MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Gorący Poranek Muzyczny w zimną „Zośkę”

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 15 maja 2011, 15:25
Aktualizacja: Poniedziałek, 16 maja 2011, 7:21
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Choć na zewnątrz niezbyt ciepło, w Filharmonii Dolnośląskiej prażyło dziś majowe słońce. Wszystko dzięki Akademii Młodego Melomana, która 15 maja „udała się” na majówkę.

Melomani, zarówno ci młodzi jak i ich rodzice, przybyli do sali koncertowej w większości w słomkowych kapeluszach i okularach przeciwsłonecznych. O gorące, bajkowe rytmy zadbał zespól „Semplice”, który przypomniał publiczności muzykę ze znanych kreskówek.

W majowy nastrój wprowadzili wszystkich prowadzący Poranek: Honorata Magdeczko-Capote oraz Jacek Paruszyński, aktorzy scen jeleniogórskich. Przy rozłożonym kocu i leżaku popularni Wiolinka i Basik bawili widownię interpretacją różnych wierszy z kanonu literatury dziecięcej.

Co prawda miało być majowo i bez nauki, ale – udało się przemycić kilka informacji o gitarze i akordeonie. Była też szansa dla młodych talentów: gitarzystów i dzieci z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Janiny Garści w Cieplicach.

Organizatorzy już zapraszają na kolejny Poranek Muzyczny: 29 maja pod hasłem „A w sercu ciągle maj” młodych melomanów bawił będzie Zespół Kameralny Filharmonii Dolnośląskiej.

Czytaj również

Senator Mróz o kolejnych programach społecznych

Wykazali się znajomością języków

Głosy za strajkiem?

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~były jg 15-05-2011 17:12
Tejo, dziękuję za info o transmisji w TV TRWAM, będę oglądał! Dla mnie to wydarzenie bo od chrztu byłem złączony z tą moją, nadal, świątynią, chociaż dawno w w JG nie mieszkam!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wystąpią w Piwnicy Pod Baranami

Projekt za miliony dla edukacji

Wiosna Biedronia sprawdza i zapowiada

Nabór do podstawówek od dzisiaj

Prezesi spółek miejskich o cenach energii

Sonda

Czy wszyscy młodzi do 26. roku życia powinni być zwolnieni z podatku PIT?

Oddanych
głosów
917
Tak
38%
Nie
54%
Nie mam zdania
7%