MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 6 lipca
im. Dominiki, Łucji

Góry Szalonych Możliwości z Janowic Wielkich wywalczyły plac zabaw

Wiadomości: Region
Sobota, 19 kwietnia 2014, 8:08
Aktualizacja: 8:10
Autor: Manu
Fot. Archiwum Stowarzyszenia
Stowarzyszenie Góry Szalonych Możliwości z Janowic Wielkich znalazło się na liście obok pięciu innych laureatów pierwszej edycji konkursu grantowego Fundacji Aviva „To dla mnie ważne”. Do konkursu zgłoszono ponad 444 inicjatyw społecznych z całej Polski, których celem jest pomoc rodzicom w wychowywaniu małych dzieci.

Stowarzyszeniu Góry Szalonych Możliwości przyznano tym samym dotację w wysokości dwunastu tysięcy złotych. Pieniądze zostaną wykorzystane na odnowienie placu zabaw przy Świetlicy Wiejskiej „Rudawy” w Janowicach Wielkich.

- Nasz projekt „Kolorowo i bezpiecznie” przeszedł do drugiej rundy i znalazł się na czwartym miejscu razem z dwudziestoma innymi projektami. Jury po przeanalizowaniu zgłoszeń laureatów pierwszej rundy wybrało do realizacji sześć pomysłów działań dla dzieci – informuje Krystyna Pisarska, pracownica świetlicy i członkini Stowarzyszenia Góry Szalonych Możliwości, która jest jedną z inicjatorek projektu. – Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy wzięli udział w głosowaniu na naszą propozycję i dzięki którym uzyskaliśmy ponad 17 tys. głosów. Głosowanie trwało do 28 marca i każdy mógł oddać swój głos raz dziennie pod linkiem todlamniewazne.pl.

Stowarzyszenie Góry Szalonych Możliwości zrzesza pracowników i młodzież z miejscowej świetlicy. Zajmuje się także m.in. organizacją spotkań z piosenkami z „Krainy Łagodności” na Rudawskich Śpiewankach - kameralnych imprezach odbywających się kilka razy w roku oraz Wędrownym Przeglądzie Piosenki „Polana” .

Ogłoszenia

Czytaj również

WORD Jelenia Góra podsumowuje I półrocze 2020

Spotkali się z Beatą Kempą

Wakacje w Złotoryi

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~Absolwent 19-04-2014 10:55
Gratulacje determinacji !!!!:) Aż miło słyszeć. Zapewne wywalczą więcej, czym nie mogą POPiSać się włodarze - prostych, jasnych zasad w każdej dziedzinie - nauka, służba zdrowia, emerytury, mieszkania i tym POdobne.
~Arrrr 19-04-2014 14:30
Wywalczyli pieniądze na coś pożytecznego i już nie ma komu hejtować w komentarzach. Komentarzy siejących nienawiść było mnóstwo, komentarzy gratulujących będzie kilka. Ot taka nasza narodowa przywara. Gratulacje i powodzenia w realizacji!
~:) 19-04-2014 16:28
Gratuluję!!!
~Iwet 19-04-2014 17:11
Dobre pomysły i działania powinny "zagłuszyć " nienawiść i zawiść. Gratuluję pomysłu i zwycięstwa. Tylko takimi działaniami możemy zmienić szarość dnia codziennego w naszej gminie :)
~Jan 19-04-2014 19:15
Szczerze gratulujemy, to fajne miejsce i fajni ludzie:)
~ 19-04-2014 22:14
Pani Krystynie i całej ekipie ze świetlicy serdecznie gratuluję. Walczyłam z wieloma innymi i dalismy radę.
~ 19-04-2014 22:16
c.d. Nie ma to jak optymiści! Tylko tacy wygrywają i wznoszą się na szczyty! :)
~ 21-04-2014 18:54
Życzę dalszych sukcesów lokalnej społeczności

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Plany wysadzenia mostu (jednak) są realne?

Przegląd miejskich inwestycji – ciąg dalszy  

Ruszyła procedura ws. referendum

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1542
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
54%
Nie wiem
5%