Czytających: 10991

Jelenia Góra: Górnik Wałbrzych górą w derbach

Niedziela, 13 listopada 2016, 21:17
Aktualizacja: Poniedziałek, 14 listopada 2016, 16:13
Derby Sudetów dla wałbrzyskiego Górnika. W spotkaniu 10. kolejki II ligi, gr. D podopieczni Ireneusza Taraszkiewicz przez całe spotkanie toczyli wyrównany bój z faworyzowanym liderem rozgrywek, w którego składzie wystąpili doskonale znani jeleniogórskiej publiczności – Rafał Niesobski i Michał Kozak.

Koszykarze Sudetów kiepsko rozpoczęli niedzielne (13.11) spotkanie, przegrywali 4:14, ale szybko nabrali właściwego rytmu gry i zdobyli 11 punktów z rzędu - na tablicy wyników było zatem 15:14. Kolejne fragmenty to wyrównana walka z obu stron, ale w 17. minucie po celnych "trójkach" Łukasza Niesobskiego gospodarze odskoczyli na 37:30. Przy stanie 39:33 zaczęły się błędy ze strony jeleniogórzan, szczególnie dotyczyło to Normana Zubera, który do końca spotkania był już wartością ujemną drużyny, a trener Taraszkiewicz konsekwentnie trzymał go na boisku. Do przerwy Sudety nie zdobyły już punktów, a do szatni obie ekipy schodziły przy stanie 39:41.

Po zmianie stron miejscowi znowu odskoczyli na kilka punktów (47:41, 50:43), ale i tym razem wałbrzyszanie nie odpuszczali. Od stanu 52:48 ekipa z zachodniej części Sudetów straciła 9 punktów z rzędu (52:57). Jeszcze przy wyniku 63:69 na 89 sekund przed końcem meczu, kibice gospodarzy wierzyli w końcowy sukces, ale zespół Arkadiusza Chlebdy odebrał im złudzenia radując swoich fanów, którzy przez całe spotkanie dopingowali gorąco swoich ulubieńców. Ostatecznie Sudety przegrały z Górnikiem 63:72.

Sudety Jelenia Góra - Górnik Wałbrzych 63:72 (19:20, 20:21, 13:16, 11:15)