MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Górale na start już w najbliższą sobotę

Wiadomości: powiat wałbrzyski
Środa, 6 kwietnia 2011, 14:27
Aktualizacja: 14:29
Autor: MDvR
Fot. archiwum
Wielkie sportowe emocje i wspaniała zabawa czekają na wszystkich kibiców i zawodników podczas pierwszej edycji zawodów cyklu Górale na Start, które z przerwami odbywają się od 2001 roku. Początkowo były to wyścigi dla amatorów kolarstwa z Wałbrzycha i okolic, a od 3 lat w zawodach mogą brać udział wszyscy chętni zarówno posiadający licencję kolarską jak i ci, którzy jej nie posiadają.

W ostatnich latach Maratony MTB przyciągają na trasy tysiące kolarzy amatorów, którzy chcą spróbować swoich sił w rywalizacji sportowej oraz przyjemnie spędzić weekend. Jednak w przeciwieństwie do nich wyścigi Cross Country były przeznaczone tylko dla zawodników posiadających licencję kolarską i wszyscy, którzy chcieli się sprawdzić w tej formie rywalizacji musieli obejść się smakiem. Górale na Start umożliwiają start wszystkim od kilkuletnich dzieci po zawodników kategorii Masters. Dla każdej z kategorii przygotowana jest wymagająca trasa XC o skali trudności przystosowanej do wieku uczestników. W przeciwieństwie do startów w Maratonach, gdzie organizatorzy pobierają wysokie wpisowe uczestnictwo w wyścigu Górale na Start dla zawodników bez licencji kolarskiej jest całkowicie darmowe.

Już w najbliższą sobotę pierwsze zawody cyklu, która rozegrana zostanie w Boguszowie-Gorcach. Na każdego czeka profesjonalnie przygotowana i oznakowana trasa, ciepły posiłek po wyścigu i profesjonalne biuro zawodów. W tym roku zwycięzcom będą wręczane nagrody na każdej edycji, a wszyscy uczestnicy będą mogli wylosować dla siebie rowerowy gadżet.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.goralenastart.pl, tam też prowadzone są internetowe zapisy.

Kalendarz:

Górale na Start:
I edycja - 09.04 Boguszów-Gorce
II edycja - 21.05 Głuszyca (Łomnica)
III edycja - 12.06 Czarny Bór
IV edycja - 17.09 Wałbrzych (Książ) – FINAŁ

Górale na Start PRO:
07.05 - Wałbrzych (Park Sobieskiego) – osobny wyścig niezaliczany do klasyfikacji generalnej cyklu, który składa się z IV edycji. Mogą wystartować tylko zawodnicy posiadający licencję kolarską.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Studium na początek

Marcin Wyrostek patriotycznie

Świętują Niepodległość

Mikołajkowe zmagania siatkarskie

Radni KO przeciw kupcom?

Udany Piknik Strzelecki

Motocykliści dla Niepodległej

Bieg Niepodległości

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
829
Tak
63%
Nie
30%
Nie wiem
7%