MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Góry są w porządku. Posprzątajmy je

Wiadomości: Region
Czwartek, 24 września 2015, 14:07
Aktualizacja: 14:11
Autor: Org
Fot. Organizator
Każdy turysta odwiedzający teren Karkonoskiego Parku Narodowego w dniach 25–27 września może przyłączyć się do akcji sprzątania szlaków pn. „Góry są w porządku”, organizowanej w ramach kampanii „Sprzątanie Świata”.

Akcja ma na celu rozpropagowanie zasady, w myśl której każdy turysta odwiedzający góry powinien zabierać swoje śmieci ze sobą. W punktach sprzedaży biletów (przy świątyni Wang, przy skoczni Orlinek, przy dolnej stacji wyciągu na Kopę oraz przy Kamieńczyku) będzie można pobrać worki oraz rękawiczki.

Pozostawienie worków z zebranymi przy szlakach odpadami będzie możliwe przy punktach sprzedaży biletów, ośrodkach edukacyjnych KPN (Domek Myśliwski, CI KPN w Karpaczu oraz KCEE w Szklarskiej Porębie), a także schroniskach górskich (Strzecha Akademicka, Nad Łomniczką, Dom Śląski, Pod Łabskim Szczytem, Hala Szrenicka, Szrenica).

Wszystkich uczestników akcji KPN zaprasza do swoich ośrodków edukacyjnych, gdzie będą czekały drobne upominki. Ośrodki będą czynne w następujących godzinach:
- Domek Myśliwski (Karpacz) – 10.00 – 16.00
- Centrum Informacyjne KPN (Karpacz) – 9.00 – 16.00
- Karkonoskie Centrum Edukacji Ekologicznej (Szklarska Poręba) – 9.00 – 16.00

W akcję, jak co roku, włączył się Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego wraz z wieloma partnerami, w tym z Karkonoskim Parkiem Narodowym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Magistrat do remontu

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Sytuacja w spółce Sanikom

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~WTF? 24-09-2015 14:48
Skoro już chcą skorzystać z uprzejmości turystów przy sprzątaniu to mam nadzieję że darują sobie pobieranie od nich opłat za wstęp bo coś dziwnie o darmowym wstępie nie ma mowy na tym afiszu.
~STACH 24-09-2015 16:28
Na wstępie informuję że nie zostawiam śmieci ani na rybach ani w górach i jest to oczywiste ,że śmieci należy zabierać z sobą, są przecież znacznie lżejsze bo są puste. Obłuda KPN nie zna jednak granic. Golą turystów jak tylko mogą nie dając nic w zamian. Nawet w stałych punktach w których turyści się zatrzymują nie ma żadnego worka czy kosza na śmieci. Więcej powiem nie widziałem aby przy schroniskach które są na terenie KPN były wydzielone pojemniki na posegregowane śmieci z których mógłby skorzystać turysta. Nie jest żadnym uzasadnieniem że schroniska nie należą do KPN . Może wystarczy się dogadać.,
~do Stach 24-09-2015 17:30
Zgadza się,nawet na Chojniku nie ma koszy ponieważ tu cyt."Ich wywóz kosztuje zbyt dużo,dlatego należy śmieci zabierać ze sobą".A pytam się wpływy z biletów za wstęp na zamek i do KPN to niby na co wędrują???
~Boss 24-09-2015 17:49
Zawsze jak idę w góry mam ze Sobą małą reklamówkę na śmieci do której wrzucam również mniejsze śmieci pozostawione przez innych to nic mnie nie kosztuje i nie boli nie wyrzucam tych śmieci do koszy w schroniskach ani przy wejściach na szlaki wyrzucam je w mieście bo wiem jaki jest problem z wywozem tych śmieci z gór ale cóż nie każdy to rozumie
~Yrezi Rewor 24-09-2015 18:49
Mozecie na mnie liczyc... Zdecydowanie sie pisze na sprzatanie gor:-) Moze KPN laskawym okiem spojrzy gdy przemykam rowerem w okolicach Snieznych Kotlow, lub Sniezki;-)
~ 24-09-2015 21:04
to może kpny przy okazji posprzątają bałagan jaki zostawiają w lesie w trakcie wycinki, pełno butelek po wodzie mineralnej, opakowania po żarciu poupychane przez "drwali" pod ścinane gałęzie, to można zobaczyć zazwyczaj poza szlakami, większość turystów nie widzi, bo schodzić ze szlaków zabronili, poza tym lasy po wycince wyglądają jak po wybuchu bomby, pełno gałęzi, korzenie, niepotrzebne pnie pozostawiane gdzie popadnie, rozpacz ogarnia jak się na to patrzy.
~Jel.. 24-09-2015 23:57
sami sobie brudasy posprzątajcie przy Mickiewicza działkowicze sprzątają teren a już na następny dzień kupa pustych butelek leży niech tam szlachetna straż miejska wieczorkiem się przejdzie ...no ale oni się boją
~ 25-09-2015 7:58
Turyści po drodze powinni posprzątać zatoczkę i las przy stawie jadąc od strony Dziwiszowa.
~ 25-09-2015 13:07
Niech KPN sprząta za wejście się płaci a nie wysugiwać się turystami
~Krzyś 25-09-2015 22:40
Nie sprzątajmy (zostawmy to dla KPN'u), ale i nie brudźmy. Dużo chodzę po górach i to co widzę przy szlakach... "szlag" mnie trafia. Idziesz w góry, nikt nie zabroni ci wypicia piwa po drodze, ale puszkę lub butelkę zabierz ze sobą. Przyniosłeś wodę mineralną w góry i ją wypiłeś? Butelka nie waży aż tak dużo, weź ją ze sobą do domu. Organizujesz bieg? Przejdź się zaraz po biegu i pozbieraj opakowania po batonach energetycznych i napojach które sam rozdajesz. Szanujmy nasze góry, tylko tam możemy poczuć się swobodnie bez zgiełku i hałasu.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Oddawali krew pamięci Kresowian

Czyżby Andrzej Duda?

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Weekend w Bukowcu

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
470
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%