze!
~wie39 26-11-2010 19:18
a w Podgórzynie nie macie prawa narzekać np na wysoką cenę wody-skoro wybraliście tą Latto-to teraz macie!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Radni Koalicji Obywatelskiej zdecydowali – chcą połączyć muzea

Trwa budowa atrakcji KPN

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Kiedy zniknie ten wykop?

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
427
Tak
43%
Nie
47%
Nie wiem
10%