MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Górska policja rusza na szlaki

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Środa, 31 stycznia 2007, 0:00
Autor: TEJO
Piętnastu policjantów na nartach będzie patrolowało stoki w Karpaczu.

– Są to wyszkoleni funkcjonariusze, którzy już w ubiegłych latach pracowali jako tak zwana policja górska na nartostradach w mieście pod Śnieżką – zapowiada nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

W czwartek policjanci na stoku blisko Centrum Pulmonologii i Alergologii odbędą specjalne ćwiczenia ze służbami ratowniczymi. Cel: doskonalenie biegłości w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej. Na stokach mundurowi pojawią się już w najbliższy weekend.

Zdaniem nadkom. E. Bagrowskiej, górska policja sprawdza się w swojej pracy. – Widok munduru robi swoje. Ludzie zachowują się grzeczniej, jeżdżą ostrożniej, spożywają mniej alkoholu. A to zdarza się nieodpowiedzialnym narciarzom – słyszymy. – Mniej jest także kradzieży sprzętu narciarskiego.

O przydatności służb mundurowych na stokach jest także przekonany Maciej Abramowicz, naczelnik karkonoskiej grupy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. – Ratownicy nie mają uprawnień, aby poza zwróceniem uwagi źle zachowującym się turystom, cokolwiek zrobić. Obecność policjantów na pewno pomoże w utrzymaniu bezpieczeństwa wszystkich miłośników szusowania – przekonuje.

Do dyspozycji górskich stróżów prawa będzie patrol z radiowozem. W razie potrzeby przyłapani sprawcy przestępstw szybko tam trafią.

Ogłoszenia

Czytaj również

Na stadionie już jasno

Nowe zasady kontroli drogowej  

O rozpadających się górach

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ania 31-01-2007 10:57
Uważam że to dobry pomysł. W zeszłym roku dosłownie staranował mnie narciarz-pijaczek. Na uwagi GOPRowców pseudonarciarze reagują bardzo agresywnie może wizja "dołka" ostudzi zapały.
~TaG 31-01-2007 11:02
I moze sie wkoncu zajmie ktos tymi czoobami co jezdza nie patzrac na innych z maksymalna predkoscia a potem jak sie cos wydarzy to ze wina tego poszkodowanego bo sam wtyskoczyl pod narty ;p
~petroniuszsz 31-01-2007 18:09
Być może na stokach potrzeba policjantó ale czy w ciemnych ulicach miast jest ich wystarczająco?Mnie sie zdaje,że jest zbyt mało policjantów potrolujacych miasta gdzie ilośc zdarzeń jest więkasza.Na nartkach fajnie pojeżdzić odstraszać potencjalnych złodziei ale noca na ciemnych ulicach sporadycznie widziany jest radiowóz.
~Petroniuszu....... 31-01-2007 18:41
Obudź sie nie mieszkasz w Ameryce.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wypadek przy baniakach  

MPGK przygotowane na zimę

Efekty zmian klimatycznych  

Świętują Niepodległość

Studium na początek

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
782
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%