MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 1 października
im. Danuty, Igora, Remigiusza

Gorący wtorek w sali obrad

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 28 kwietnia 2009, 8:02
Aktualizacja: 8:03
Autor: Mar
Fot. TEJO
Dziś radni zbiorą się na kolejnym posiedzeniu, podczas którego mają udzielić absolutorium prezydentowi Jeleniej Góry Markowi Obrębalskiemu. Przypomnijmy, że temu było poświęcone posiedzenie sprzed tygodnia. Zakończyło się fiaskiem.

W miniony czwartek – pod nieobecność Huberta Papaja, szefa rady miejskiej, jego zastępczyni Anna Ragiel zwołała posiedzenie prezydium rady i zapadła decyzja o zwołaniu sesji absolutoryjnej 28 kwietnia.

Pośpiech wynikł z tego, że nie było pewności, czy odkładanie głosowania na maj nie spowoduje, iż wojewoda uzna zwłokę za niewykonywanie ustaw i rozwiąże radę. Ma takie kompetencje. Wtedy władzę w mieście przejąłby zarząd komisaryczny. Ponieważ wybory samorządowe są za rok, nie odbyłyby się wybory przedterminowe.

Jak się dowiedzieliśmy, prezydent Marek Obrębalski skrócił swój pobyt w Malmoe w Szwecji i wrócił do Jeleniej Góry, aby być obecnym na sesji.
Możliwe jest, że sesja się zacznie i przed głosowaniem nad absolutorium zostanie ogłoszona przerwa. Może ona trwać nawet dwa tygodnie. Przy takim scenariuszu będą możliwe kolejne tury dogadywania się i ustalania komu jakie stanowisko za poparcie podczas głosowania.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kiedy zniknie ten wykop?

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Rusza przebudowa ulicy

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Łowca byków 28-04-2009 8:52
No i jak będzie przerwa to będzie mógł spokojnie wrócić do Malmoe.
~to straszne.... 28-04-2009 10:45
Jak nie Papaj, to znowu ta Ragiel. Co ona robi w prezydium rady? Przecież to total skucha. Niech się może zajmie wreszcie bezdomnymi psami i kotami, a nie pcha na salony, gdzie brakuje jej komeptencji i wiedzy do wypowiadania się nad realizowaniem strategii miasta. Co taka osoba może powiedzieć i jak ocenić świetnego organizatora, sprawnego menedżera i doktora ekonomii jakim jest pan prezydent M.Obrębalski. Gdzie takim ludziom do oceniania najlepszego prezydenta miasta jakiego mieliśmy od wielu lat? Ragiel organizuje sąd nad absolutorium dla pana prezydenta? To jest nawet nie żart, to istna poruta. Nauczycielka z podstawówki śmie oceniać profesora uniwerystetu ekonomii i dobrego prezydenta! To jest straszne!!!
~BYK 28-04-2009 13:08
Pana Prezesa "Wodnika" przywołać do porządku !!! za zakupy- nieuzasadnione bagatela 1 milion złotych !!!! a od czerwca woda do góry !!! już mamy w wodociągach dwa kamerowozy !!! które stoją i nie robią nic !!! powtarzam NIC !!! NOWY TYLKO SŁUŻY ŻEBY gWIAZDĄ Z OCZYSZCZALNI WOZIĆ , ZA TE PIENIĄDZE TO RADIO TAXI BY JEŹDZIŁO ZE 30 LAT !!!!! TRAGEDIA
~LuLu 28-04-2009 13:24
Przerwa trwająca 2 tygodnie ??? Rozwiązałabym tą radę i prezia też. Smutne jest tylko to, że NIE MA odpowiednich ludzi, którzy mogliby ich godnie zastąpić... :(
~taka gmina 28-04-2009 13:59
Osoba, która nigdy nie zajęła publicznie stanowiska na żaden temat ma możliwość ustawiania własnej osoby w zależności od sytuacji. Każdemu powie to co chce usłyszeć.
~ 28-04-2009 16:46
siedzą , ględzą , głupa palą . .Targi , układy , swawole.Całe miasto w d...e mają.Taką władzę JA p.....le.
~Prawie stały czytelnik 28-04-2009 17:16
Do ~to straszne.... (28-04-2009 10:45) Z sytuacją pani Ragielowej jak najbardziej się zgadzam. To faktycznie totalna porażka. A co ta pani zrobiła dla Miasta? Imprezę "Majówka ze zwierzakami", którą tak naprawdę organizują inni? Czy może rozstrzygnięcie konkursu literackiego "Kicia & Azor", za który odpowiada polonistka z Gimnazjum nr 1? Że pojawi się w Muzeum Karkonoskim, filharmonii czy teatrze? Czy coś pominąłem?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Znaleziono niewybuch

JSM buduje parking przy wsparciu Miasta

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Senator zachęca do głosowania na maszty

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
430
Tak
43%
Nie
47%
Nie wiem
10%