MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Góry w obiektywie Ctibora Košt'ála

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 27 sierpnia 2014, 8:25
Aktualizacja: 9:54
Autor: Manu
Fot. Archiwum Ctibora Košt'ála
5 września (w piątek) godz. 14.30 w Galerii “Pod Brązowym Jeleniem” w Jeleniogórskim Centrum Kultury (przy ul. 1–go Maja 60), w ramach projektu polsko–czeskiego “Nauczyciele i uczniowie – Święto negatywu”, odbędzie się otwarcie wystawy fotografii Ctibora Košt'ála pt. “Góry”. Wstęp wolny.

Ctibor Koš'ál (ur. 19 września 1956 r. w Broumovie) pochodzi z Policy nad Metują, gdzie mieszkał do roku 1983. Po krótkim pobycie w Vrchlabí, od 1985 r. mieszka na stałe w Trutnovie. Jest absolwentem liceum o kierunku technik budownictwa w Náchod (1977) i Wydziału Budownictwa Politechniki Czeskiej w Pradze (1982). Do 1991 roku pracował w centrum inżynierii Powiatowej Firmy Budowlanej w Trutnovie.

Jego pasją stała się fotografia. Jest samoukiem. Ukończył konserwatorium fotograficzne w Kralowym Hradcu (1992-93). Ponadto jest członkiem różnych fotoklubów.

Fotografuje głównie górski krajobraz, przede wszystkim czeskie Karkonosze, ale też podczas licznych podróży do krajów Europy, Azji i Afryki. Jego zdjęcia umieszczane były na pocztówkach, kalendarzach, materiałach promocyjnych, jak również katalogach firmowych. Jego wystawy indywidualne poświęcone Karkonoszom prezentowane były w Czechach oraz za granicą - Francji, Słowacji i Polsce.

Ogłoszenia

Czytaj również

Skarby Opactwa

Kolejny seans w Lwówku Śląskim

Mały Strażak dla jednostek OSP

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 28-08-2014 13:50
Piękne!!!!!!!! Trzeba iść i zobaczyć. Wreszcie NOWA TWARZ fotografii w JG.
~ 29-08-2014 4:55
Karkonoszy pewnie nie fotografuje (przynajmniej nie polskich), bo tam łasy na kasę dyrektorek od razu by go oskubał do gołego.
~ 29-08-2014 19:36
Dyrektorek co kilka dni organizuje jakiś wyścig, ale za zejście JEDNEJ osoby ze szlaku na 2 metry od razu goni i straszy mandatami. Bo jego zdaniem pewnie jedna osoba więcej zaszkodzi przyrodzie niż cały tłum. Ot, taka mentalność. Jak posmarujesz to wjedziesz nawet tirem na Śnieżkę. Już dawno mówiono, że Karkonoski Park Narodowy to prywatno-rodzinny interes pana Raja i to widać.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wczoraj kino plenerowe, a dzisiaj Jacek Ziobro

"Dusze słowiańskie. Teraz" – piękna baśń taneczna

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Chcą edukować o regionie  

Mina na Zabobrzu

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
130
Tak
44%
Nie
44%
Nie wiem
12%